Skocz do zawartości

E63- ciekawe opcje wyposazenia


Jezior

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki temat w dziale 3 "ciekawe opcje wyposażenia". Swoją E36 doposażyłem już max co było w epoce i coraz bardziej mnie kreci żeby coś zacząć działać w E63 :lol: Co było niespotykanego i rzadkiego w E63? Co macie za przyciski na panelu wypasu u siebie?? :D Ja mam tylko grzanie tyłka, DTC i PDC a miejsca jeszcze troche jest! Ja jak na razie rozważam dołożenie zawiasu z M6 tzn. sprężyny i stabilizatory jak kiedys bede wymianiał amorki. Chodzi mi po głowie logic 7 tylko nie wiem ile z tym zabawy...I jeszcze dodałbym radar do aktywnego tempomatu. Piszcie co ciekawego macie w swoich 6er, rozruszajmy troche ten dział :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutny ten dzial to prawda niestety nie ma tu duzego pola manewru z doposazeniem :roll: w e60 jest ciekawiej same fotele komforty z wibra uzupelnia caly panel :wink: w e63 jesli nie masz logic 7 polecam naprawde robi robote jak na auto z tamtych lat super :norty: a co do tematu: aktywny tempomat, night vision, kamera cofania, idrive ccc na cic , head up, cup holder, siedzenia sporty z pamiecia i pompowaniem :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporty pompowane elektryczne, jedynie co wiecej mozna miec w fotelach to wentylacje. Ja mam jasne, bezowe skory i takich na alledrogo nigdy wentylowanych nie widzialem. Czarne owszem, czasami wentylowane są. Tempomat mam zwykly- czy mozna dolozyc tylko radar i dokodowac? Nie zalezy mi na start&stop. CIC mam, chciałbym własnie do tego logic 7. Jak jest z wiązka, duzo trzeba dokładać czy zmienia się cała wiązkę? Trzeba podnosic dywan? O kamerze cofania nie słyszałem! Head up odpuszcze z jednego powodu. Boje sie ze jak rusze deske to bedzie ja potem słychac i będzie skrzypiała. Cup holder mam, już po E36 wiedziałem że to takie must have:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych bajerów jest całkowicie bezużyteczna ale na pierwszym miejscu stawiam tu zdecydowanie Night Vision, które nie ma naprawdę żadnego sensownego zastosowania a nawet stwarza niebezpieczeństwo, gdyby ktoś chciał sie patrzeć na ten ekran zamiast na drogę. Fotele pompowane są średnio wygodne ale przynajmniej fajnie wygladają z tym wysuwanym elementem ale do komfortów z e60 im daleko. Dźwiek przestrzenny to oczywiscie fajna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos dokodowal sobie jakies funkcje?

Cyfrowy licznik,wylaczenie maty zajetosci pasazera( ja poloze lapka i kaze zapiac pasy...)?

Pusacyjne swiatla podczas awaryjnego hamowania? Co ciekawego mozna jeszcze dokodowac?

I oczywscie odblokowanie mp3? Tylko odpuscmy sobie nawigacje z cd bo to cos z plyty to jakas prehistoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night Vision odpuscilem po przeczytaniu kilku postów na forum, adventure między innymi Twojego. Trudno to kupić razem z modułem a niemal pewne jest że szkło bedzie wypiaskowane albo uszkodzone.

danyblack1987 w jakim sensie odblokowanie mp3? Ja na swoim CIC podlaczam USB z mp3 w schowku i mi wszystko kopiuje na dysk.

Jaka jest najbardziej wypasiona wersja lusterek? Standardowo sa tylko elektryka+ podgrzewanie. A moga być jeszcze elektrycznie składane i z podświetleniem? Czy jest coś jeszcze?

Przegladalem sobie jeszcze realoem zeby zobaczyc jakiej średnicy sa stabilizatory przednie i tylne z M6 ale nie mozna przegladac czesci z M6. Duza roznica w grubosci jest miedzy zwykłym zawieszeniem a opisanym jako M sports suspension. I teraz pytanie- czy to M sports suspension to jest to samo co w M6?? Wie ktoś? Chciałem włożyć sobie stab. z M6 i sprezyny Eibacha. Bez jakiejs przesadnej gleby, ale zeby nie stało jak teraz tzn. koza :D I styling 167 mi się marzą, najlepiej w szerokości 9 i 10 cali ale takich jeszcze na alledrogo czy olx nie widziałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sa lusterka elektrycznie skladane i podswietlane led, BA nawet automatycznie sciemniajace(mowie o zewnetrznych, bo centralne to norma) -ja takie mam :D

Podswietlenie pod drzwiami chyba ma kazda...

Pulsacyjne swiatla stop mozna latwo zakodowac, cyfrowy licznik to samo, a co do maty zajetosci pasazera to czytalem ze po wylaczeniu moze nie dzialac tez poduszka pasazera.

Odblokowanie w CCC mp3 jest mozliwe, ale potrzebny jest dodatkowo jakis modul.

Kamera cofajnia ukryta pod znaczkiem jak w nowym bmw 6

cos takiego dolozyc bylby bajer, gdzies wyczytalem na zagranicznych forach ze ktos cos takiego wyrzezbil, ale to byl jakis home made.

Przekladka foteli z m6 nie dosc ze ladniejsze niz zwykle sporty, to jeszcze maja regulowane elektrycznie boki :)

Na pewno wydechy, bo seria to dramat.

Przednie skretne reflektory.

Tylko odpuscmy sobie nawigacje z cd bo to cos z plyty to jakas prehistoria...

To trzeba uaktualnic :) sa mapki 2016 do Professional'a i pokrycie maja naprawde dobre

Logic7 naprawde super rzecz, robi robote :D masz tam 13 glosnikow, dzwiek przestrzenny itp, ale raczej duzo roboty z tym, raczej nie do przerobienia ze zwyklego hi-fi.

Mozna dolozyc jeszcze tuner TV.

Telefon na podstawke, umieszczony w podlokietniku, albo laczyc swojego przez BT i rozmawiac przez fabryczny glosnomowiacy-nie wiem czy to byl standard.

To tyle co mi na szybko przyszlo do glowy i co nie zostalo wczesniej wymienione..

A widzicie, jeszcze przepiekna maska z podwojnym przetloczeniem-mega rarytas, montowana w pozniejszych 650 i w M6 http://www.m5board.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=204089&stc=1&thumb=1&d=1362280340

 

A w ogole jak mam byc szczery to 6 w srodku wyglada biednie, chodzi nie tylko o wyposazenie ale i o wyglad wnetrza, nie wiem zegary, kierownica, pokretla, wszystko to zywcem wziete z innych serii, audi w tym przedziale jest o epoke do przodu, chociazby takie S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maska kozak....

Widzialem tez customowa z carbonu z wlotami powietrza i wyglada oblednie...

Ma ktos moze jakas kamere cofania? Teraz to chyba uniwersalne montuje sie z wyswietlaczem w lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzana kierowica - przy tych temperaturach fajny bajer :cool2:

Kolejna opcja: HUD- ja niestety nie mam. Ktoś posiada? przydatne czy zabędne?

Czarna podsufitka- widziałem gdzieś na zagranicznym forum- wyglądała nieziemsko, więc z chęcią bym zainwestował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

active steering i dynamic drive tez bylo opcja, polecam szczegolnie to drugie, na prostej komfort, a na zakretach wyraznie sztywniejsza, idzie jak po szynach :)

Ma ktos moze jakas kamere cofania? Teraz to chyba uniwersalne montuje sie z wyswietlaczem w lusterku?

kamerke mozesz kupic taka ktora montuje sie w lampce od podswietlenia tylnej rejestracji, calkowicie przypadkowy link: http://www.dhgate.com/product/for-bmw-6-m6-e63-e64-wireless-car-auto-reverse/385645465.html

podgrzewana kierownica, fajny bajer, ale osobiscie swoja szostke zimuje w ogrzewanym garazu, na zimowe klimaty mam niezawodny w tych warunkach naped quattro :)

z dodatkowej opcji znalazlem jeszcze takie zaglowki: https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/ZaBktkpTURBXy83N2M3NjA4M2Q0ZDkxMTkxZjQxMzc5OGQ3OWIyZWJlYy5qcGeRkwXNAeDNAWg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh myślałem ze te zagłowki sa w każdej. W sumie ustawiłem je raz po kupnie i już ani razu nie dotykałem. A czarny sufit mam fabrycznie:) Uwielbiam. HUD fajny, oglądałem u sąsiada w 5er. Można skalibrować nawet na zwykłej szybie. Tylko to cięcie otworu w desce:/ Bo samo podłaczenie prosta sprawa. Dynamic drive ktos dokładał? CO tam jest, inne stabilizatory z ta "puszka" po srodku, inny amor i cos jeszcze?

 

I ponowie pytanie- czy felgi styling 167 w szerokosciach 9 i 10 to jakiś mega rarytas czy sie trafiają? Standard to 8,5 i 9,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec rarytas bo w m5 nie byly dostepne tylko w m6 mozna bylo zamowic :wink: do tego przod mial niskie et :)

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to cięcie otworu w desce:/ Bo samo podłaczenie prosta sprawa. Dynamic drive ktos dokładał? CO tam jest, inne stabilizatory z ta "puszka" po srodku, inny amor i cos jeszcze?

 

Kurczę a ja myślałem, że to ja jestem dość zdrowo trzepnięty. :D :) Dzięki...

Dynamic drive nie ma nic wspólnego z amortyzatorami. Dołożenie to zdecydowanie bardziej skomplikowane niż piszesz, bo to stabilizatory przód tył, przewody hydrauliczne, blok sterujący tą hydrauliką, jakiś moduł sterujacy z czujnikami przechłów i pewnie przeciazenia, inna pompa hydrauliczna, która obsługuje też wspomaganie itp...

Ja raczej rozważałbym wyrzucenie w przyszłości tego systemu, jak juz nikt tego nie naprawi. Swoja drogą ciekaw jestem czy to działa w odczuwalny sposób czy jak placebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolejna opcja: HUD- ja niestety nie mam. Ktoś posiada?

Warto - z tej opcji cieszę się najbardziej , zwiększa bezpieczeństwo w połączeniu z nawigacją , radarem stop&go - rewelacja :cool2:

Wycinanie w desce nie problem tylko trzeba ją wyjąć z auta.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej rozważałbym wyrzucenie w przyszłości tego systemu, jak juz nikt tego nie naprawi. Swoja drogą ciekaw jestem czy to działa w odczuwalny sposób czy jak placebo?

Dziala w BARDZO odczuwalny sposob...na zakretach auto wchodzi jak po szynach, nie ma wyczuwalnego przechylu i nie czuc tej masy wchodzacej w zakret.

Jak juz tu pisalem raz mi sie to wylaczylo na krotkim odcinku i od razu auto mniej pewnie wchodzilo w zakrety i czuc bylo wyrazne przechyly, takze na pewno bardzo przydatny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.