Skocz do zawartości

Prosba - jakie koszty e28 lub e23 jako daily driver


Santiago628

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czesc glowna tego postu to pytanie do doswiadczonych uzytkownikow o realia uzytkowania samochodu typu e28 (najchetniej silnik ETA 2,7 ) lub e23 (najchetniej 2,8) jako codziennego samochodu, nie do chuchania tylko do normalnego (z szacunkiem oczywiscie) jezdzenia. Koszty paliwa pomijamy w tej dyskusji.

 

Tzn. czy podstawowe koszty obslugi tych samochodow sa wysokie w porownaniu do standardowego wozidla np typu Golf IV? Wydaje sie ze sa to stosunkowo proste konstrukcje i czesci typu zawieszeni, klocki itp nie powinny byc drozsze.

 

Moje pytanie bierze sie stad ze rzutem na tasme zamarzylem sobie e24 i takie kupilem no i sie zakochalem w magii BMW. Jednak wozu absolutnie szkoda na polskie drogi i zimy wiec na razie stoi, powoli przy nim grzebie itd.

Moje normalne auto to Hyundai Coupe z 97roku, w sumie niezawodne i tanie w uzytkowaniu (straszono mnie ze czesci sa drogie a tymczasem czesto firmowe sa tak wyceniane jak do vw!) ale po pierwsze mam juz dosc braku komfortu (prowadzi sie jak gokart) a po drugie zachorowalem na bmw ! i tu zrodzila sie mysl : a gdyby tak zamienic hyundaia na e28 lub (chetniej) e23 (no i jednak trzeba dokladac wiec moze dokladac do czegos z wiekszym potencjalem? - jednak wartosc e23 i e28 rosnie, a poczucie colidnosci jest niesamowite, przynajmniej w moim e24)?

 

Wiec przy rocznych przebiegach ok 15-20 000 km, generalnie lubie spokojna, wolnoobrotowa jaze (co nie znaczy ze wolna):

-czy codzienne utrzymanie e 28 to duze wydatki np biorac pod uwage nasze fatalne drogi?

-czy jesli jest w stanie ok, nie szrot i nie igla, jest to woz prosty w obludze i bezproblemowy?

-czy w e23 jest podobmnie czy jednak czesci duzo drozsze a robocizna duzo bardziej skomplikowana.

-podkreslam ze woz ma byc do codziennej jazdy, prosze o powstrzymanie sie od komentarzy ze to profanacja itp bo mysle ze nie ma sensu o tym dyskutowac- kazdy korzysta ze swego sprzetu jak chce.

 

mysle o wozach o wartosci ok 1500-2000 eur.

 

serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.