Skocz do zawartości

[F 06] 640i GranCoupe - pierwsza jazda


Slavo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji uciekających latek mojego F 11 ( i przede wszystkim przekroczenia magicznej bariery 2 lat leasingu) wpadłem na szalony pomysł zmiany praktycznego kombi na cos bardziej łagodzącego skutki choroby wieku średniego (i nie jest to typowa przypadłość czterdziestolatków, czyli [BAD] na boku ;) ). Pomyślałem sobie że takie F 01 albo F 06, że o F10M byłoby całkiem miłe. Z grzeczności o konkurencji nie wspomnę... Więc udałem sie na pogawędkę do zaprzyjaźnionego, za miedzą zlokalizowanego, wiadomej marki salonu. Po krótkiej pogawedce z panem Grzesiem, kilku wersjach kiedy i co bedzie dostepne do jazdy dostałem kluczyk i dokumenty do 640i GranCoupe - z zastrzeżeniem, aby nie przekraczać 260 km/h. W terenie zabudowanym...

Krótka retrospekcja przedmiotu sprawy - czarny, wewnątrz ostryga, Nappa, HUD, Bang & Olufsen, Navi Pro itp., czyli troche wiecej niz minumum w tej klasie. Zdziwił mnie brak wentylacji foteli, co po kilku latach doświadczenia ze skóra uważam obecnie za must have.

 

http://imageshack.us/a/img255/3205/img3807d.jpg

 

http://imageshack.us/a/img834/2171/img3832c.jpg

 

Wsiadłem, ustawiłem fotel - nisko - nawet wygodnie, choć skóra irytująco śliska, czego nie odczuwam na Dakocie. Zachęcony obecnością Internetu, BMW Apps i Connected Drive, podłączyłem Iphone 4s dpo zestawu i myslę sobie sprawdzę jak to działa. Sytem zidentyfikował telefon, pokazał możliwości - muza, net i audio - więc już zadowolony myśle Ha!! a tu niespodzianka z gatunku tych niemiłych: Office pokazuje tylko książkę telefoniczna - brak maili i sms - próba połaczenia się z internetem spaliła na panewce. Trzykrotnie. Dodam, że rachunek za komórkę zapłacony, centrum Wrocławia, więc zasięg raczej był, a i Facebook w telefonie funcjonował.

 

http://imageshack.us/a/img526/2977/img3806px.jpg

 

http://imageshack.us/a/img16/4985/img3833wtu.jpg

 

Powoli wyjechałem spod salonu i uprzednio zresetowawszy komputer pokładowy udałem sie na miłą przejażdżkę mając na sercu słowa o zachowaniu rozsądku w terenie zabudowanym. Auto przyspiesza zdecydowanie, lecz bez dczuwalnego kopnięcia. Setka pojawia się szybko, dźwięk silnika jest bardzo przyjemny. Przypomina mi dawne rzędowe szóstki - nienatarczywy, metaliczny i z charakterem - fajny, a jak odpuszczę gaz to robi się bardzo cicho. Pierwsze kilometry zrobiłem dojeżdżając do obwodnicy, powiedzmy niemieckiego miasta. Zawieszenie w trybie Comfort+ i 19 calowe koła w moim odczuciu gorzej tłumią nierówności niż 18" w F11, ponadto F06 zostało wyposażone w Adaptive Drive więc generalnie miałem wrażenie że jest troche bardziej nerwowe niz seria 5.

 

http://imageshack.us/a/img528/3058/img3847pl.jpg

 

http://imageshack.us/a/img809/7150/img3838v.jpg

 

Silnik bazowy w tym modelu sprawuje się całkiem nieźle, jak na bazowy, ale opowieści o spalaniu rzędu 9 - 10 l/100 km można opowiadać dzieciom na dobranoc i z nudów ziewając szybciej usną ;) jadąc naprawdę grzecznie przez około 7 km spalanie stanęło na poziomie 16 l/100 km. Gdy dotarłem do wspomnianej wcześniej obwodnicy postanowiłem sprawdzić co to potrafi.Tryb Sport właczony, skrzynia na Sport i jedziemy. Efekt: 6 kmh więcej niż pozwala ogranicznik prędkości osiągnięte na dosyc krótkim dystansie na 7 biegu. Do 4/5 ogranicznika całkiem cicho, powyżej zaczął się nasilać szum wiatru, aby przy maksymalnym wskazaniu na Head Up Display szumieć dosyć intensywnie. Może to efekt drzwi bez ramek . Z całą pewnością musze jednak pochwalić stabilność jazdy . Podczas tych kilkuset metrów z maksymalną predkością BMW ani na milimetr - przysłowiowy oczywiście - nie zboczyło z toru i przy pustej, równej drodzę można w tym tempie w godzine dojechać do Krakowa bez wiekszego stresu i spoconych dłoni.

 

Dojechałem do zjazdu i wróciłem do miasta aby powoli sprawdzić auto w ruchu miejskim. Rzut oka na komputer: spalanie skoczyło do 24 litrów / 100 km. Powoli zbierałem się do powrotu jadąc ze średnią prędkością ulicami Wrocławia, kilka kilometrów dwupasmówką i kilka bocznymi ulicami sprawiły że wróciwszy pod salon zużycie spadło do 17.

 

http://imageshack.us/a/img24/7764/img3831w.jpg

 

http://imageshack.us/a/img560/1726/img3788f.jpg

 

Czy kupię ten model auta? Pewnie nie. Jeździ fajnie, ale bez pazura.Czy kupię BMW pewnie tak. Przecież mają jeszcze masę ciekawych aut - mam trochę czasu więc postaram się przejechać jeszcze kilkoma. Przecież jest w ofercie M5 ;)

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się czyta, w takim aucie najmniej ważne jest spalanie a komfort i dodatki, byłem w aso, oglądałem grand coupe, tyłka nie urywa, ale jak bym wygrał w totka to pewnie bym kupił ale obok stała by najnowasza m6 więc chętnie przeczytam radość z jazdy m6 , m5 spoko ale ja się zakochałem w coupe serii 6. Czekma na relację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem przyjemności jeździć jeszcze nową 6, wprawdzie byłem umówiony na jazdę próbną, ale nie wypaliło, ale według mnie nowa 6 urywa dupę. Tak jak nasza E63 podoba mi się z tyłu, a z przodu średnio,to nowa 6 podoba mi się z każdej strony - jest po prostu przepiękna :roll:

 

tak właśnie myślałem, że czytałem już o teście nowej 6, ale nie wiedziałem, że to też byłeś Ty :p jak porównania między 640i a 650i ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=45&t=155158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 650i silnik to jest bajka ;) przy moim trybie jazdy spali podobnie jak 640i. W tych autach można od pierwszego spojrzenia się zabujac - długa maska, nisko poprowadzona linia dachu, zwarta sylwetka - ale, ...mam wrażenie ze tak jak łatwo się spodoba to tak szybko się znudzi. Imo F10/11 jeździ bardziej sprezyscie i wydaje się bardziej ponadczasowe. Gdybym miał skorzystać z najmu długoterminowego na powiedzmy Max. 2 lata to wzialbym F06 (koniecznie z pakietem M). Auto robi wrażenie, przyciąga oko, dobija sąsiadów i wkurza szwagrow. Ale w mojej sytuacji - niestety jestem skłonny do kompromisów i zbyt rozsądny pewnie wybiore mocniejsze F 10 lub F 01.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis dla porownania przejechalem sie mocno niedoceniana Panamera V6. I powiem ze bardzo milo. Pewnie jak porownam z S lub turbo to bedzie przepasc ale poki co jest ok. Pieknie trzyma zakrety calkiem szybko osiaga 200 kmh i pali srednio...11.5 :jawdrop:

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze za drogie a po drugie do suva widze klekota. Benzyna to taki przerost formy nad trescia. Jezdzilem stara x5 z 4.4 v8 i tankowanie co 200 km nie nalezalo do moich ulubionych czynnosci.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodne rav4 to nie sa SUVy tylko miejskie auta dla zon. Jest mi obojetne jaki tam jest silnik.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam mnóstwo osób które mają benzynowego suva od Qaskaia po CR-V-ki kończąc na wspomnianym Cayenne Turbo S i X6M tak wiec w Polsce jest coraz więcej osób które cenią sobie komfort i kupują Crossovera, SUva, z silnikami benzynowymi.

 

Znasz to internetowych kolegów. Wracaj jeździć na rowerze

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
bardzo ladna jest ta 6gran coupe. Ostatnio wpadlem do inchcape ale z tego co widzialem nie mieli zadnej 6 na stanie?!?! Bo rozumiem,ze dostales ja we wroclawiu? Panamera jest rowniez kozakiem, to juz kwestia gustu iii na prawde niskie spalanie jak na takie auto. Powodzenia w wyborze! pzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie ukrywam wcale ale panama turbo s lepiej mi podchodzi niz jakiekolwiek juz bmw,a jeszcze jestem jego fanem.

jednak jak przyjdzie czas i okazja nie mrugne nawet okiem,wezcie pod uwage poprawionego GT-Ra w najwyższym kicie-też mnie wciaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
a nie 4?

Nie, nie 4. Ma 5 miejsc i 5 pasów. Choć szczerze to ta środkowa osoba z tyłu musi mieć tunel między nogami :mrgreen:

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.