Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@cher

rok temu robiłem rozeznanie i jedynie A6 brałem pod uwagę.

Mercedesy mi nie podobają się, nie sa nowoczesne.

Jaguary, Lexusy czy Infinity nie sa tak fajnie wyposażone jak Audi czy BMW.

Więc, jak widzisz, alternatywy dużej na rynku nie ma.

Pewnie nowe A6 namiesza trochę, no ale nie chciałem czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe a6 ma pozostać przy tych samych silnikach ale trochę podkręconych i tak 2.0 252KM będzie teraz 265KM

To już więcej od 530i a waga a6 ma zejść o dodatkowe 100kg

 

Zostaje różnica w prowadzeniu bo estetyka to kwestia gustu choć ta nowa a6 źle nie wygląda i może ująć.Różne źródła donoszą że platforma ma pochodzić z a8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus mega w Audi to nawigacja, lepsza od BMW, bo Google - plus obsługa głosowa po polsku

 

Prowadzanie obecnej A6 tez jest lepsze od F10, a to znaczy, że nowa A6 może byc mocnym konkurentem dla G30

 

W G30 wkurza mnie jeszcze dalej brak opcji, które od dawna sa w katalogach, jak np. Remote 3D View

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma jeden minus który może być decydujący,mianowicie mierna obsługa aso .Bmw też idealne nie jest ale ostatnio zmieniłem dilera i daje sobie ostatnią szanse.Zapowiada się dobrze ale nie będę zapeszać.Dla mnie obsługa to klucz decyzyjny czy zostaję na dłużej czy zmieniam markę.Jestem skłonny dokupić inny model kosztem wcześniejszych decyzji .Liczy się wygoda czyt.zrozumienie co jest dla ciebie ważne i nieutrudnianie.Uważam że łatwiej jest pracować ze stałym klientem niż przekonywać nowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma jeden minus który może być decydujący,mianowicie mierna obsługa aso .Bmw też idealne nie jest ale ostatnio zmieniłem dilera i daje sobie ostatnią szanse.Zapowiada się dobrze ale nie będę zapeszać.Dla mnie obsługa to klucz decyzyjny czy zostaję na dłużej czy zmieniam markę.Jestem skłonny dokupić inny model kosztem wcześniejszych decyzji .Liczy się wygoda czyt.zrozumienie co jest dla ciebie ważne i nieutrudnianie.Uważam że łatwiej jest pracować ze stałym klientem niż przekonywać nowego

 

 

Ze Szczecińskiego Aso jak na razie jestem zadowolony zobaczymy jak z X6 będzie z tym słyszałem w Aso jest co robić no zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupiłbym nowe A6/A7, zniżkę z miejsca mam 21%, tak jak miałem dostać na nowe A5. Niestety poziom obsługi ASO w Warszawie po prostu nie istnieje. Kiedyś jak był Szewczyk Audi to komuś zależało a teraz wszystkie ASO w Warszawie mają gdzieś klienta. Miałem ostatnio kilkanaście sytuacji u nich nie do przyjęcia, za każdym razem coś, łącznie z niszczeniem samochodu. Wiem, że zdarzają się różne sytuacje ale w Audi przeginają. Słyszałem też historie z BMW ale Audi w tej kwestii wygrywa :D

 

Na tą chwilę wymieniałem felgi z oponami, to samo w porównaniu do Audi, po pierwsze dodzwoniłem się, po drugie jak nie mogli rozmawiać to ktoś oddzwonił - to naprawdę w porównaniu do Audi zasługuje na medal, w Audi nikt nigdy nie oddzwonił.. obsługa w samym salonie dużo lepsza. Jedna osoba wita, pyta, kieruje, następna pyta ogarnia co się dzieje, przekazuje do odpowiedniej osoby i tak dalej, sprawnie i szybko. Dostałem informacje z ceną, przy odbierze okazało się, że cena jest niższa o 180 zł. W Audi miałem ostatnio tylko na odwrót. Co do opon np. cena za oponę nie pamiętam załóżmy 500 zł po zniżkach, mam już kupować/płacić, nagle przybiega Pani z serwisu i krzyczy dlaczego dostaje rabat i tak dalej... dopłata ok. 100 zł. Zrobiła prawdziwą awanturę Panu z części + zachowanie do mnie było lekko pisząc dziwne. Nie chodzi o pieniądze bo przy marce premium 100 zł w jedną czy w drugą stronę nie robi większej różnicy, ale o podejście do klienta i uczciwość.

 

W BMW mogli nie obniżyć mi ceny, bo na dokumencie, który dostałem przy zostawieniu samochodu kwota była podana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupiłbym nowe A6/A7, zniżkę z miejsca mam 21%, tak jak miałem dostać na nowe A5. Niestety poziom obsługi ASO w Warszawie po prostu nie istnieje. Kiedyś jak był Szewczyk Audi to komuś zależało a teraz wszystkie ASO w Warszawie mają gdzieś klienta. Miałem ostatnio kilkanaście sytuacji u nich nie do przyjęcia, za każdym razem coś, łącznie z niszczeniem samochodu. Wiem, że zdarzają się różne sytuacje ale w Audi przeginają. Słyszałem też historie z BMW ale Audi w tej kwestii wygrywa :D

 

Na tą chwilę wymieniałem felgi z oponami, to samo w porównaniu do Audi, po pierwsze dodzwoniłem się, po drugie jak nie mogli rozmawiać to ktoś oddzwonił - to naprawdę w porównaniu do Audi zasługuje na medal, w Audi nikt nigdy nie oddzwonił.. obsługa w samym salonie dużo lepsza. Jedna osoba wita, pyta, kieruje, następna pyta ogarnia co się dzieje, przekazuje do odpowiedniej osoby i tak dalej, sprawnie i szybko. Dostałem informacje z ceną, przy odbierze okazało się, że cena jest niższa o 180 zł. W Audi miałem ostatnio tylko na odwrót. Co do opon np. cena za oponę nie pamiętam załóżmy 500 zł po zniżkach, mam już kupować/płacić, nagle przybiega Pani z serwisu i krzyczy dlaczego dostaje rabat i tak dalej... dopłata ok. 100 zł. Zrobiła prawdziwą awanturę Panu z części + zachowanie do mnie było lekko pisząc dziwne. Nie chodzi o pieniądze bo przy marce premium 100 zł w jedną czy w drugą stronę nie robi większej różnicy, ale o podejście do klienta i uczciwość.

 

W BMW mogli nie obniżyć mi ceny, bo na dokumencie, który dostałem przy zostawieniu samochodu kwota była podana.

 

i to wszystko zdarza się jeszcze w czasach gdzie jest nie tylko jedno ASO?

aż nie do uwierzenia

:duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i to wszystko zdarza się jeszcze w czasach gdzie jest nie tylko jedno ASO?

aż nie do uwierzenia

:duh:

 

Dobre opinie są o Audi Wolica pod Warszawą. Byłem i straciłem z 2 h na dojazd. Nie mam na to czasu :) Tym bardziej, że z nowym Audi musiałbym jeździć co chwilę :mad2:

 

Jeżeli mam ASO w Warszawie to dlaczego mam jeździć na wycieczki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz że co chwile musiałbyś jeździć do ASO z nowym Audi?

 

Z nowym Audi A5:

- przy odbiorze już był problem bo było małe wgniecenie, niewielkie ale jednak

- od razu musiałem wracać bo nie było materiału w fotelu w boczku, po prostu zero, przez co zagięła się skóra (wrzucili materiał, a skóra załamana została, wyglądała jak po 200 tys. km) Musiałem być tam 4 razy w tej sprawie, a dzwoniłem z 10.

- skrzynia, nie zliczę ile razy byłem, dalej nie da się normalnie jeździć a samochód ma 20 tys. km, szarpie, rzuca, drży, zaniża obroty, zmienia biegi nieprawidłowo powinna być np. 4 a nagle 4->5, 5->6,6->5,5->4,4>5 sama nie wie co ma robić, dodajesz gazu i nic.. teraz jest lepiej niż na początku ale dalej zdarzają się takie sytuacje, zależy od dnia.

- start&stop się zacina, nie działa prawidłowo też byłem parę razy

- kamera cofania zacina się na pare sekund

- głupią sprawę z oponami już opisałem wcześniej

 

Nie chodzi o te usterki bo wszystko może się popsuć, sam mam znajomego co był pare razy w BMW, ale robią, naprawiają. W Audi pisałem do Poznania, wysyłałem filmy i nic. Z fotelem po kilku km to zwykłe zużycie skóry :)

 

Kiedyś w Audi było inaczej. Można poczytać na forum Audi jak jeszcze w 13 r. naprawiali skrzynie po takich objawach a mi mówią, że na tyle pozwala technika. Miałem tą samą skrzynie w poprzedniej A5 i nie mialem takich przygód. Teraz w Q5 facet ma to samo i te same teksty "na tyle pozwala nam teraz technika".

 

W sprawie skrzyni to trzeba brać tylko Tip-Tronic a ona występuje tylko przy nielicznych silnikach, z reguły tych mocniejszych, wtedy mamy pewność, że nie będzie takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jakiś pechowy egzemplarz co nie tłumaczy zachowania ASO. W moim ASO BMW jak na razie problem był tylko raz. Po odebraniu F20 przekładnia kierownicza poszła do wymiany, praktycznie od razu. Była sobota auto zostało przyjęte na serwis po godzinach + wydali zastępcze także podejście ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie starczy z tym audi.

 

Dziwi mnie, że dalej brak G30 525d 231 KM. Nie widzę testów tego silnika, na forum też brak żadnych uwag co do niego.

Niebawem jeden z forumowiczów odbiera 525d więc pewnie wypowie się w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak różowo z tym ASO BMW vs Audi. Zmieniłem rok temu obóz na cztery zera z nowym Q7. I różnica w traktowaniu ASO mnie wręcz zmiażdżyła. W BMW o wszystko trzeba było się wykłócać, ciągle wracać na te same naprawy. Czułem się jak w przeciętnym urzędzie, w którym petent to intruz. W Audi na odwrót, gdzie nawet w trakcie takiej głupoty jak przegląd otrzymałem auto zastępcze i to bez proszenia się. W BMW co bardziej ogarnięta obsługa pytała czy zamówić taksówkę. To na razie pierwszy rok, zobaczymy co dalej. Zaczynają się pierwsze usterki (nadal drobne w porównaniu do BMW), zobaczymy jak to ogarną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw jak i w audi jest podobnie.Mają swoich stałych klientów którzy zmieniają auta jak tylko wychodzi nowy model i dla nich wszystko musi być tiptop.Zastępcze,eventy,zaproszenia na prezentacje,turnieje golfa etc.

To jest taki klient który rokuje więc jak zostawia 7er w serwisie to nie dostanie zastępczaka 1er..Jest też grupa mniej zadowolonych (zazwyczaj jeden model , badanie rynku i forum)tam jest problem z rabatem,ustaleniami itd.Oficjalnie wszyscy są równi ale życie pokazuje że nie zawsze wszystko działa jak należy.Można sobie odpowiednio dopasować aso ale trzeba to umiejętnie zrobić.Jak ktoś kręci nosem ,marudzi ,porównuje i oczekuje na mega rabat to może finalnie dostanie to co chce ale jednorazowo.Tam pracują normalni ludzie którzy też chcą być godnie traktowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za idiotyczny pomysł, żeby pisać o ASO jako całości? Przecież to są osobne podmioty, które nie mają ze sobą powiązania, poza narzutem z centrali, który mogą wypełnić jak im wygodnie. Ludzie, myślcie trochę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy, czy miał ktoś okazję porównać różnicę w komforcie jazdy pomiędzy kołami 19 i 20 cali na zawieszeniu M? Kuszą mnie 20 na lato, ale trochę się obawiam o plomby - codziennie muszę kawałek podjechać po drodze z płyt betonowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw. Jest twardo i na 19 i na 20. Jak dla mnie nie ma większej różnicy w komforcie.

Generalnie to napewno nie jest wygodne auto pod względem zawieszenia. Mamy w domu G30 ze standardowym

zawiasem i 20” i jest olbrzymia różnica, w zasadzie do dwa różne auta. Radzę się przejechać aby nie żałować.

Ja szanuje auto i są odcinki kiepskich dróg gdzie się zwyczajnie wlokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.