Skocz do zawartości

bezpieczenstwo rekinow - crash test?


zalew

Rekomendowane odpowiedzi

postanowilem podsumowac znalezione przeze mnie w sieci informacje na temat bezpieczenstwa E23 - http://bmwe23.pl/rekin/bezpieczenstwo/

jestem ciekaw czy istnieja gdzies publicznie materialy z wynikami crashtestow BMW z lat '70 i '80? e23, e24, e12, e28... hmm? bede wdzieczny za wszelkie info oraz zapraszam do podzielenia sie swoja wiedza/doswiadczeniem w zakresie bezpieczenstwa rekinow.

 

 

cytat z http://www.6.com.pl/forum/viewtopic.php?p=38340#38340

Rozkładam teraz BMW E12, dostało naprawdę silnie, nie ma przodu, przednie zawieszenie jest zmiażdzone, ale kabina pasażerska ma minimalne przesunięcia, nic nie wdrało się do środka, rzadna pompa, koło, czy kolumna kierownicy.

Niesamowita jest twardość słupków przednich, próbowałem je zgnieść po wyjęciu szyby, nie robi na nich najmniejszego wrażenia uderzenie 6kg młotkiem nawet jak są podciete z jedenj strony :!:

A przecież E12 zostało zaprezentowane jako pierwszy rekin w 1972 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność

 

"Dobra widoczność to jeden z wielu ważnych parametrów umożliwiających kierowcy uniknięcie kolizji. Jak widzimy na schemacie pokrycie widocznością obszaru naokoło E23 jest znakomite.

Ewolucja designu samochodów poszła w takim kierunku, że dziś ciężko jest znaleźć tak ‘przejrzystą’ konstrukcją."

 

Np to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej widoczności to bym się kłócił bo lusterka w E28 itd mają TRAGICZNIE małe pole widzenia nie raz już miałem nie ciekawą sytuacje przy zmienianiu pasa ! Teraz zawsze oglądam się za siebie...

 

Ja mam orginalnie lustereczka z końcówkami szkieł które są panoramiczne i to świetny patent,bo tak to potwierdzam E28 ma jakoś dziwnie małe pole widzenia,mimo że same lustra nie takie małe :mad2:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność

 

"Dobra widoczność to jeden z wielu ważnych parametrów umożliwiających kierowcy uniknięcie kolizji. Jak widzimy na schemacie pokrycie widocznością obszaru naokoło E23 jest znakomite.

Ewolucja designu samochodów poszła w takim kierunku, że dziś ciężko jest znaleźć tak ‘przejrzystą’ konstrukcją."

 

Np to.

no bo dzis samochody maja duzo wieksze slupki i wiekszosc ma widocznosc nie dorastajaca do piet e23... o e28 nie wspominam, moze ma kiepska, nie jezdzilem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej widoczności to bym się kłócił bo lusterka w E28 itd mają TRAGICZNIE małe pole widzenia nie raz już miałem nie ciekawą sytuacje przy zmienianiu pasa ! Teraz zawsze oglądam się za siebie...

 

Nie chce nic mowic ale bardzo zly nawyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność

 

"Dobra widoczność to jeden z wielu ważnych parametrów umożliwiających kierowcy uniknięcie kolizji. Jak widzimy na schemacie pokrycie widocznością obszaru naokoło E23 jest znakomite.

Ewolucja designu samochodów poszła w takim kierunku, że dziś ciężko jest znaleźć tak ‘przejrzystą’ konstrukcją."

 

Np to.

no bo dzis samochody maja duzo wieksze slupki i wiekszosc ma widocznosc nie dorastajaca do piet e23... o e28 nie wspominam, moze ma kiepska, nie jezdzilem, nie wiem.

 

No ale niema co porównywać nowoczesnych konstrukcji z E23,8 bo by baaardzo blado przy nich wypadła... Prawdą jest że w lusterkach niewiele wdać !

 

A dlaczego zły nawyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to zły nawyk ponieważ wykonujesz więcej ruchów przy zmianie pasa.

Prawidłowo: ruch źrenicy oka w lewo (patrzysz w lusterko)

Twoja metoda: ruch głowy w lewo, pozycjonowanie oka, łapanie ostrości, powrót głowy, łapanie ostrości.

Jak odwracasz głowę to nie widzisz co masz przed sobą, jak patrzysz w lusterko to zawsze zauważysz!

W e28 sa bardzo podobne lusterka jak w E23, ja się nie odwracam, nigdy też nikomu nie zajechałem drogi (serio, wogóle nigdy nie miałem wypadku ze swojej winy)

Może ustaw sobie dobrze lusterka? (To nie jest złośliwość tylko rada)

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.