Skocz do zawartości

Historia auta z vinu


Damien 328

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Podasz Cvin i prześla Ci faxem wyposażenie i sczegółowe dane auta.Historie to Ci podadzą tylko naprawy gwarancyjne i przy jakim przebiegu były wykonywane ew.po gwarancyjne jeśli były wykonywane.

Nawet jeśli auto jest zza granicy.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że ktoś poda ci takie dane na telefon.

Faxem prześlą.Mi to sami zaproponowali :mrgreen: .

oraz bierz pod uwage, ze np historii auta z Francji nie sprawdzisz w ASO w Polsce

Ale z reichu już tak.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzisz historie auta z calej Europy - pod warunkiem, ze bylo serwisowane w ASO. Zdarza sie tak, nawet na bogatym i zgnilym Zachodzie, ze wlasciciel nie serwisuje aut w ASO i wtedy niestety klops.

 

Nie zawsze tez uda Ci sie uzyskac taka historie przez telefon. Ja mialem kilka razy sytuacje, ze w serwisie powiedziano mi, ze dopiero jak dostarcze oryginal lub kopie dowodu rejestracyjnego to podadza mi cala historie faxem lub w inny sposob. Teraz po prostu wiem, do ktorego serwisanta nie dzwonic ;)

 

Sposob jest bardzo pomocny bo smiech mnie bierze, jak sie czyta ogloszenia w PL - auta ktore maja ok 10 lat i zadne z nich nie ma przebiegu wiekszego niz 200tys, a jak szukasz w niemczech to sie okazuje, ze takie auta prawie nigdy nie maja mniej niz 200tys. Ostatnio znalazlem ciekawe auto chyba na allegro, spelnialo moje wymagania chyba wszystkie, w opisie 189tys. km, poprosilem sprzedajacego o VIN, dzwonie do serwisu a tam sie okazuje, ze w 2006 r. w styczniu auto mialo przeglad przy ponad 260tys. km.

 

Ja teraz nawet nie jade ogladac auta zanim wlasciciel nie poda VIN i zanim nie sprawdze w ASO, bo to szkoda czasu i pieniedzy

 

Zycze powodzenia w szukaniu auta bo ja juz szukam kilka miesiecy i coraz bardziej sklaniam sie do tego, zeby jednak samemu sobie przywiezc z zagranicy bo wiekszosc tych w PL to padliny

szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wystarczy mi 7 ostatnich cyfr vinu czy muszę mieć cały,bo jak napisałem sprzedawcy żeby mi podesłał vin to tylko tyle dostałem?

 

w aso BMW ....wystarczy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie licz na to że ktoś poda ci takie dane na telefon.

 

Mi podali przez telefon gdzie, kiedy i przy jakim przebiegu był robiony ostatni przegląd w Niemczech.

 

A możesz podać gdzie dzwoniłeś dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię serwsiową można sprawdzić tylko tych samochodów które były serwisowane w niemieckich ASO. Inne kraje nie przesyłają danych do ogólnej bazy.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię serwsiową można sprawdzić tylko tych samochodów które były serwisowane w niemieckich ASO. Inne kraje nie przesyłają danych do ogólnej bazy.

 

No i wszystko zalezy na kogo sie trafi, bo skoro koledzy mowia ze jest to mozliwe to OK, ja bylem osobisice u Smorawisnkiego i Panowie powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji, i ze nic takiego nie jest prowadzone :mad2:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko zalezy na kogo sie trafi, bo skoro koledzy mowia ze jest to mozliwe to OK, ja bylem osobisice u Smorawisnkiego i Panowie powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji, i ze nic takiego nie jest prowadzone

Mi w Inchape powiedzieli to samo, ale całkiem możliwe że im sie nie chce sprawdzac.... :|

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko zalezy na kogo sie trafi, bo skoro koledzy mowia ze jest to mozliwe to OK, ja bylem osobisice u Smorawisnkiego i Panowie powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji, i ze nic takiego nie jest prowadzone

Mi w Inchape powiedzieli to samo, ale całkiem możliwe że im sie nie chce sprawdzac.... :|

 

jezeli podales vin auta, ktore nie bylo serwisowane w niemieckich ASO, to mowili prawde, ze nie jest prowadzona taka historia dostepna z poziomu polskiej ASO

Jezeli zas auto odbywalo wizyty w niemieckich ASO BMW to faktycznie im sie nie chcialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie sprawdzalem auta innego niz z niemiec, ale serwisant powiedzial, ze maja dane z calej Europy, oczywiscie jesli auto bylo serwisowane w ASO BMW i zostalo wprowadzone do systemu
szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie sprawdzalem auta innego niz z niemiec, ale serwisant powiedzial, ze maja dane z calej Europy, oczywiscie jesli auto bylo serwisowane w ASO BMW i zostalo wprowadzone do systemu

 

to musial byc jakis mlody i naiwny serwisant :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.