Skocz do zawartości

F32 430xi M Performance | nowe auto s. 37


pani_E

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Od czwartku jestem szczęśliwą posiadaczką 430xi :) Poprzednio byłam w dziale e90 ze swoją 320si. Wybór ponownie padł na BMW, bo żadne inne auto, jakim do tej pory jeździłam, nie dawało mi tak dużej frajdy z jazdy. Od początku konfiguracja była dla mnie w miarę jasna. Było kilka elementów, na którymi się zastanawiałam. Must have to przede wszystkim beznzyna (chciałam 428, w międzyczasie dowiedziałam się, że po lifcie pojawiła się nowa jednostka), skrzynia automatyczna, skóra, LEDy. Początkowo zamierzałam kupić lekko używane auto, żeby było dostępne "od ręki". W swojej pracy potrzebuję auta na codzień, dlatego przestój 3 miesiące wydawał się niemożliwy. Nawet obejrzałam jedno auto, ale przetarta skóra, porysowane felgi, zderzak i spora cena mnie zniechęciły. Pojechałam do dealera i po rozmowie ze sprzedawcą zdecydowałam się na zamówienie auta specjalnie dla mnie. Sama konfiguracja i zamawianie auta daje dużo frajdy ;) Dowiedziałam się, że auto powinno być za max 2 miesiące. Jak się później okazało - po miesiącu już było gotowe do odbioru.

 

4N91 BMW 430i xDrive Coupé

7LF Model M Sport

 

300 biel alpejska

LCD3 Skóra Dakota

 

258 Opony z funkcją jazdy awaryjnej

2PA Śruby zabezpieczajace

2VB Czujnik cisnienia powietrza w oponach

302 System alarmowy

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkat ostrzegawczy

465 System załadunkowy

4AE Podłokietnik przesuwany z przodu, przesuwany

502 Spryskiwacze reflektorów

521 Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

534 Klimatyzacja automatyczna

544 Regulator predkosci z funkcja hamowania

563 Pakiet dodatkowego oswietlenia

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

6AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne Połączenia Alarmowe)

6AE Teleservices

 

2NH Hamulce sportowe M

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

2VL Zmienny, sportowy układ kierowniczy

320 Rezygnacja z emblematu modelu

322 Dostep komfortowy

3AG Kamera cofania

430 Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

494 Ogrzewanie foteli przednich

552 Adaptacyjne reflektory diodowe

5AC Asystent świateł drogowych

610 Wyświetlacz Head-Up

676 Zestaw głośników HiFi

6AM Real Time Traffic Information

6AP Remote Services Usługi Zdalne

21C 19" Obrecze ze stopu lekkigo Double Spoke 442 M, dwukolorowe Orbit Grey

481 Sportowe fotele przednie

493 Pakiet dodatkowych schowków

4FT Listwy ozdobne szotkowane wzdluznie aluminium z listwa akcentowa czarna

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

7NH Service Inclusive - 5 years/100.000 km

8A1 Polska wersja

8AT Polska instrukcja obsługi

8TH Ostrzeżenia o ograniczeniach Speed Limit Info

ZD4 BMW ConnectedDrive Advanced

609 System nawigacyjny Professional

6AK ConnectedDrive Services ConnectedDrive)

6NS Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

 

Kilka fotek w po przywiezieniu auta do salonu:

 

IMG_8643.JPG

IMG_8665.JPG

IMG_8666.JPG

IMG_8667.JPG

IMG_8668.JPG

IMG_8669.JPG

IMG_8671.JPG

 

Od razu doposażyłam auto w kilka akcesoriów MPerformance:

 

- wydech z wersji 440i

- carbonowe końcówki wydechu

- tylny dyfuzor czarny matowy z wersji 440i

- naklejki na progi

- spojler carbonowy

- pedły ze stali nierdzewnej

- czarne nerki MPerformance

 

A tutaj już w dniu odbioru:

 

FullSizeRender-1.jpg

FullSizeRender.jpg

IMG_8886.JPG

IMG_8888.JPG

IMG_8889.JPG

IMG_8892.JPG

IMG_8899.JPG

IMG_8901.JPG

IMG_8906.JPG

IMG_8908.JPG

IMG_8911.JPG

IMG_8923.JPG

IMG_8925.JPG

IMG_8928.JPG

IMG_8943.JPG

IMG_8952.JPG

IMG_8956.JPG

IMG_8958.JPG

IMG_8960.JPG

IMG_8967.JPG

 

Pierwsze wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne. Silnik jest oczywiście na dotarciu, ale auto zbiera się bardzo dynamicznie. Na razie najwięcej frajdy sprawia mi wydech MPerformance, szczególnie w trybie sport. Jestem też pozytywnie zaskoczona działaniem podajnika do pasów i informacji o ograniczeniach prędkości. Nie spodziewałam się zbyt wiele po tych systemach, ale działają bez zarzutu, a znaki czytane są błyskawicznie.

 

Mam jeszcze kilka pomysłów w głowie. Na bieżąco będę wklejać fotki. Na razie cieszę się z jazdy i docieram auto ;)

Edytowane przez pani_E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poleciała koleżanka z tematem gruuuubo :)

Ale wybór i wyposażenie super!

I kolor!

Szerokości, zadowolenia nie ma co życzyć bi przy takiej furce to oczywista oczywistość :8)

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Super autko i do tego białe gratuluje

 

...przyciemniane tylne szyby i lampy będzie zadziornie m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra wybór,

Tylko jestem ciekaw,

skoro brałaś auto pod siebie to czemu nie wzięłaś skóry z merynosów na desce? Ta opcja w połączeniu z Twoją tapicerką robiła by wielkie WOW.

 

Takto ten plastik na boczkach i desce troszkę brudzi idealną strukturę auta...

http://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1059890&d=1405454539

http://www.bimmerpost.com/wp-content/themes/next/mythumb.php?src=http://www.bimmerpost.com/storyimages/4c59d569-8d8e-6e22.jpg&h=920&w=1920&zc=1&s=2

 

no chyba, że Twój gust podpowiadał Ci inaczej :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, śliczne autko :)

 

Dziękuję :)

 

Poleciała koleżanka z tematem gruuuubo :)

Ale wybór i wyposażenie super!

I kolor!

Szerokości, zadowolenia nie ma co życzyć bi przy takiej furce to oczywista oczywistość :8)

 

Dzięki ;) Rzeczywiście zadowolenie jest ogromne przy każdej, nawet krótkiej, przejażdżce ;)

 

Piękne auto, trzeba przyznać że z konfiguracją poszalałaś :-)

 

Dzięki :mrgreen: Po ostatecznej decyzji miałam jeszcze wątpliwości, że coś można było wziąć, z czegoś zrezygnować, ale ostatecznie jestem zadowolona ze wszystkich decyzji ;)

 

Gratuluję nowego samochodu :cool2: Skonfigurowany z klasą, na prawdę elegancko! Radości z jazdy życzę.

 

Dziękuję bardzo :D Przy tym aucie slogan "Radość z jazdy" pasuje idealnie ;)

 

Super :cool2: Gratulacje :cool2:

 

Dzięki! :)

 

Świetny konfig a auto jeszcze bardziej :lol: Gratulacje :cool2:

 

Dziękuję bardzo :lol:

 

Kolor skor znajomy ;)

 

Gratulacje, teraz wiele osób bedzie sie patrzeć na Twojego "golfika" ;)

 

Dziękuję :) Co do skóry to początkowo chciałam jasną, ale do białego auta średnio pasuje. Poza tym jest trudna w utrzymaniu. Czarna jest prawie w każdym aucie, a czerwona mi się nie podoba. Wybór padł na brąz ;)

 

Super autko i do tego białe gratuluje

 

...przyciemniane tylne szyby i lampy będzie zadziornie m

 

Dzięki :) Planuję przyciemnić lekko wszystkie szyby. Lamp raczej nie będę ruszać ;)

 

extra wybór,

Tylko jestem ciekaw,

skoro brałaś auto pod siebie to czemu nie wzięłaś skóry z merynosów na desce? Ta opcja w połączeniu z Twoją tapicerką robiła by wielkie WOW.

 

Takto ten plastik na boczkach i desce troszkę brudzi idealną strukturę auta...

http://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1059890&d=1405454539

http://www.bimmerpost.com/wp-content/themes/next/mythumb.php?src=http://www.bimmerpost.com/storyimages/4c59d569-8d8e-6e22.jpg&h=920&w=1920&zc=1&s=2

 

no chyba, że Twój gust podpowiadał Ci inaczej :) hehe

 

Dzięki Wujaszku :mrgreen: :mrgreen:

Nie jestem pewna czy w ogóle można połączyć taki konfig z M-pakietem.. W każdym razie cokolwiek z palety Individual wydłuża czas oczekiwania do 6 miesięcy, a ta opcja odpada. Sam kolor skóry bardziej podoba mi się ten, który mam. Ten brąz Individual jest dla mnie trochę za bardzo pomarańczowy. Dakota ma bardziej przytłumiony odcień. Ale deska w skórze wygląda świetnie - wiadomo ;) Może kiedyś..

 

W ogóle bardzo dobrze wysmuklają auto progi M Performance :cool2:

 

Jestem z nich bardzo zadowolona ;) Fajnie pasują do dyfuzora MPerformance, który też jest w czarnym macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Najgorsze te 2500 km docierania, pamiętam jak bardzo mnie kusiło przycisnąć do końca, a nie do 4500 kiedy tak naprawdę dopiero zaczyna się zabawa :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze te 2500 km docierania, pamiętam jak bardzo mnie kusiło przycisnąć do końca, a nie do 4500 kiedy tak naprawdę dopiero zaczyna się zabawa :twisted:

 

Jeszcze bardziej jest to trudne, kiedy wydech zaczyna strzelać przy zmianie biegów na wyższych obrotach.. :norty: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dlatego zamontuję wydech dopiero teraz kiedy auto jest dotarte :mrgreen: A tak przy okazji to wydech też się "dociera", czytałem na f30post że dopiero po kilkuset km chodzi tak jak powinien :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamontuję wydech dopiero teraz kiedy auto jest dotarte :mrgreen: A tak przy okazji to wydech też się "dociera", czytałem na f30post że dopiero po kilkuset km chodzi tak jak powinien :idea:

 

To samo usłyszałam w salonie. Wydech musi się ułożyć tak samo jak silnik, czy hamulce. Ponoć będzie głośniej :twisted: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szkoda ze mimo tego nie jest aż taki brutalny. Codziennie pod oknami przejeżdża mi CLA45 AMG z wydechem

AMG performance (odpowiednik M perf.) i to jest dopiero rycząca i strzelająca bestia. Oczywiście mozna wyłączyć wtedy klapki sie zamykają i jest cywilizowany :twisted: Ciekawe jak bedzie finalnie u Ciebie bo w sumie to masz wydech dedykowany dla 35/40i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyfuzora to ja po 2 dniach polakierowalem swój, bo ten mat mi nie pasował do shadowline i czarnych nerek w połysku. Ale ja mam estoril blue, z białym niemetaliziwanym pewnie lepiej gra:) Tak czy inaczej autko super! Gratulacje
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydechu to rzeczywiście po pewnym czasie zaczął lepiej brzmieć, ale tez ten dedykowany do 440i miałem od nowości wiec moze chodziło tylko o to ze na początku jeździłem ostrożniej;) jak ktoś chce mieć wściekle ryczący wydech to powinien pójść w rozwiązania aftermarketowe, ale ja osobiście takich nie lubię... No moze do 20 letniej calibry;) ale wszystko kwestia gustu i osobistego poczucia dobrego smaku...
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie porównuj proszę dźwięków wydechów M i AMG do calibry bo nie widzę związku. Po prostu w tym wypadku MB zrobiło to lepiej. A w każdej chwili mozesz mieć ciszę i zamknięte klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten silnik w 430i to rozwinięcie znanego z N20 z np.528i czy zupełnie nowy motor. No i czy są jakieś znaczące różnice, bo raczej tych kilka KM chyba szału nie robi. Pytam z czystej ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall co jak co, ale najlepiej brzmiące V8 zawsze robiło AMG i Quattro ;-). Jedyne naprawdę dobrze brzmiące BMW to E60 M5 i ewentualnie M3 E92. Wcześniej i aktualnie nic nie brzmi tak jak powinno przez cholerny downsizing...
http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie o tym wątek. Moim zdaniem pomimo przewagi AMG nad MP szczęśliwa właścicielka białego cuda bedzie zadowolona z dźwięku jak już wszystko sie dotrze i ułoży;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.