Skocz do zawartości

Lifting E36 - co było zmieniane


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zorientowałem się, że ostatni lifting E36 przechodziły w 1997r., choć niektóre modele z końca 1996r. już miały te zmiany. Czy ktoś się orientuje dokładnie od którego miesiąca 1996r. miał miejsce lifting ? Czy zmieniane były tylko zderzaki, nadkola i grill czy coś jeszcze ? Czy zmiany są mocno widoczne ? Nie wiem czy koniecznie szukac modelu po liftingu czy może coś starszego rocznikowo w lepszym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki we wnętrzu , kierownice , wskaźniki wewnętrzne (inne wyskalowanie prędkości w poszczególnych modelach np. do 240 zamiast do 260(R6) jak wcześniej ,tak samo w przypadku wskaźnika poziomi paliwa zamiast litrów ,przejście na 0 ½ 1 ). Inne zderzaki o nieco nowocześniejszym wyglądzie nie chodzi o ///M-Technik , inny gril czołowy moim zdaniem ładniejszy z bardziej owalnymi nerkami .Nieco inne klosze lamp przednich w nowszych modelach .Swoją drogą Yacek to człowiek pytajnik na tym forum .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźniki wewnętrzne (inne wyskalowanie prędkości w poszczególnych modelach np. do 240 zamiast do 260(R6) jak wcześniej ,tak samo w przypadku wskaźnika poziomi paliwa zamiast litrów ,przejście na 0 ½ 1 ).

Dotychczas też tak sądziłem :) , faktycznie są dwie wersje prędkościomierzy (A) 260 KM/H bądź 160 MPH i (B) 250 bądź 155 MPH

lecz z katalogu RealOEM wynika, że były one produkowane równolegle :roll: . Jak jest w ETK :?:

 

inny gril czołowy moim zdaniem ładniejszy z bardziej owalnymi nerkami

Dodatkowo, w przednich błotnikach po liftingu we wrześniu '96, czyli tzw. model '97, doszły "lżejsze" optycznie a zgodne z ówczesną linią stylistyczną BMW, boczne kierunkowskazy.

 

.Nieco inne klosze lamp przednich w nowszych modelach

:shock: tzn ??

Jeżeli się nie mylę to są dwie marki lamp, ZKW i HELLA, różnią się zapięciami klosza i w przypadku świateł mijania również konstrukcją odbłyśnika w nowszych modelach bądź zespołu projektora w starszych.

 

Nie jestem pewien czy w/w istotna zmiana konstrukcyjna nastąpiła w 03 '96 czy wcześniej :?:

 

Z ważnych elementów wnętrza, wg RealOEM boczne poduszki powietrzne pojawiły się we wrześniu '97. Natomiast mam wątpliwość co do daty wprowadzenia drugiej poduszki pasażera, w RealOEM jest to kwiecień '98 :?: sądzę że to bląd :)

 

Update:

Jednak się pomyliłem :mrgreen: myślałem o lampie BOSCH a napisałem HELLA, w świetle wcześniej zacytowanych linków - a nic mnie nie usprawiedliwia - to musiała być pomroczność jasna :)

 

HELLA do E36 ma w ofercie lampy tuningowe, nie wiem czy też produkuje normalne zamienniki.

 

U siebie mam lampy BOSCH z żarówkami H7, bez projektora.

Edytowane przez rAd3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do lamp to spotkałem sie z lampami boscha tylko nie wiem z którego rocznika, były to soczewki klosz +reflektor BOSH. Wie ktos w jakich latach były montowane poszczególne rodzaje lamp? Reflektor na h7, zkw soczewka pod zarówke h1, oraz czy były soczewki pod żarówki h7? z góry dzieki za odpowiedzi
BMW - Nie dla idiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
zobacz w Galerii zdjecia mojego samochodu, masz tam klasyczny przykład auta po liftingu z oryginalnym fabrycznym pełnym M-pakietem (zewnętrznym i wewnętrznym), poza felgami które są z pakietu M5 :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a felgi od e34 wchodza w ogole do e36??

 

masz jakies dystanse? jak je zalozyles?

 

Wchodza ale po wizycie u blacharza :norty: Marcin jakie dystanse, nie ma przeciez mozliwosci upchania fel do srodka hehe dystanse dzialaja w droga strone :D Zostaje tylko i wylacznie poszerzanie blotnikow.

 

KUJON Twoje CABRIO przypadkiem nie pochodzi z Dolnego Slaska (Boleslawiec) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a felgi od e34 wchodza w ogole do e36??

 

masz jakies dystanse? jak je zalozyles?

Z dystansami jeszcze to bym musiał chyba blotniki ściągnąć :mrgreen: , takie felgi nie mieszczą się w seryjnym E36 :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazja ogladac Twoje cacko, bardzo ciekawy egzemplarz :mrgreen: tylko wtedy stala jeszcze na brockach :D Szkoda ze nie 2,8 ale 2.0 w cabrio na pewno w zupelnosci wystarcza.

 

PZDR

mi w tym samochodzie 2,0 nie przeszkadza w niczym, żależało mi tylko żeby było R6 , co do Brocków to fajne były , do lansu, ale nie do jazdy :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe KUJON czyzby twoja E36 miala jakas tajemnice :mrgreen:

NO w Briefie pisze że jeździł nią jakiś MOHAMET ABDUL coś tam.... :mrgreen: może to jakiś terrrorysta :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.