Skocz do zawartości

Zaparowany reflektor


danyblack1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Troszkę więcej deszczu ostatnio,częste mycie no i mam zaparowany prawy reflektor...

Po kilku dniach niestety nie wszystko odparowało i tutaj się rodzi moje pytanie w jaki sposób go uszczelnić...

Oczywiście nie mam czasu i ochoty na grzebanie samemu i zlecę to komuś tylko prosiłbym o wskazówki w jaki sposób ma to być porządnie zrobione i ile w razie czego powinienem liczyć PLN za taką usługę ?

Nie chce żeby ktoś to robił po januszowemu dlatego pytam tak aby uniknąć czyjeś wpadki.

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeczytaj cały post są opisane wszystkie powody parujących lamp.

viewtopic.php?f=72&t=309103

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paruja dany jest gdzies nieszczelnosc sa zaklady ktore sie tym zajmuja gosc wezmie zdemontuje lampe pozaslepia otwory popsika go piana i bedzie wdmuchiwal powietrze i szukal nieszczelnosci :wink: mozesz to zrobic samemu zawsze masz pewnosc i pieniadze :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem ja nie mam ochoty ani czasu przy tym dłubać...

Z tego co piszą chłopaki w innym wątku trzeba będzie po znalezieniu nieszczelności usunąć stary silikon i ponownie na nowo porządnie wszystko pouszczelniać.

No i w moim przypadku trzeba tam w środku go troszkę poczyścić bo są ślady po wilgoci.

Bez rozebrania się nie obędzie zatem...

Mam ostatnie pytanie dot. demontażu czy jest on jakiś bardzo kłopotliwy ? I czy warsztat specjalizujący się w reflektorach spokojnie sobie z tym poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota na jeden zimowy wieczór, opalarka i specjalny klej butylowy do lamp nic skomplikowanego . Faktycznie najgorsza część roboty to czyszczenie z tego dziadostwa :|

https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/ chyba też naprawiają

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, spokojnie poradzisz sobie z uszczelnieniem- jednak zrób to szybko. Z powodu wyjazdu służbowego zostawiłem zaparowany reflektor na kilka dni i niestety zaczeły się szopki z przetwornicą, które finalnie skończyły się wymianą na nową :)

 

 

 

 

Witam wszystkich

Troszkę więcej deszczu ostatnio,częste mycie no i mam zaparowany prawy reflektor...

Po kilku dniach niestety nie wszystko odparowało i tutaj się rodzi moje pytanie w jaki sposób go uszczelnić...

Oczywiście nie mam czasu i ochoty na grzebanie samemu i zlecę to komuś tylko prosiłbym o wskazówki w jaki sposób ma to być porządnie zrobione i ile w razie czego powinienem liczyć PLN za taką usługę ?

Nie chce żeby ktoś to robił po januszowemu dlatego pytam tak aby uniknąć czyjeś wpadki.

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro jestem umówiony na sprawdzenie reflektorów po tym jak mi je wymontują w warsztacie.

Tak czy owak prawy jest uszkodzony mechanicznie od góry pod maską i leje się tamtędy woda która w obecnej temperaturze nie odparuje.

Jest możliwe że montując marker ledy po prostu mi coś tam ułamali ?

Nie sądziłem że coś tak prostego można sp********...

No ale przy okazji pouszczelniają mi także lewy tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach już wiem że oba są nieszczelne.

Niestety pół dnia stracone bo niby termin umówiony ale nie mieli czasu ( był piątek rano ) i zostawi Pan reflektory do wtorku....

Auto bez reflektorów w innym warsztacie bo zakład naprawiający lampy nie chciał ich demontować a montaż to już w ogóle bo oni nie umieją potem ustawić...

Ciekawe jak swoją drogą oklejają folią auta skoro boją się demontażu i montażu lamp.

Zabrałem lampy z powrotem na montaż i umówiłem się na tą samą akcję na 30.11

Cały koszt naprawy obu lamp ma wynieść 500 zł netto.

Plus 100 zł netto za demontaż i montaż lamp w innym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :duh:

a tak swoją drogą jesteście z Poznania ?

To może zrobię sobie wycieczkę na Termy Maltańskie i naprawię przy okazji reflektory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z braku czasu zrobilem to w koncu w Warszawie.Za 2 reflektory 400 zl netto plus 100 netto za wyciagniecie i ponowne spasowanie. Nic juz nie paruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.