Skocz do zawartości

Jest nadzieja? * Więzienie za cofanie licznika *


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

 

Z działu "... opinie na temat samochodu na sprzedaż" wywalili, może tu zostanie:

 

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/kara-wiezienia-za-cofniecie-licznika-w-aucie-zapowiedz-ms,790603.html

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepsze, że wzrasta świadomość ludzi. Kiedyś wszyscy chcieli mieć samochody z przebiegiem stu kilku tysięcy, co nakręcało biznes "korekt liczników". Zwykli ludzie są/byli sobie winni, bo dopuszczali w głowach świadomość, że mogą mieć przekręcony licznik, ale ważniejsze było, że jak wsiada do swojego ściachanego golfa, to widzi na liczniku 140 tysięcy.. Właśnie miałem do sprzedania skodę z 2003 roku z przebiegiem 330 kkm i jakoś to ludzi nie przerażało, teraz właśnie sprzedaję citroena z przebiegiem również ponad 300kkm i każdy kto był, każdy oglądający mówił jedno: "przynajmniej oryginalny przebieg". Przyjechała dziewczyna z mechanikiem i powiedzieli, że mój citroen wygląda dużo lepiej niż poprzedni, który oglądali z przebiegiem 180kkm.

Wpisywanie przebiegów na przeglądach jest na plus i spowodowało, że w końcu pokazały się samochody z przebiegami 300-400kkm, plagą pozostają wszystkie perełki przyciągnięte zza granicy, "Niemiec płakał jak sprzedawał" i przebiegi poniżej 200kkm w 15 letnich autach..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas te 300tys to dla ludzi jest to przerażające ,a w Niemczech, Niemcy ze spokojem kupują takie auta z drugiej ręki i mówią ze jeszcze raz tyle zrobią i dopiero sprzedadzą Polakowi który zrobi z nich przebieg 190tys i Polak który to kupi będzie zadowolony uspokojony (psychicznie) i będzie wykurzał ludzi którzy maja przebieg 300+ a znajomym będzie doradzał i mówił ze to szarot już jest. U nas tak naprawdę to jest na to popyt bo większość ludzi nie kupi auta z wyższym przebiegiem niż 190tys nawet jak podejrzewają ze jest kręcony ale na blacie jest 190, wiec Cena i przebieg do ustalenia :D :D . A temu co zależy na ori przebiegu to sobie to sprawdzi i nie da się oszustom. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po co piszesz takie pierdoły? Najpierw kpisz a później piszesz że można takie auto znaleźć.

Może u Ciebie Niemiec płakał ze szczęścia jak pozbywał się złomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu handlarze przerzucą się na powypadkowe, spalone i popowodziowe autka z małym przebiegiem. I nachodzi pytanie co jest lepsze? Wiadomo aż tyle tego nie znajdą ale zawsze znajdą jakieś rozwiązanie żeby oszukać klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja myślę, że w końcu ludzie pogodzą się z tym, że przebieg 300-400 to nie tragedia. Zaczną bardziej patrzeć na stan samochodu niż na to na liczniku.

Świadomość ludzi się zmienia. Może musi jeszcze minąć jeszcze kilka lat, ale będzie już lepiej/normalniej.

A handlarze....nadal będą ściągać samochody zza granicy i odmładzać liczniki, chyba, że unia wymyśli jakiś system, gdzie każdy szybko sprawdzi każdy samochód, choć bardzo w to wątpię..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem auto 10cio letnie co miało 60tys km,

3 letnie z 50tys. km, a widziałem roczne co miało nabite 75tys. km.

W Niemczech cofanie jest surowo karane A i tak to robią...

Grunt to świadomość kupujących i brak strachu przed przebiegiem a strach przed stanem technicznym auta...

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz takie pierdoły? Najpierw kpisz a później piszesz że można takie auto znaleźć.

Kolega w pierwszej części wypowiedzi cytował poprzednika. A potem wyrażał swoją opinię.

 

Ja mam ten sam problem. Moje e90 z 2008 roku ma nalatane 87k, prędzej zgnije, niż dobije do 100k. W tej chwili robię ok. 4k rocznie, co o ile samo w sobie nie jest zabronione, to oczywiście budzi podejrzenia.

Więc problem dotyka wszystkich. Jak jest mało to znaczy, że skręcone, jak jest dużo, to znaczy, że szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cuda i przypadki jak kolegi Ziela się zdarzają, moja żona swoją Arosą przez prawie 4 lata zrobił 7000km, mój ojczulek przez ostatni rok zrobił 900km, kiedyś z kolegą kupiliśmy w Niemczech audi a4 , 11 letnie z przebiegiem 10500km, sorki 9500, ostatni tysiąc zrobiliśmy jadąc do Polski. Znam przypadek, gdzie kolega przekręcał licznik z 50 tysięcy na 150, bo wszyscy potencjalni kupujący zarzucali mu, że przekręcił licznik, ale to ewenementy.

Sąsiad właśnie kupił volvo cross country od handlarza, rocznik 2001, przebieg na liczniku 222 tysiące, dopiero jak po czasie pomyślał, że auto w Niemczech przejeździło 9 lat z gazem, to doszedł do wniosku, że przebiegu jest znacznie więcej. Volvo, to wytrzymały samochód, a w środku wygląda strasznie, spokojnie ma z 500 tysięcy, ale z drugiej strony, jakby handlarz zostawił oryginalny przebieg, to nikt w Polsce by tego nie kupił.. a sąsiad pośmiga jeszcze kilka lat :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo trzeba ludziom uzmysłowić że nie licznik jest ważny a stan techniczny auta.

Ale tu w de jest podobnie, nie ważne że auto 12-letnie tip top, ważne że miało 4 właścicieli, a to już dyskwalifikuje... ręce opadają...

Albo lepszy vw po aferze niż bezusterkowy, lepiej wyposażony i wykończony, do tego młodszy i z mniejszym przebiegiem opel... stereotyp...

 

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu z taką pompą obwieszczają to na cały kraj. Myślę, że tylko po to żeby zabłysnąć jak to ma w stylu "dobra zmiana". Strona znana od 2014 r. i nic tam praktycznie nowego nie przybyło oprócz przycisku na stronie "Dane zagraniczne". Wciśnięcie tego przycisku da nam... :D Nie znaleziono pojazdu w zewnętrznej bazie danych. Dlaczego? Bo póki co Niemcy nie udostępniają swojej bazy a bez niej cały szum można o kant ... potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.