Skocz do zawartości

[E87] 118d Części/Zamienniki


artek90

Rekomendowane odpowiedzi

witam znalazlem strone z czesciami zamiennymi do bmw 118d. ceny które oferują wydaja mi się bardzo małe.

np świece żarowe BOSH 9 euro za sztuke. z przeceny 21euro.

lub tarcze hamulcowe z przeceny -60% marki brembo.

 

 

ogolnie chcialbym sie dowiedziec czy marki BOSH i VALEO sa godne zaufania ? warto kupowac takie czesci ? filtry.wycieraczki.świece żarowe

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takze marki takie jak

ATE producent tarcz i klockow.

FERODO

BENDIX

 

kto mial doczynienia z takimi firmami? czy czy klocki "renomowanej" firmy ATE beda lepsze od oryginalnych BMW ?

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch - w aucie masz pewnie sporo osprzetu silnika i elektrycznego tej firmy wiec jest ok

VALEO - też produkuje troche elektryki, przekaźniki, wentylatory, lampy, u nas sa wycieraczki z pierwszego montazu

Brembo - ponoć dobra firma hamulcowa ale tylko w oryginalnych produktach do rajdów itd. Do zwykłych aut - trzymac się z daleka

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zmienialem klocki na ATE przod i tyl i jestem zadowolony, zadnych trzeszczen i piskow

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ATE to bardzo porządna firma, niektórzy twierdzą, ze ATE to produkt dawany na pierwszy montaż, choć nigdy potwierdzenia tej teorii nie widziałem. Jesli chodzi o hamulce to na tył zakładam za kilka dni komplet ATE (tarcze, klocki czujnik) i mam nadzieje, ze bedzie ok. Co do przodu jeśli chodzi o tarcze to zalecany jest oryginał bo zamienniki znacznie słabiej sie spisują, czesto się gną itd. Mi Zimmermanny dwa razy sie dośc szybko pogieły. Klocki na przód śmiało możesz zakładac zamienniki Jurid, Textar

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE jest w fabryce montowany ... tylko nazywa się bmw

 

a coś na poparcie tej teorii?

 

na oryginalnych klockach jest znaczek bmw i ATE jak dobrze pamiętam ... - przynajmniej tak było w e46 i zapewne jest tak w każdym innym modelu

 

pozatym uważam że dla normalnego uzytkownika nie ma różnicy czy ma klocki ATE, bosch czy break czy łumag, czy ma świece bosch czy denso, czy ma filtry knehta czy filtorna, itp - każda z tych części spłnia określone wymagania i może być z powodzeniem stosowana bo wcale nie to co najdroższe to najlepsze

 

ktoś tam pisał że ma klocki ATE i jest z nich zadowolony - a co muszą robić klocki żeby być z nich zadowolonym? bo one ani nie tańczą, ani nie śpiewają ani nie świecą ani nawet ich za bardzo nie widać więc co powoduje to że z tych jest ktoś zadowolonych a z innych nie - chyba samopoczucie że kupił te za 200 zł a nie te za 60 zł bo ja innego uzasadnienia nie widze

 

klocki są żeby bezpiecznie zatrzymac auto i założe się że przeciętny uzytkownik nie jest w stanie dostrzec rożnicy między takimi a innymi klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisalem, ze jestem zadowolony z tego powodu, ze np. kiedys mialem ferodo i strasznie pyliły sadzą i trzeszczały wiec uzasadnienie jest poparte doswiadzczeniem w moim przypadku i nie tyle cena gra role tylko opinie uzytkownikow. Poza tym temat wielokrotnie poruszany na forum, byla jakis czas temu goraca dyskusja na temat: co idzie na pierwszy montaz i nikt jednoznacznie nie stwierdził i nie poparł tego faktami jaka firma jest dostawca hamowania w bmw. było kilka roznych wersji, czy jurid, czy textar czy ATE. ATE ma bardzo duzo pozytywnych opinii tu na forum wiec ja sie tym sugerowalem i kupilem i jestem zadowolony i polecam.

A przecietny uzytkownik nie jest w stanie niczego stwierdzic bo przecietny uzytkownik nie siedzi na forum i przewaznie nie kuma po co w samochodzie są koła i co sprawia, że one sie toczą... :)

 

co do filtrow to kupilem w ASO filtr oleju i sie okazalo, ze to MANN wiec tu nie ma sensu przeplacac, filtr klimy mam bosh'a i jest ok mialem wczesniej filtrona i smierdzialo jak z obory juz po miesiacu wiec z doswiadczenia ja nie polecam filtrona a przynajmniej filtra pyłkowego

Edytowane przez thekrzych

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiśie tez kupuje do bmw ATE bo miałem juz kilka i zawsze w oryginale były one montowane (w tych które miałem nowe) ale juz do Peugeota nie kupuje ATE bo uważam że nie warto przepłacać bo jakość jest taka sama jak i breaka czy innego - ferrodo mają to do siebie że często piszczą to zauwazyłem już - chciałem też zauważyć, że często jedna fabryka robi identyczną część a później ktoś to firmuje - i część identyczna jest i ATE i BOSCH i np jakiś filtron bodaj robi filtry dla knechta ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE - pierwszy montarz u wielu producentów cała grupa VAG - (VW, AUDI, SEAT, SKODA), BMW również :)

Ferrodo - charakteryzuje się dużym windowaniem w cenach. Klocki od 150 PLN do 800 PLN

 

klocki zapewne piszczały, bo miałeś "twarde" klocki muszą być dobrze dobrane do tarcz. Ja w passacie miałem zestaw tarcze ATE sport disc - nawiercane + klocki Ferrodo.

Jak klocki walą "sadzą" to znaczy, że są za miękkie i szybko się zużywają.

 

Ja w paźdzerniku zmieniałem wszystkie tarcze i klocki - wybrałem cały zestaw ATE i jestem zadowolony, ale polecam szczerze tarcze zimmerman + klocki ferrodo, ale cena to min 2 tys na "allegro" (oczywiście jest to zestaw do sportowej jazdy z wyższej półki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE jest w fabryce montowany ... tylko nazywa się bmw

 

a coś na poparcie tej teorii?

 

na oryginalnych klockach jest znaczek bmw i ATE jak dobrze pamiętam ... - przynajmniej tak było w e46 i zapewne jest tak w każdym innym modelu

 

jesteś pewien, ze na klockach które kupiłes w ASO było obok napisu BMW logo czy też napisa ATE? Czy jestes pewien, ze to były oryginalne klocki BMW z ASO wyciagniete z pudełka BMW czy takie były juz na aucie zamontowane?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE - pierwszy montarz u wielu producentów cała grupa VAG - (VW, AUDI, SEAT, SKODA), BMW również :)

 

Jakiś dowód na to? chodzi o BMW

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipo

a mozesz napisac w jaki sposob mozna wiedziec przed kupnem, ze klocki beda dobrze dobrane do tarcz?? ja kupujac ferrodo nie wiedzialem jakie mam tarcze i jak mam trafic w odpowiednio dopasowane, moim zdaniem tu rowniez trzeba sie opierac na opiniach uzytkownikow...

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE - pierwszy montarz u wielu producentów cała grupa VAG - (VW, AUDI, SEAT, SKODA), BMW również :)

 

Jakiś dowód na to? chodzi o BMW

 

Info z Bawaria Motors ul. Czerniakowska :cool2:

Orginały nie mają tłoczonych nazw firm, które produkują produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipo

a mozesz napisac w jaki sposob mozna wiedziec przed kupnem, ze klocki beda dobrze dobrane do tarcz?? ja kupujac ferrodo nie wiedzialem jakie mam tarcze i jak mam trafic w odpowiednio dopasowane, moim zdaniem tu rowniez trzeba sie opierac na opiniach uzytkownikow...

 

Trudno mi odpowiedzieć na Twoje - najlepiej dowiedz się co masz wsadzone w piasty i dopiero szukać klocków, jeżeli zamierzasz zmianić cały zestaw to polecam tarczae ATE Power Disc lub Zimmermann + klocki ferrodo (jakieś miękkie - minus taki, że szybko się skończą, a efektem bąda brudne falgi, ale nie bądą piszczały! i tarcza znacznie dłużej wytrzyma)

 

zawsze opinia forumowicza będzie oparta na opiniach innych lub własnych doświadczeniach i gwarantuje Ci, że zestaw jak wyżej wymieniłem pozwoli zatrzymać Ci auto z dużej prędkości. Na hamulcach nie oszczędzaj :cool2:

 

EDIT:

 

polecam :) nawet dobra cena!

 

http://www.allegro.pl/item857514250_ate_tarcze_hamulcowe_klocki_bmw_3_e90_1_e81_e87.html

 

PS.

Krzysiu,

Dobry furak :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE - pierwszy montarz u wielu producentów cała grupa VAG - (VW, AUDI, SEAT, SKODA), BMW również :)

 

Jakiś dowód na to? chodzi o BMW

 

Info z Bawaria Motors ul. Czerniakowska :cool2:

Orginały nie mają tłoczonych nazw firm, które produkują produkt.

 

 

z dystansem podchodze do takich informacji bo w moim przekonaniu tylko Dział Zakupu BMW AG jest w stanie wiedzieć kto co dostarcza na pierwszy montaż. Nikt w Polsce nie powinien tego wiedziec bo niby skad. A informacje, ze mechanik czy pracownik wie traktuje na zasadzie "wydaje mu sie"

 

Jako 100% pewne możemy przyjac, ze BMW stosuje klocki JURID I TEXTAR bo nawet taka informacja jest zapisana w katalogu cześci. Oczywiście nie muszą to być jednyne firmy, ale co do tarcz to żadnej pewności nie ma.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 100% pewne możemy przyjac, ze BMW stosuje klocki JURID I TEXTAR bo nawet taka informacja jest zapisana w katalogu cześci. Oczywiście nie muszą to być jednyne firmy, ale co do tarcz to żadnej pewności nie ma.

 

Czy uważasz, że ATE to tzw. badziew? i polecasz coś innego w rozsądnych cenach. ATE to przecież jedna z wyższych półek i nie zauważyłem, żeby ktoś miał negatywne zdanie na temat hebli ATE - oczywiście nowe tarcze trzeba "totrzeć" aby ich nie pokrzywić, jak każdych innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam właśnie taki zestaw w 330d tzn jurid i texstar. Info ze strony http://www.realoem.

 

Piszę tylko o klockach. Jakie są tarcze nie mam pojęcia. Z podanej wyżej strony też to nie wynika.

Edytowane przez karbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to wkoncu jest z ta marka ATE ? mam okazje kupic w promocyjnych cenach caly zestaw hamulcowy. klocki, tarcze i czujniki z ATE. warto czy nie ? to chyba POWER DISC

 

bierz ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 290 euro moge miec caly zestaw klocki,tarcze,czujniki. przod i tyl z ATE.

ciekawe czemu tak tanio... np tarcze przod pisze 99euro przecena z 190euro. wszystkie czesci sa na przecenie

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.