Skocz do zawartości

645ci błedy skrzyni tryb awaryjny 230tys przebiegu


stanmax18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Auto posiadam od 2 miesięcy, występuje problem ze skrzynia automatyczna. Gdy olej w skrzyni jest nagrzany, przy kick-down, lub przy ostrym ruszaniu skrzynia wpada w tryb awaryjny. Gdy skrzynia nie jest jeszcze rozgrzana , da się kilka razy ostro wystartować ale po chwili już wyskakują błędy. Czasem przy równej prędkości występuje lekkie falowanie obrotów, lub nie równo przyspiesza ale to występuje nie zawsze. W skrzyni wymieniłem olej + filtr , nie ma poprawy. Bledy: 4F92- nadzór przełożenia sprzęgła A-C , 4F83 nadzór przełożenia sprzęgła C. Pozdrawiam i proszę o pomoc w diagnozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falowanie obrotow to na 99% sprzeglo hydrokinetyczne czyli konwerter :wink: do tego pewnie tloczki mechatronika i byc moze plytyki separacyjnej i elektrozawor czyli dobry remont skrzyni do tego oczywiscie oliwa i filtr :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie troche poczytalem, jest jeszcze opcja zerwanego kosza sprzeglowego? Te objawy mogly by na to wskazywac? Gdy auto robi kick-down z np. 5-6 biegu to jest mocne uderzenie i czasem tez wejdzie w tym momecie w tryb awaryjny. Rozmawialem z mechanikiem od skrzyn biegow , proponuje pelna regeneracje za kwote 6 tys zl. Nie wiem czy na to przystac, czy kupic skrzynie uzywana z przebiegiem 130tys za 2 tys zl.? i to jest dziwne ze dopiero po zlapaniu temperatury zaczyna poslizgiwac i wywala blad, na zimno skrzynia pracuje bardzo fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie urzywana juz masz w swoim aucie...zalezy czy dlugo bedziesz trzymal auto...to 0 remat...krotko... to urzywka chociaz i ta moxe wymagac naprawy

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze ze 2-3 lata polatam co najmniej. Dość często butuje auto, wiec skrzynia musi działać na tip top. Fajnie byłoby gdyby odezwał sie ktos z okolic Lublina, możne znajdzie się jakiś zaufany mechanik który ogarnia te skrzynie, bez zbędnego naciągania kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my ci tu tylko dradzamy diagnozy nie postawiamy :wink: co do mechanika 6 tysi troche duzo a co najlepsze nawet tam nie zajrzal a juz wola 6 kola :mad2: co do uzywki jesli mial bys pewnosc ze jest po malym przebiegu mozna by sie zastanowic do tego musial by dac gwarancje rozruchowa bez ryzyka nie ma zabawy :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, bez rozbierania się nie obędzie :) ten znajomy który robił skrzynie, miał objawy prawie identyczne, błędów niestety nie pamiętam ale czasami przy puszczeniu gazu robił mu się " efekt tarki".

Wymienił grzybki, zawory, matę, uszczelniacze mechatronica za całość ok 1,7 tys plus robocizna (oczywiście plus miska i olej) i śmiga jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za porady, jednak forum BMW wymiata :) . Jestem z pomorskiego, Starogard Gdański ale wiekszosc czasu w Lubline (studia). Wiec jakikolwiek serwis to raczej Lublin. Dzis udalo mi sie namierzyc jednego mechanika w Lublinie, po Św. zmarlych ma sprawdzic co skrzyni dolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.