Skocz do zawartości

BMW 640d 2012 rok a launch control


ralfge86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam BMW 640d Gran Coupe i zastanawiam sie od pewnego czasu czy ktos przerabial temat szybkiego ruszania z postoju.

Nie wiem czy funkcja launch control jest w moim samochodzie i jesli jest to jak ja wlaczyc? Jak z niej skorzystac?

Samochod z 2012 roku ktos mi mowil ze dopiero w poliftowej ta funkcja jest...

Moze ma ktos jakies doswiadczenia w tej sprawie???

Jesli nie ma launch control to jak producent przewidzial najbardziej efektywne przyspieszenie od zera??? Efekt turbo dziury do okolo 2000 obrotow stawia mnie zawsze na straconej pozycji przy sciganiu sie ze swiatel:P

Pozdrawiam i czekam na sugestie...

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Musisz sobie rozkodować vin, wtedy będziesz wiedział czy masz launch control. Jak nie masz żaden problem dokodować, jest na forum kilka osób które to robią. Póki nie masz startuj z wciśnietym hamulcem i gazem jednocześnie, musisz wyczuć przy jakich obrotach hamulec już nie trzyma i kręcić trochę poniżej. U mnie to jest 2200-2400, gdzie na serii robiłem 7.3 a katalogowo jest 7.2 (pewnie z LC) więc strata jest już minimalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawialem sie nad tym czy ewentualnie nie posiadajac funkcji launch control istnieje mozliwosc ruszania z rownoczesnie wcisnietym hamulcem i gazem bo z tego co wiem w automatach jest to niedopuszczalne... Czy taki sposob ruszania nie zaszkodzi w zaden sposob autu?

Jakie tryb jazdy wybierac i jak ustawiac przekladnie zmiany biego? Czy ma to byc SPORT+, przekladnia w lewo i wylaczone DSC ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie czy masz opcję "sportowej skrzyni biegów". Różni się ona od standardowej właśnie oprogramowaniem, które zawiera LC i łopatkami na kierownicy.

Bardzo łatwo można uruchomić funkcję LC jeżeli posiadasz taką skrzynię, nie jestem pewnien ale wydaje mi się, że każda 6er ma tą opcję w standardzie.

 

Postępuj tak jak na tym filmie i powinna działać, pamiętaj że musisz wcisnąć hamulec i gaz do końca !

 

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzilem w samochodzie po ustawieniu wszystkich elementow tak jak jest to w filmie nie wyswietla sie komunikat o Launch Control a wiec najwyrazniej nie posiadam u siebie tej funkcji...

Dodatkowo znalazlem jakis watek na anglojezycznym forum z ktorego wynika ze auta przedliftowe tj. przed 2014 rok nie posiadaja tej funkcji. Tak samo jest w przypadku BMW F10...

Istnieje jednak mozliwosc zeby zakodowac ta funkcje zmieniajac oprogramowanie. Czy dokodowanie tej funkcji jest bezpieczne? Czy ruszanie w bierzacej sytuacji trzymajac hamulec i gaz jest bezpieczne? Czy zna ktos kogos kto dokodowal taka funkcje i dziala? Gdzie albo kto moze taka funkcje dokodowac?

Tak na marginesie to posiadam lopatki zmiany biegow ale nie wiem czy posiadam sportowa skrzynie biegow... Jak to mozna sprawdzic?

Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie chyba 15 różnych modeli BMW rok 2012-2015 testowałem pod kątem Lunch Control - w jednym będzie działać normalnie a w drugim(ten sam model) co 4 ruszanie - BMW dało plamę na maxa z tą funkcją - uważam czy mam czy nie - sprawdzać nie warto bo max 0.2sek można urwać a sprzęgło i skrzynia dostaje w dupe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.