Skocz do zawartości

Pozew zbiorowy przeciwko "handlarzowi" z Lubonia (Poznań)


NierRychliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie jestem bywalcem forów internetowych, ale w tym przypadku forum takie jak to, i jego użytkownicy, może się przyczynić do ukarania oszusta. Poszukuję osób z Poznania i okolic (ale nie tylko), które zakupiły auto od człowieka z Lubonia pod Poznaniem. Oszustwo które praktykuje polega na tym że sprzedaje auto z umową OC, ale po czasie okazuje się że umowa nie była nigdy opłacona w żadnym stopniu. Świadomie wprowadza kupujących w błąd pisząc w ogłoszeniach że OC jest OPŁACONE (podaje dokładną datę), zapewnia o tym również podczas samej transakcji powołując się przy tym na fakt że jest też agentem/brokerem (lub nawet pracownikiem) jednego z największych TU w Polsce i że ma maksymalne zniżki na OC oraz "specjalną" ofertę od TU, także kupujący musiałby być niespełna rozumu aby wypowiedzieć tak korzystne OC w ciągu 30 dni od daty zakupu. Oczywiście, błędem moim było nie poproszenie go o dowód wpłaty (nie wiem dlaczego tego nie zrobiłem, dałem się zmanipulować najwyraźniej...), jest to tak zwane niedbalstwo z mojej strony, ale to nie usprawiedliwia celowego wprowadzania w błąd nabywcy, bo gdyby nabywca wiedział że auto nie ma opłaconego OC to by go nie kupił, lub kupił po znacznie niższej cenie. Jest to celowe i świadome wprowadzanie w błąd nabywcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Najważniejsze jest to że mam materiał dowodowy świadczący o tym że ten człowiek mnie oszukał, mam też świadka, dlatego mam podstawy do pozwu, lub złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury (raczej będzie doniesienie do prokuratury). Jeżeli ktokolwiek był w ten, lub podobny sposób poszkodowany przez tego człowieka to proszę o kontakt na priv. Nie podam tutaj jego danych publicznie ze względu na dobro całej sprawy. W wiadomości prywatnej proszę po prostu napisać nazwę ulicy w Luboniu na której ten osobnik mieszka (mogą być to dwie różne ulice), wtedy będziemy wiedzieli czy to ten sam osobnik. Zbiorowy pozew, lub doniesienie będzie miało znacznie większą siłę przez co kara wymierzona przez sąd także powinna być proporcjonalnie surowsza. Nie dajmy się robić w konia i nie odpuszczajmy cwaniaczkom. Nawet jeżeli nie zostałeś/aś poszkodowany przez tego samego człowieka to zachęcam i tak do szukania innych poszkodowanych i zbiorowych pozwów, lub doniesień. "Mojemu" oszustowi nie uda się z tego wyjść bez wyroku, nawet jak sam złożę doniesienie, ale w "kupie siła" jak to się mówi.

 

Pozdrawiam

 

P.S Osobnik ten wystawia swoje auta na Otomoto i wielu innych stronach ogłoszeniowych.

P.P.S Jestem po konsultacjach z prawnikiem, po analizie materiału dowodowego postanowiliśmy że poszukam innych osób, które mogły być poszkodowane przez tego osobnika. Priorytetem jest doprowadzenie do jak najsurowszego ukarania zbywcy auta.

P.P.P.S Może kiedyś znajdę czas na opisanie moich zmagań z E21 i pochwalenie się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dział służy do : ( w preambule zaznaczono ), Jeśli ktoś Z TEJ GIEŁDY oszukał Cię lub nie wywiązał się z zobowiązań - napisz i ostrzeż innych.

Czyli jak ktoś cię oszukał z tego forum i za pośrednictwem tego forum, A Z TWOJEGO OPISU TO NIE WYNIKA.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.