Skocz do zawartości

Olej - polecany/stosowany w 6er


tonysoprano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy, gdzie wymieniacie olej no i jaki stosujecie?

zapalila mi sie lampka przypominająca o wymianie oleju... pod maską jednak nie widze bagnetu ktrorym sie sprawdza ilosc oleju :shock:

Czy wymiana oleju odbywac sie musi tylko w "specjalistycznym" warsztacie tam gdzie wykasują mi takze komunikat wystwietlający sie na kompie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
W BMW 650i najprawdopodobniej nie masz bagnetu, ja przynajmniej takowego nie mam. Poziom oleju sprawdzisz tylko w menu serwisowym za pomoca iDrive. Olej oczywiscie mozesz wymienic sam, jesli jest to czynnosc ktora ogarniasz. Komunikat o koniecznosci wymiany tez mozesz sam skasowac. Instrukcje znajdziesz bez problemu na Youtubie.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja w 630 też nie mam bagnetu,a wymiana oleju jest faktycznie banalna.Filtr jest na przodzie silnika z wygodnym dostępem ,od spodu jest klapka zakrywająca śrubę spustową od miski olejowej.Do mojego silnika wlałem 5,8 l oleju i komputer pokładowy pokazał full.Ksiązka serwisowa podaje 6,5 l do 630 i 8 l do 650.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Panowie, noszę się z wymianą oleju w silniku. Jakie oleje lejecie do siebie, tak jak zalecają Castrola czy śmigacie na innych jak tak to co polecacie? Zastanawiałem się nad Motulem?? Jeszcze jedno 8 litrów starczy do stanu czy będzie mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na jakim śmigasz? Generalnie polecam Motula, do różnych swoich aut go lałem i pracowały zauważalnie ciszej, lepiej.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 litrow starczy ale zapewne kupisz dwie banki po 5 litrow bo roznica w cenie bedzie niewielka :wink: ja osobiscie polecam i leje 4 rok millersa :cool2: ale motul i liqui moly tez bardzo dobre smarowidla :cool2:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest Castrol, ale jakoś ogólnie mam zaufanie do Motula i faktycznie samochody jakby ciszej pracowały, dlatego zastanawiam się nad zmianą? Kupiłem na Castrolu i przyszedł czas na pierwszą moją wymianę stąd pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie Panie tz: Kawasaki ZX10r, Honda CBR, E 46 i szósteczka latają na motulu. :cool2:

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie (to mój pierwszy post od kilku dni szcześliwy posiadacz 645 2004)

Powoli zabieram się do wymiany oleju (plus odmy).

Wiem, że poprzedni właściciel jeździł na Liqui Moly.

Czy gdybym chciał zmienić na polecany tutaj Motul, muszę wcześniej zrobić płukankę silnika?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz robic zadnej plukanki (czasami robi wiecej problemow niz pozytku) tym bardziej ze liqui moly to dobry olej jak millers czy motul :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam, przyszedł czas na pierwszą wymianę oleju, 3l benzyna, auto z 2005, kupiłem zalany castrolem. Bardzo ważne pytanie: Od zakupu we wrześniu zrobiłem jakieś 12000 i dolałem prawie 2 litry oleju (zdarzało się nawet często, że mu przygazowałem, bo nagle wszyscy chcą się ścigać, ale wiadomo - zima extremalnie nie było). Auto ma przejechane 190 000, więc czy jest sens lać motula lub inne cacko, czy po prostu zalać to co było? U was też znika olej - czy może to znowu jakaś wtopa? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles 12 tysi dolales 2 litry no na n52b30 to norma :) i bym sie tym nie przejmowal bez wzgledu na to jaki masz przebieg oliwa to podstawa polecam millers lub motul :wink: zanim kolejny raz o cos spytasz przejrzyj forum :search:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jaki motul lejesz 5w30 czy 5w40, czy jest może jakiś specjalny, wpadłem na allegro na chwilę i jest tam kilka, a nie orientuję się w temacie (jeden był nawet jakiś BMW LL - nie wiem czy to marka auta, czy jakiś skrót, bo nigdy tego nie lałem)? Wiem, że można kopać na stronie producenta, ale łatwiej zapytać na forum :oops:

No i co oznacza ORYGINALNY!!! Można się załapać na podróbki? Do tej pory kupowałem do innych aut Mobil 1 w sklepie i nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat leje millers-a tylko dlatego ze wczenij mialem wlasnie n52b30 i denerwujace cykanie po zalaniu 5w30 millers ustalo ale motul tez jest z tej polki bardzo dobry olej :wink:a czy sa podrabiane to oleje niszowe wiec zapewne zdarzaja sie podrobione jak to w polsce ale dla pocieszenia nie tak jak castrol :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Olej wymieniony, Motul 5w30 clean, efekt odczuwalny, silnik chodzi zauważalnie ciszej... lżej... jak zwał tak zwał.

 

Ale jakąś maszynkę użyłeś do zmierzenia tego efektu? Decybelomierz czy co? :D :D :D

Sorry, to taki czarny humor, ale ja już tyle razy zmieniałem oleje i samochody przez ponad 25 lat, że mnie śmieszą te opowieści że ciszej chodzi. A jak z myjni wyjeżdżasz to nie masz wrażenia, że auto jakieś takie nowsze i w ogóle lepsze, cichsze? Masz. Zakładam się że tak.

Szkoda, że mało rozwinięta była kwestia parametrów oleju a bardzo ich metki. Dziś młodzież na markach się zna dobrze.

Nie twierdzę że Motul jest zły, żeby była jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwi twój czarny humor, bo wypowiadasz się na wiele tematów, a z drugiej strony ciężko wyłapać z twoich wypowiedzi coś konstruktywnego, ale nie zamierzam się z tobą kłócić, tym bardziej, że nawet nie wiem kim jesteś. Trudno, ten typ tak ma. Żeby była jasność, najprawdopodobniej nie zabawię długo na tym forum, więc nie będziesz musiał "objeżdżać młodzika" co się nie zna, gdyż BMW kupiłem tylko dlatego, że na jesieni nie mogłem znaleźć porządnej 911, a potrzebowałem cokolwiek na zimę więc wkrótce pewnie będę próbował "szósteczkę" sprzedać. Ja też w ciągu ostatnich 25 lat zdobyłem troszeczkę doświadczenia, a wstawiane posty miały na celu porównanie z innymi użytkownikami - a samochód chodzi zauważalnie lepiej ( być może jak doczytasz moje wczorajsze posty n/t odmy i obrotów silnika to złożysz sobie wszystko w całość). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi na prawdę po wyjechaniu z myjni auto ciszej chodzi. Chętnie też bym posłuchał opinii czy 10 w 60 czy 5 w 40 i dlaczego? Robię w marketingu więc dla mnie metki i marki nie bardzo się liczą bo to moja robota żebyś uwierzył że szampon (czarna tuba w walizce) chroni przed siwieniem i usuwa zmarszczki. Nie wiem czy uwierzyłeś ale tysiące klientów uwierzyli a to tylko zagęszćzony żel z solą i jakimś zapachem. Jestem asertywny i mówię co myślę ale nie zamierzam nikogo obrażać. Wyluzuj trochę i nie pękaj. Nie wszyscy właściciele BMW to nadęte snoby (gorzej jest z tymi od 911, znam kilku :D :lol: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.