Skocz do zawartości

[E87] Waga koła 16 a 18 cali


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ktoś zna wagę

Koła do bmw e87 wzór 140 wraz z oponą run flat o ile dobrze Pamiętam 205/50 r 16

A kołem 18 cali z opona 215/45 ?

Pytam ponieważ przymierzam się do zakupu 18 calowych kół lecz nie chce aby auto było zamulające dlatego waga kół powinna pomóc czy warto czy też nie , bo teraz koła run flat 16calowe przy wymianie zauważyłem że są bardzo ciężkie a zarazem ładnie nie wyglądają czy waga 18 calowej z oponą 215/45 może być mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

otoz ja robilem wlasnie taka przekladke z modelu ori 156 16cali 205/55 RoF na model ori 162 18cali 225/40 bez RoF i napisze, ze zdecydowanie ciezszy jest ten drugi komplet, roznica jest bardz ale to bardzo zauwazalna, po przekladce mialem wrazenie,ze auto w ogole nie chce jechac...tak wiec do takiego duzego rozmiaru potrzebna jest tez duza moc

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi też o wspomaganie na tych run flat chodzi cholernie ciężko kierownica na postoju jak by wspomagania nie było no może nie tak strasznie :) ale porównując z e60 takie jest odczucie podobno przed liftem w e87 jest zwykłe wspomaganie a po lfcie jest elektryczne o wiele lepsze dlatego też wolał bym lżejsze kółka

Oryginalna felga wydaje mi się że zawsze będzie cięższa od pomiędzy oryginalna a innego producenta

 

ja poluję na taką

http://www.allegro.pl/item801719192_felgi_18_5x120_tomason_tuv_biale_blota.html

lecz szkoda bo nie wystepuje w 17 calach :(

 

Fakt te run flat są naprawdę ciężkie a gdy auto jezdzi prawie 100% po mieście to takie koła nie są potrzebne bo wulkanizator jest co dwie ulice , jeżeli śmigało by auto po wioskach i trasach to zapewne wybrał bym run flat ale w mieście jest to raczej bezsensu

Na zimówkach mam ten sam wzór felgi co na lato i też na zimówce run flat i zimowa opona wygląda dużo ładniej niż letnia , ale na zimę nie będę napewno zmieniał opon i kół , jedynie lato

 

dlatego najbardziej zależało by mi na wadzę kół tych 16 a najlepiej wadze koła 18 calowego z powyższego linku

 

Już miałem w jednym aucie 225/45 r 18 a w aucie 1.8 benz/gaz + zawieszenie sportowe to prawda jest taka ze na dziurach schowek się otwierał ale wygląd był naprawde super a wcześniej też były 16calowe na stalówce i w tym przypadku róznica w mocy była auto było słabsze i tego się troszkę boję żeby TICO nie wyprzedzało 1.6 :)

 

znowu patrzeć z innej strony na letnich mam przjechane lekko ponad 20 tys km więc są nóweczki felgi jak i opony sprzedawać taki zestaw za groszowe sprawy czy jest sens :( niby pieniązki są ale za cene kół 18 calowych z oponami moża kupić cały zestaw zderzaków m-pakiet nowych z lakierowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ważyłeś te koła i stąd wiesz, że są cięższe czy tylko wnioskujesz po tym jak auto się prowadzi ?? Zwróć uwagę, że masz szersze lacze więc auto będzie się inaczej prowadzić ze względu na większe opory toczenia a nie wagę kół.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kół na wadze nie wazylem ale jak bede mial czas to zniose wage lazienkowa i zwaze, za to trzymalem w jednym reku jedno a w drugim drugie kolo i wiem ze 18cali jest ciezsze, o prowadzeniu nie musisz pisac, wiadomo o co chodzi

 

http://felgenkatalog.auto-treff.com - na tej stronce podane sa masy kół ori bmw z oponami, 16cali wazy ok 8kg zas 18cali ok 11,5kg wiec wiem chocby stad

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaka opona jest odpowiednia do felgi 18 calowej ? bmw 116i 2006 r?

 

Zależy od szerokości felgi.

Poniżej masz 2 szerokości felg:

  • 7,5 x 18 masz 205/45 R18W
    8 x 18 masz 225/40 R18W

Sprawdź sobie też ET felgi 18' bo to też ważne.

Zwykle powinno być 7,5 cala na przód z ET 47 a na tył 8 cali z ET 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

hmmm kupiłem, a nie przeczytałem...

wczoraj zaopatrzyłem się w kółka 18" 225/40

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=151627

ale nie wiem, jak będzie auto się zachowywało...

 

waga? ile ważą poniższe felgi

http://felgenkatalog.auto-treff.com/ - styl 140 ??

bo te co kupiłem ważą 11,23 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam te 140 co do wagi hmm teraz nie wyjedę bo nie wiem czy brama mi się garażowa podniesie jest -18 :)

Piękne 18-stki mażą mi się 18-stki lecz chyba do 1.6 jest to zabójstwo a w dodatku zamulacz będzie niesamowity więc max będzie 17-cali chyba że faktycznie będzie ryzyk i założę 18-stki

18-stki na 100% idą do e60 to już nie ma innej opcji

ja myślałem do e87 nad tymi lecz nie wiem czy to zda egzamin wyglądowo

http://moto.allegro.pl/item871651179_felgi_bmw_m5_18_5_120_bmw_3_e36_e46_e90.html

 

aha te twoje od e90 będą chyba wystawać za obrys auta , nie chce straszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej by nie wystawały bo będzie mały zonk...

niżej link od e87 - 116 i ma założone felgi 18 te co ja kupiłem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9549598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% wystają , widać nawet na zdjeciach , miałem upatrzone zajebistą fele od e92 z oponami napisałem do gościa czy pasuje do e87 , odpisał że jak najbardziej tylko będą wystawać za obrys samochodu

aaa jeszce pytanie numer 2 . czy na maksymalnie skręconych kołach nie będzie tarło ! ja wpakowalem felgi 205/45 r 16 do 206-stki z silnikiem 1.1 a felgi od wersji s16 (1,6) i musiałem zmieniać opony na 195/45 r 16 bo był klopsik na maksymalnym skręcie

Kupiłem koła jedne z droższych bo opony były w super stanie 205/45 założyłem felgi wyjechalem z garażu aparacik pstryk pstryk zdjęcia jazda testowa i już wyjeżdzając w działki zauważyłem problemik , nowe opony ponad 1000 nie mój był :( ale cóż zapłaciłem jak za woły ale mam to co chciałem

gdyby ta z linku nie stała tak daleko pojechał bym ją oglądnąć i przejechać się 1.6 z 18-stkami aby wiedzieć czy się opłaca wkładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt tragedii nie ma , ciekawe jak z jazdą i z mocą ehh kiedy zakładasz wszystkie :) i opiszesz relacje bo nie wiem co zamawiać 17 czy 18 :( mam fajne fele na oku lecz nie występują mniejsze jak 18-cie cali

zapytam z cieawości jak z ceną ??

myśle nad tymi

http://www.allegro.pl/item887014749_oryginal_bmw_e90_e91_e92_e93_e46_18_cali.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie ma tragedii i jeździć można :) cena... 2000PLN z oponami z 2008r letnimi! - wydaje mi się, że cena bardzo atrakcyjna. Na allegro są takie felgi, które zaczynają się od 2400 za zame felgi...

 

Założe jak się ociepli, ale powiem szczerze, że już bym je zamontował, ale nie bardzo śnieg, lód i rów...

 

z mocą zobaczymy ile straci i czy wogóle straci - nikt się nie wypowiada o zmianach z 16" na 18" mam nadzieję, że moja stadnina z 163 kucykami podoła na nowych kopytkach...

 

Twoja propozycja do kupienia fajna :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że nie wiem co mam wsadzone :shock: :?: :?: :?: ale był jakiś czas temu u mnie kolega z naszego forum i też miał 16" i jego beemka stała zdecydowanie wyżej. Ja na kołach 16" 205/55 mam prześwit 4cm od opony do błotnika - jak jest u Was?

Ile było opcji z zawieszeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że nie wiem co mam wsadzone :shock: :?: :?: :?: ale był jakiś czas temu u mnie kolega z naszego forum i też miał 16" i jego beemka stała zdecydowanie wyżej. Ja na kołach 16" 205/55 mam prześwit 4cm od opony do błotnika - jak jest u Was?

Ile było opcji z zawieszeniem?

 

Zdekoduj sobie VIN, pisałem już na tym forum jak to zrobić. Będziesz dokładnie wiedział co masz.

 

U mnie na letnich 17'tkach by BBS, wzór 141, opony Continental bez RSC 205/50, komfort jest OK, zawieszenie sport (opcja 226).

Nie widziałem różnicy między zimówkami też bez RSC, które teraz mam na feldze 16'tce 205/55.

 

Ale co jest dla kogo komfortowe to też subiektywne, dla mnie jest cicho i nic się też nie tłucze nawet po dziurawych krakowskich drogach.

Jeździłem też kiedyś autem z niby bardziej sportowym zawieszeniem (Impreza WRX 2.5 turbo sedan) też nie było tragedii.

 

Felgi BMW 17 by BBS z oponą jeszcze nie ważyłem, myślę że waży mniej niż 16'tka z oponą Runflat, taka teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matti_krk,

zapodaj jakiś konkretny link bo nic nie znalazłem konkretnego, a linki na innych forach są bezużyteczne (pokzaują model, rok, silnik i inne zbedne pierdoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne 18-stki mażą mi się 18-stki lecz chyba do 1.6 jest to zabójstwo a w dodatku zamulacz będzie niesamowity więc max będzie 17-cali chyba że faktycznie będzie ryzyk i założę 18-stki

 

mozesz smialo zalozyc 7x17=205/50/17 jest to fabryczny rozmiar

 

Mozesz smialo zalozyc 7x17=205/50/17 jest to fabryczny rozmiar.

 

Druga sprawa fabryczne 16'',17',18'' z oponami o roznym profilu , podkreślam fabryczne, maja taka sama srednice koła, wiec jak na 16'' jest przerwa 4 cm, to na 17'' czy 18'' rowniez. Srednica kola ma znaczenie przy wskazaniach licznika, zeby pokazywal ten sam przejechany dystans czy to predkosc. Jak sie zmieni srednice kola to beda przeklamania np mniejsza srednica kola, kolo kreci sie szybciej=licznik pokazuje wieksza predkosc oraz wiekszy przebieg.Mniejsze kolka stosuja bardzo czesto taksowkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matti_krk,

zapodaj jakiś konkretny link bo nic nie znalazłem konkretnego, a linki na innych forach są bezużyteczne (pokzaują model, rok, silnik i inne zbedne pierdoły)

Link:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=115829&p=815328&hilit=vin#p815328

PS: Można też sprawdzić w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.