Skocz do zawartości

Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.


dawmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam 645Ci i jestem bardzo, bardzo zadowlony z tego auta. Jest świetne. Mam też X5 4,6is i planuje to auto sprzedać i własnie myslę o M6 cabrio ale drugie "takie samo" auto w domu nie bardzo i się zastanawiam czy jest sens zmieniać 645 na M6. Fakt M6 to M6 ale 645 jest szybkie, niedrogie w ekspluatacji i "tanie" w zakupie w porównaniu z M6. Równiez koszty serwisowania sa normalne. Czy M6 jest "dużo inna " od 645Ci ?

X5 i tak będzie sprzedana i nie mam pomysłu na auto. Zastanawaiłem się nad M5 ale strasznie dużo tego jeździ, myśłałem o nowej X5 ale od kilku lat miałem tylko 4x4 X5, ML itp i znudziły mi się te auta ( chyba kryzys wieku średniego :) ) , M3 za bardzo "sportowe", własine auto klasy GT jak "6" bardzo mi leży i tak myślę o tej M6. Czy mają 645 i M6 bede miał dwa różne auta pod wzgledem jazdy czy nie.

 

http://images42.fotosik.pl/187/1e27fd5fb5aca0c3m.jpg

http://images48.fotosik.pl/275/43e0d77db225a72em.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/274/c76a694d53aa19f9m.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/275/7734c4a7b68e0e58m.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/271/e7d3677b9c79b06fm.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/276/b7dfce0a0e24f609m.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/274/5fa26094e4b2cf93m.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/275/a84bf14dce9d6592m.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/275/4b5a6eafd7ba2bb9m.jpg

 

pozdr. dawmac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 673
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,

nad którą wersją warto się zastanowić? Chce sprzedać swoje e53 3.0d i zamienić na e63. Od razu chciałbym zaznaczyć, że osiągi nie są najważniejsze, chodzi mi o przyjemność podróżowana tym GT i o w miarę rozsądne koszty. Co powiecie na model sprowadzony z USA?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam 645Ci i jestem bardzo, bardzo zadowlony z tego auta. Jest świetne. Mam też X5 4,6is i planuje to auto sprzedać i własnie myslę o M6 cabrio ale drugie "takie samo" auto w domu nie bardzo i się zastanawiam czy jest sens zmieniać 645 na M6. Fakt M6 to M6 ale 645 jest szybkie, niedrogie w ekspluatacji i "tanie" w zakupie w porównaniu z M6. Równiez koszty serwisowania sa normalne. Czy M6 jest "dużo inna " od 645Ci ?

X5 i tak będzie sprzedana i nie mam pomysłu na auto. Zastanawaiłem się nad M5 ale strasznie dużo tego jeździ, myśłałem o nowej X5 ale od kilku lat miałem tylko 4x4 X5, ML itp i znudziły mi się te auta ( chyba kryzys wieku średniego :) ) , M3 za bardzo "sportowe", własine auto klasy GT jak "6" bardzo mi leży i tak myślę o tej M6. Czy mają 645 i M6 bede miał dwa różne auta pod wzgledem jazdy czy nie.

 

pozdr. dawmac

 

Myślę, że przekonasz się co to znaczy 'szybkie' dopiero w momencie przejażdżki eM-ką.

Moim zdaniem jak najbardziej warto, zwłaszcza wtedy gdy zbliża się wspomniany przez Ciebie kryzys ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam 645Ci i jestem bardzo, bardzo zadowlony z tego auta. Jest świetne. Mam też X5 4,6is i planuje to auto sprzedać i własnie myslę o M6 cabrio ale drugie "takie samo" auto w domu nie bardzo i się zastanawiam czy jest sens zmieniać 645 na M6. Fakt M6 to M6 ale 645 jest szybkie, niedrogie w ekspluatacji i "tanie" w zakupie w porównaniu z M6. Równiez koszty serwisowania sa normalne. Czy M6 jest "dużo inna " od 645Ci ?

X5 i tak będzie sprzedana i nie mam pomysłu na auto. Zastanawaiłem się nad M5 ale strasznie dużo tego jeździ, myśłałem o nowej X5 ale od kilku lat miałem tylko 4x4 X5, ML itp i znudziły mi się te auta ( chyba kryzys wieku średniego :) ) , M3 za bardzo "sportowe", własine auto klasy GT jak "6" bardzo mi leży i tak myślę o tej M6. Czy mają 645 i M6 bede miał dwa różne auta pod wzgledem jazdy czy nie.

 

pozdr. dawmac

 

Myślę, że przekonasz się co to znaczy 'szybkie' dopiero w momencie przejażdżki eM-ką.

Moim zdaniem jak najbardziej warto, zwłaszcza wtedy gdy zbliża się wspomniany przez Ciebie kryzys ;-)

Tylko czy M6 jest taka szybka? To pojecie bardzo wzgledne. Nie wspominasz o budzecie a to dosyc wazne przy kupnie auta tej klasy.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o samochodzie z USA, jak z jakością? Warto się takim interesować, czy może ograniczyć się do wersji europejskiej?

 

Ja amerykanskie omijam szerokim lukiem. Chcesz miec fajne GT i nie byc rozpoznawanym na stacjach benzynowych to bierz 635d. Jesli to ma byc auto na codzien to osiagi w pelni wystarczajace. Jesli ma to byc pelnej krwi GT to bierz jakies z V8/V10 :). Moim zdaniem 630i to najgorszy wybor.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do kwoty to chce kupic auto z malym przebiegiem tak dwu - trzy letnie. Jak bedzi eladna to zaplace tyle ile trzeba.

Mam jedno dosc "glupie" pytanie :) Czy M6 ma tylko manualna skrzynie biegow ? Czy jest mozliwosc przelaczenia na automat. Ja mam praktycznie non stop telefon, mam zestaw glosnomowiacy i czesto rozmawiam podczas jazdy i czasami sa to rozmowy dosc wazne i przydaje sie automat aby mozna bardziej na rozmowie sie skupic. Jak to jest w M6 , czy jest tylko manual ? Po za tym stary juz jestem 35 lat i czasami chce sie zrelaksowac jazda i automat jak najbardziej jest ok.

pozdr. dawmac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

Jako ze jestem nowy na tym forum nie wiem czy pisze w dobrym dziale, ale nie znalazłem czegoś w stylu 'co kupić?' wiec pisze tutaj.

 

Rozważam zakup szóstki w wersji 635. Czy mógłbym prosić o jakies opinie na temat tego samochodu? Warto? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Moze ktoś polecilby coś ciekawego? Czy mozna ja znaleźć w wersji z napędem na cztery koła? Generalnie co niej sądzicie?

 

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pamiętam żeby E63 wychodziła w napędzie na 4 koła. Dopiero nowa 6tka będzie miała taką opcję.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Moja propozycja to lepiej pomysl o 650i, jest roznica, badz o 635d jesli ma byc bardziej ekonomicznie. Co do ogledzin auta to jest w nim sporo elektroniki itp. Ja bym nie bral z niepewnego zrodla i bez kompletnej historii.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Długo zastanowiałem się nad wyborem E64.Jak wiadomo to cabrio.Miał to być samochód-zabawka do jazdy codzienno-wycieczkowej tylko w lecie.Dlatego od razu odpadł diesel ze względu na klekot.Mam już doświadczenie z cabrio volvo C70 193 KM i wiem że hałas od wiatru to największa wada odkrytych samochodów ,a jakby doszedł jeszcze klekot silnika to byłby horror.Dlatego rozważałem tylko silniki benzynowe pod kątem ekonomii i trakcji.Wiem że opanowanie ponad 300 konnego tylnego napędu na mokrej drodze jest dość trudne , a stosunkowo dosć powszechne przy naszej aurze.Więc drogą eliminacji wybór padł na E64 630i 272 KM .Osiągnąłem wydaje mi się 2 w 1.Stosunkowo małe spalanie z niezłymi osiągami.Doświadczenie ostatnich miesięcy potwierdza trafny wybór szczególnie w świetle "Uwaga pirat".Ai w tym aucie o występ w TV nie trudno szczególnie że juz miałem prawie okazję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Długo zastanowiałem się nad wyborem E64.Jak wiadomo to cabrio.Miał to być samochód-zabawka do jazdy codzienno-wycieczkowej tylko w lecie.Dlatego od razu odpadł diesel ze względu na klekot.Mam już doświadczenie z cabrio volvo C70 193 KM i wiem że hałas od wiatru to największa wada odkrytych samochodów ,a jakby doszedł jeszcze klekot silnika to byłby horror.Dlatego rozważałem tylko silniki benzynowe pod kątem ekonomii i trakcji.Wiem że opanowanie ponad 300 konnego tylnego napędu na mokrej drodze jest dość trudne , a stosunkowo dosć powszechne przy naszej aurze.Więc drogą eliminacji wybór padł na E64 630i 272 KM .Osiągnąłem wydaje mi się 2 w 1.Stosunkowo małe spalanie z niezłymi osiągami.Doświadczenie ostatnich miesięcy potwierdza trafny wybór szczególnie w świetle "Uwaga pirat".Ai w tym aucie o występ w TV nie trudno szczególnie że juz miałem prawie okazję.

 

 

Z ta moca i jej opanowaniem to nie przesadzajmy. To kawal auta i swoje wazy. Poza tym kontrola trakcji nawet w warunkach zimowych dziala rewelacyjnie. Wlasnie to bylo milym zaskoczeniem dla mnie.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podpinam się pod temat. Na co patrzeć przede wszystkim? Zastanawiam się nad 650i i 640i w wersji nadwoziowej coupe. Chciałbym wydać na samochód około 70 tys zł, da rade tak kupic cos co bedzie jeździć?

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam zastanawiam sie nad e63 4.5 cabrio z usa. Mam pare pytan; jest jakas roznica w wykonaniu, jakosci miedzy usa a europa ? Co nalezy wymienic aby zrobic jako tako europejczyka, ewentualnie jakie problemy sa z tym zwiazane?Jak wyglada od strony technicznej wymiana zegarow, xenonow etc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.