Skocz do zawartości

M5 (F90)


Badger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Nowy AMG 63s E jest świetny miałem go na testach - poprzeczka wysoko ustawiona - minus to środek nie jest w moim guście

Panamera GTS - to nie ta liga super szybkich limuzyn, jest fajny ale to nie 3,4sek :)

M5 ma pierwszy raz nowy system 4x4 dołączany - jeśli M-ki mają teraz problemy ze startem w Launch Control to co będzie z 4x4 - do tego wygląd z zewnątrz taki sobie.

Najlepszy dźwięk ma jak na razie ze wszystkich nowych limuzyn w ofercie PL to E AMG 63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nowa 5 jest jak dla mnie ładna, chociaż bez pazura, czegoś brakuje... to nowa e klasa z tył obłym tyłem jak bochenek chleba to porażka... w s klasie to ładnie wyglada, majestatycznie, e klasa kompletnie z zewnątrz do mnie noe przemawia, środek owszem piękny
Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleb :D :lol:

 

Nowa klasa E z zewnątrz jest na poziomie f10 LCI, ten samochód staro wyglądał już w dniu premiery. Tylne reflektory :duh:, koncepcja narysowania przedniego grilla i reflektorów jak seria 5 z 2011 roku... Natomiast w interior zdecydowanie wygląda młodo. Możliwości personalizacji przyprawiają o zawrót głowy. Szkoda, ze E classa nie jest narysowana z takim smakiem jak GTS AMG, jego wzornictwo przetrwa dekady. E classe jest takim nudnym wołem roboczym (z zewnątrz). Wskaźnik emocji jak na rybach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Może dla fanów innych marek poszczególne BMW też się mylą ale nie sądzę że aż tak :shock: Ostatnio sąsiad kupił C200 w pakiecie AMG, kolor szary. Wczoraj mijam takie auto, podobna tablica, kolor, wygląd identyczny, więc łapa do góry a koleś się na mnie dziwnie patrzy :oops: Obracam się a w lusterku widzę E43 AMG :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A mi sie nawet podoba wyglad tych nowych MB-widzę postęp. Jak popatrzę na poprzednia C-klase bez pakietu AMG to aż mnie skręca. Natomiast w jednej rzeczy AMG bije M na głowę. Dzwięk. One zajebiście brzmia nawet jak odpalę filmy z jutube na telefonie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? :)

Czy na drodze jest tak zawsze książkowo - idealny start, nowe i wygrzane opony, czyściutki asfalcik? ;) Wg mnie na linii stanęło kilka samochodów z kilkoma kierowcami w środku i wygrał najlepszy (samochód + kierowca). Nikt gumy nie złapał, nikomu nic nie przeszkodziło w jeździe na wprost :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? :)

Czy na drodze jest tak zawsze książkowo - idealny start, nowe i wygrzane opony, czyściutki asfalcik? ;) Wg mnie na linii stanęło kilka samochodów z kilkoma kierowcami w środku i wygrał najlepszy (samochód + kierowca). Nikt gumy nie złapał, nikomu nic nie przeszkodziło w jeździe na wprost :wink:.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię porównania jak najbardziej rzetelne, a tu na pierwszy rzut masz porównanie aut z DCT i... jednym manualem.

 

Nie wiem po co robić porównanie, w którym dajesz kierowców o wyraźnie różnych umiejętnościach - żeby udowodnić co dokładnie? Że gość z lepszym refleksem/startem jest na początku lepszy od znacznie mocniejszych aut? To wie każdy bez robienia testu.

 

Jest fajna dyskusja na bimmerpost o tym porównaniu:

 

http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1416376

 

Jest tam gość, który miał lepszy czas m240 w xDrive niż M2 co jest przecież absurdalne i przeczy wszystkim innym testom.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścigów i rajdów nie wygrywa najlepszy samochód i najlepszy kierowca. Wygrywa pierwszy na mecie.

A jeśli chcesz porównania na poziomie katalogu, otwórz katalog :). Mam też dla Ciebie dobrą nowinę, być może takiej motoryzacji oczekujesz... Jeszcze jedna dekada i będziesz mógł kupić super cara, który sam za Ciebie pojedzie i sam za Ciebie wygra. Wtedy możesz wydać ~$380k i wygrywać to, co wg katalogu jest do wygrania. Tymczasem w kabinie siedzi czynnik białkowy -człowiek, dlatego mamy fun. Rozrywkę. Emocje. Bo NIGDY nie wiadomo ;).

 

Jeszcze znudzi Ci się autonomia w motoryzacji... Wyścig samych inżynierów nie jest taki ciekawy bez osobowości za kierownicą, nie trudno to sobie wyobrazić.

 

(sorry za off topic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Pierwsze licznikowe testy przyspieszenia

Patrząc na "oko" licznikowe 100-200 między 7 a 8s. Btw. podobno jest już polski konfigurator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
co jest nie tak z osiągami :duh: 3,4 do 100 km i 11,1 do 200 to dużo jak na m5 ? ja nie znalazłem wyników pomiarów czasów na torze ale bankowo dzięki właśnie napędowi xdrive przy założeniu ograniczonej przyczepność asfaltu wyniki będę najlepsze w historii . Na suchym idealnie przyczepnym asfalcie też uważam , będzie rewelacyjnie a to dzięki masie , która pomimo napędu xdrive jest niższa niż przy f10 m5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem okazje jeździć po torze na BMW M Drive Tour i w konkursie driftu. Mimo, że ciężka limuzyna na prawdę robi robotę, ładnie wchodziła w łuki. Wiadomo M4 z pakietem competition lepiej sobie radziła w zakrętach, ale M5 zdecydowanie nadrabiała na prostych.


Na koniec przewieźli nas instruktorzy BMW i wtedy zobaczyliśmy jak na prawdę te auta jeżdżą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.