Skocz do zawartości

[E87] 120d - Problem z tempomatem (manual)


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Wymieniam szybe w ASO BMW w inchape motor we Wrocku, przy okazji poprosilem ich o sprawdzenie czemu tempomat w aucie nie dziala. Autko kupilem 10 dni temu i zostalem poinformowany, ze jest problem z tempomatem, rzekomo to sie stalo po ostatniej wizycie auta w aso bmw w niemczech. Poprzedni wlasciciel twierdzil, ze oni zawsze tam wgrywaja najnowszy soft i widocznie zapomnieli cos poustawiac lub wgrac/zaprogramowac. Po rozmowie z tutejszym panem w aso, twierdzil ze oni nigdy nie aktualizuja oprogramowania jesli wszystko dziala, gdyz jest to dosc ryzykowne posuniecie, bo jesli cos pojdzie nie tak, to potem sie okaze ze bedzie sterownik lub jakis czujnik do wymiany i koszty nalezy liczyc w setkach a nawet tysiacach zlotych. Nie wiem na ile macie doswiadczenie z tego typu doswiadczeniami, ale czy faktycznie tak jest?

 

Sprawdzili bledy zglaszane przez komputer i byl tylko blad ze swieca zarowa i tutaj ciekawostka z wyswietlaczem (tam gdzie zegary itd), ale nie sa w stanie powiedziec jaki blad bo komputer tak dokladnie nie pokazuje. Problemow zadnych z autem nie zauwazylem, wyswietlacz tez dziala moim zdaniem ok, o co moze tutaj chodzic? Tempomat po prostu nie reaguje, bo wcisnieciu wajchy w teorii powinien utrzymywac predkosc lecz tak sie nie dzieje, czy wlaczenie tempomatu objawia sie zapaleniem jakiejs kontrolki na wysw. albo gdziekolwiek? u mnie nic takiego nie ma miejsca a diagnostyka pokazuje ze tempomat jest ok. Nie wiem czy decydowac sie na aktualizacje softu po tym postraszeniu mnie, nie chce wpedzic sie w koszty albo na jakies szwanki pozniejsze, gdyz auto zabieram na dluzszy czas za granice za jakies 2 tygodnie. Ktos ma jakas rade? wybieram sie do Portugalii, na trasie 3000km przyda sie tempomat bardzo.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie rób aktualizacji - dobrze Ci powiedzieli.

Po uruchomieniu tempomatu żadna kontrolka się nie pojawia na wyświetlaczu.

A dasz radę odpalić auto bez wciskania sprzęgła?? - jeżeli tak to wymień czujnik sprzęgła i będzie ok z tempomatem.

Na Twoim miejscu wstawił bym do serweisu i niech szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak chciałem aby ustawili mi światła do jazdy dziennej miałem wgrywany nowe oprogramowanie koszt coś niecałe 500zł u mnie kosztowało to 150zł ponieważ usługę którą chciałem aby wykonali nie zrobili, tzn. nie zaprogramowali mi świateł mimo wgrania nowego oprogramowania powiedziałem wiec aby dali stare więc zostawili nowe nie mieli wyjścia.... stąd ta cena :norty: co do strachu robili cały dzień jest było to we wrześniu i do dnia dzisiejszego nie miałem żadnych problemów z tego powodu..... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze dzis krzykneli za diagnoze tego 700zł na początek, pelna diagnostyka i szukanie przyczyny, jesli beda musieli aktualizowac oprogramowanie to do 700zl dochodzi jeszcze 300. Problem w tym, ze zadnej gwarancji mi nie dadza ze wtedy to naprawia. Auta nie zapale bez sprzegla, wiec raczej nie to.

 

Mam wydruk szybkiej diagnostyki jaka zrobili podczas wymiany szyby na moja prosbe. Jest blad KOMBI, to jest cala ta tarcza z zegarami itd... dziwne jest to bo dziala poprawnie. Wkleje blad.

 

Instrument - 931E KOMBI: manufacturer, coding-data fault - implausible signal or value - fault currently present OK Supply, instrument cluster B6211_PL2025.

 

Replace following component:

- A2 instrument cluster

 

DIAGCODE: D6211_KOM00000_90_002

 

 

Dodam ze diagnostyka tempomatu samego jest ok, po kliknieciach predkosc zwieksza lub zmniejsza o 1 - znaczy ze sam tempomat jest w porzadku, cos innego blokuje :(

Oplaca im sie zaufac? zaplacic tyle kasy za szukanie? czy moze znalezc cos alternatywnego we WRocku, moze ktos ma namiar na specjalistow.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 zeta za diagnostykę bez gwarancji, ze znajdą problem i usuna??? Równie dobrze mogą CIe poprosić, zebyś sie odwrócił, zsunął spodnie, wypiął a oni zrobią swoje.

 

Warsztat polecany we Wrocławiu to BMW Stando.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrument - czyli coś w szafie z zegarami, zapytaj czy dadzą Ci paragon na wykonanie usługi, jeżeli tak to po nie udanej próbie zgłosisz reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. - masz prawo do zwrotu gotówki za błędny towar lub w Twoim wypadku źle wykonaną usługę

Mówcie co chcecie, ale ASO wydaje mi się, że będzie najlepiej wiedziało co, jak, gdzie podłączyć w tym przypadku

Ja bym zapłacił 700PLN a jeżeli nie będzie działało to na podstawie powyższej ustawy, żądał zwrotu kasy, a soft niech wgrywają ten co miałeś fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usługa jest źle wykonana, wadliwie to masz prawo aby żądac jej naprawy/poprawienia. Taki obowiązek ma sprzedawca/usługodawca ale jeśli nie jest w stanie naprawić to powinien wymienic na nowy produkt, choć w przypadku usługi byłoby z tym cieżko. A dopiero jeśli sprzedawca nie jest w stanie dokonać naprawy to jako ostatecznośc masz prawo odstąpić od umowy.

 

Uwaga na trick ze strony ASO, mogą powiedziec, ze wchodza w gre dwie rzeczy diagnostyka problemu i usunięcie ustewrki. Zrobią diagnostyke za 700 zeta i beda wiedzieli co zrobic i jak aby ją usunąc. ALe nie beda potrafili wiec tego nie zrobią. Ale tu juz diagnostyki raczej nie bedziesz mógł reklamować.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie tutaj dodawac obrazki? zrobilem fotki pelnego wydruku z diagnostyki, ale nie wiem jak to tutaj wrzucic:P ewentualnie jesli ktos zna sie na tym, prosze o kontakt to podesle na maila.

 

Z drugiej strony, nie kumam tego, ze niby instrument do wymiany a dziala sprawnie. 700zl wydaje mi sie duzo jak za sama diagnostyke tego, w dodatku moga potem probowac naciagac na wymiane komponentow, ktore de facto moga byc sprawne. Niestety diagnostyka dopiero na 1 marca wyznaczona, bo wyjezdzam za 1,5 tyg na miesiac i nie ma terminow. Potem 5 marca chce zabrac auto za granice, do przejechania 3000km, nie chce zeby mi cos tam szwankowalo na trasie. |Bedzie malo czasu na przetestowanie auta po ich ingerencji. A moze lepiej w niemczech podjechac do aso ?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to fotki diagnostyki.

 

http://img41.imageshack.us/img41/7515/61270461.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/1713/89608362.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/1039/12380600.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/8359/93680012.jpg

 

Dodam jeszcze, ze oni obstawiaja ze to przez ten instrument, nie musi tak byc. ALe chyba dobry trop.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie do stando bmw na poniedzialek, ponoc moga programowac poszczegolne moduly a nie wszystko naraz co niby zmniejszy ryzyko popsucia czegokolwiek. Pytanie takie, jesli cos popsuja z instrumentem (KOMBI) podczas aktualizacji to chyba odpowiadaja za to i oni musza sie martwic??? Nie wyobrazam sobie zeby za cos sie zabierali na moje ryzyko.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie do stando bmw na poniedzialek, ponoc moga programowac poszczegolne moduly a nie wszystko naraz co niby zmniejszy ryzyko popsucia czegokolwiek. Pytanie takie, jesli cos popsuja z instrumentem (KOMBI) podczas aktualizacji to chyba odpowiadaja za to i oni musza sie martwic??? Nie wyobrazam sobie zeby za cos sie zabierali na moje ryzyko.

 

ustal za co biorą odpowiedzialność - oczywiście przed podłączeniem kabla. Nie rób nic na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Stando, przejechali sie autem z podpietym kompem, tempomat nie zglasza bledow i komputer odczytuje jego wlaczanie/wylaczanie. Problem ponoc lezy gdzies w sterowaniu silnika (elektronice) gdyz on przy manualnej skrzyni jest odpowiedzialny za dzialanie miedzy innymi tempomatu. Zaplacilem 180zl za godzine roboty z ktorej nic nie wyniklo tak naprawde :/ mam auto zostawic w srode na caly dzien, diagnostyk sprobuje odczytac i porownywac kody sterownikow, ewentualnie wgrac nowe oprogramowanie. I tutaj zaplace tylko wtedy kiedy tempomat zacznie dzialac, max do 350zl tak mi powiedzieli. Mozna im zaufac i auto zostawic bez obaw?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.