Skocz do zawartości

Skradziono czarne BMW E91, Katowice


michail87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety nie są to najmilsze okoliczności na pierwszy oficjalny post tutaj... :(

 

Skradziono mi czarne BMW E91 Touring po lifcie, przyciemniane szyby w tylnej części pojazdu (Katowice, ul. Mieszka I 15, data zdarzenia: 2015-04-16 o 1:20 - na monitoringu widać, jak odjeżdża). Rejestracja: KOL LA26. Samochód miał oryginalne felgi BMW aluminiowe. Niestety, nie posiadam obecnie zdjęć. Być może wrzucę zdjęcia z oględzin AC, jeżeli uda mi się je dostać.

 

Auto pewnie już w częściach, ale jeżeli ktoś z Was mógłby pomóc... byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obciąć łapy złodziejom!!

 

Podpowiem Ci, że masz szansę odszukać auto. Złodzieje ostatnio, w dobie GPS'ów i komurek, nie chcą wpaść czy spalić swojej dziupli, po kradzieży nie jadą do miejsca gdzie przetrzymują samochody, a stawiają je na zwykłych osiedlach w dużych miastach na jakiś tydzień i obserwują zdobycz, czy przypadkiem poprzez właśnie GPS czy GSM samochód nie jest namierzany przez właściciela czy policję.

Wiem to, bo jakieś dwa miesiące temu ukradziono mojemu sąsiadowi Berlingo. Odnalazło się kilka kilometrów dalej na zwykłym parkingu osiedlowym. Citroen stał sobie między innymi samochodami, a złodzieje go obserwowali. Policjanci powiedzieli sąsiadowi, że tak właśnie ostatnio działają, żeby nie spalić dziupli.

Jakiś czas temu, na moim osiedlu stał piękny Mustang, po pary dniach zaroiło się od radiowozów, okazało się, że właśnie złodzieje postawili go, żeby sprawdzić czy nie ma właśnie jakiegoś zabezpieczenia typu GSM GPS.

 

Proponuję objechać blokowiska w promieniu 20km, może gdzieś stoi .

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni zgodzę się z twoim stwierdzeniem auta nie kradną i nie narażają du..y po to tylko żeby odstawić go na oddalone osiedle i przyglądać się ja się świeci takie auto jest w 100% wyczyszczone z tego typu zabezpieczeń jak gps i tym podobne oni nawet nie muszą tego urządzenia szukać z tym radzą sobie w dalszym przeznaczeniu auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ni zgodzę się z twoim stwierdzeniem auta nie kradną i nie narażają du..y po to tylko żeby odstawić go na oddalone osiedle i przyglądać się ja się świeci takie auto jest w 100% wyczyszczone z tego typu zabezpieczeń jak gps i tym podobne oni nawet nie muszą tego urządzenia szukać z tym radzą sobie w dalszym przeznaczeniu auta

 

Twoje prawo się ze mną nie zgadzać, tą wiedzę mam od policji oraz miały miejsce dwa zdarzenia, które opisałem potwierdzające moje słowa.

Oczywiście nie jest to standard w każdym przypadku, ale kolega może pojeździć i poszukać, może akurat znajdzie.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocne rady. Myślę, że mały trip po okolicy może pomóc.

 

Natomiast po tej akcji zacząłem się namiętnie doktoryzować w kwestii zabezpieczeń samochodu, szczególnie BMW. I powiem Wam, że każdy samochód posiadający jedynie elektroniczne zabezpieczenia może zostać łatwo odpalony. Tutaj kilka przykładów:

 

1. Programowanie nowego pilota (dodanie pilota do komputera pokładowego przez OBD):

 

https://www.youtube.com/watch?v=LevE6iogIy8

 

2. Odpalenie BMW X5 tylko przez laptop (Car Unlocker 2011 G365):

 

 

3. I jeszcze raz programowanie pilota:

 

 

Jak dla mnie te "zabezpieczenia elektroniczne" to tak naprawdę porażka. Samochód może odpalić domorosły hacker... Umieszczam powyższe filmy ku przestrodze, że może warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia u jakichś magików. Gdybym wiedział, że to w praktyce można tak łatwo obejść, to z pewnością dokupiłbym coś niestandardowego. W moim przypadku znalazłem zaślepkę od OBD obok miejsca, z którego zwinęli mi samochód... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć skąd u ciebie takie info?

Artykułów w tym temacie jest bardzo dużo i to z dokładnymi opisami o sposobach kradzieży. Można to nazwać samouczkiem, jak ktoś wybitnie zdolny, to może zmienić profesję :D

Jedno jest w tym pewne, jak złodziej będzie chciał ukraść auto, to ukradnie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście, na złodzieja nie ma mocnych.

Znam przypadek gdy złodzieje nie mogli złamać blokadę skrzyni biegów, to podjechali lawetą, wylali przed samochodem olej i wciągnęli auto po oleju na lawetę. To pokazuje determinację złodzieja. Oczywiście to skrajny przypadek.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.