Skocz do zawartości

BMW 730 V8 E38 czy LEXUS GS 300 ???


max-ii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem na etapie zmiany autka , oglądałem dwa - BMW 730 3,0 V8 (E38) i Lexusa GS300. Obydwa są z roku 1996, w zbliżonej cenie, przejechałem się jednym i drugim, i mam dylemat. Proszę o opinie osoby, które miały styczność przede wszystkim z Lexusem (o BMW wiem,że wiecie wszystko - wiele postów czytałem). Może jakieś porównanie ? Niestety klubu Lexusa jeszcze nie ma, stąd to pytanie na forum BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne porównanie które nie ma sensu. Bo Lexus GS300 i E38 to nie ta sama klasa samochodu!!

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz mieć samochód klasy luksusowej czy klasy średniej wyższej.

Poza tym nie znam się na lexusach ale jak mowa jest o tym już z tymi podwójnymi światłami z przodu to on jest po prostu paskudny :)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat powinien brzmiec - ' bmw e39 czy lexus ....'

 

w porownaniu z e38 - to lexus raczej ma niewielkie szanse ........ ale z e39 juz wieksze....

 

ja bym wybral e38 - prosta sprawa :mrgreen:

 

wersja z forum lexusa - ' ja bym wybrał lexusa .... prosta sprawa' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mysle ze tu nie masz co sie zastanawiac tylko bierz E38. Lex juz wizualnie jest gorszy,no chyba zebys mial do wyboru LS 400 i E38 wtedy bylby powod do zastanowienia.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mialem styczność z Lexusem gs 300 oraz ls 400 obie maszyny są niedozajechania . Ciężko doradzać bo to kwestia gustu , lecz Lexus moim zdaniem jest przyjemniejszy w prowadzeniu , wytrzymalszy no i (moim zdaniem) lepiej wykonczony .

 

Czyli Lexus można topic zamknąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lexy moze i jest przyjemniejszy w prowadzeniu ale nie na drodze tylko szpanerskiego trybu zycia . Do E38 ani GS 300 ani LS 400 sie nie umywają pod zadnym wzgledem. Wez takiego LEXUSA LS 400 '95 i spróbuj pojechac naprawde szybko po np A2 poznan - konin . A potem wsiadz do E38 740. Zobaczysz roznice. Albo jestes fanem LExusa i nic do Ciebie i tak nie dotrze.

Wracając do tematu - TYLKO E38 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu kibel? niezawodnosc toyoty w elegantszym opakowaniu

 

Z tą niezawodnością to ja bym uważał. U Teścia w półrocznej corolli pękł kolektor wydechowy, po około 15tys. Wymienili bez szemrania na gwarancji tyle, że nie ma o tej naprawie żadnej wzmianki, ani w książce, ani na odcinku z naprawy :jawdrop: Gdyby tak robiło BMW to też by miało wysokie pozycje :mrgreen: Na pytanie dlaczego odpowiedź brzmiała wada materiałowa, nie usunięta w ramach gwarancji tylko na zasadach ogólnych serwisu czy jakoś tam (normalnie śmiech na sali). Historia z zeszłego roku z serwisu w Lesznie.

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, mam na trasie warszawa - gdańsk przyjemny zakręcik na podwójnej przed płońskiem.sprawdzam tam przyczepność furek.lexusem trzysetką jechałem tam 160 km/h i hwacit, a e-39 540 dobiłem do 190 km/h. a dodajcie do tego jeszcze e-38, który jeszcze lepiej się trzyma.dla mnie lex jest ciut za miękki i ciut zbyt niestabilny.
czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili bez szemrania na gwarancji tyle, że nie ma o tej naprawie żadnej wzmianki, ani w książce, ani na odcinku z naprawy :jawdrop: Gdyby tak robiło BMW to też by miało wysokie pozycje :mrgreen:

rankingi sa robione na podstawie statystyk adac i podobnych firm, nie na podstawie kwitkow tescia z warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi - gdyby klienci BMW zaczeli nagle jezdzic Corollami i Yarisami a swoje 540, 325 , 750 , M3 i M5 oddali Babciom,Ciociom i Zonom to zaręczam ,ze te Toyotki by się rozleciały w drobny mak a Beemy zniosły by babskie pieszczoty drogowe o wiele lepiej niz katowanie na Autobahn'ach i smażenie gum po mieście i na nurburgringach !! Ludzie, chyba wiecie jak potrafią Niemcy jezdzic Bmw u siebie...no comment . A potem w rankingach ADAC sie pojawia Yaris , który ma " hamulce w świetnym stanie" . Jasne - przejechał przez 3 lata 10 tys km rozwożąc dzieci do szkoły. Ale nie wiem jak by wyglądał gdyby musiał w ciagu trzech lat codziennie przez 90 tys km hamowac kilkanascie razy z 250 km/h .

 

Co do wyboru E38 V8 vs Lexy GS 300 - jak ktos woli jezdzic japonską mydelniczką V6 to prosze bardzo i skończmy tę dyskusję, bo mi się słabo robi jak to czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili bez szemrania na gwarancji tyle, że nie ma o tej naprawie żadnej wzmianki, ani w książce, ani na odcinku z naprawy :jawdrop: Gdyby tak robiło BMW to też by miało wysokie pozycje :mrgreen:

rankingi sa robione na podstawie statystyk adac i podobnych firm, nie na podstawie kwitkow tescia z warsztatu

 

No nie zupełnie. Ja to podałem dla kontrastu (15tyś i pęknięty kolektor) i jest to bardzo poważna sprawa a nie jakiś tam kwitek teścia. Jak Tobie naprawiają auto to to jest jedyny dowód (razem z wpisem w książkę gwarancyjną). A skąd siębiorą te niby statystyczne dane. Prócz wyrywkowych testów autek gdzieś na podnośniku w warsztacie i ściągniętych na lawecie te dane pochodzą również z wpisów w książki serwisowe (trudno było by to ominąć gdyż jest to najbardziej rzeczowe źródło danych dla samochodów do 3 lat).

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój ojciec miał gs 430 i powiem tak, komfort wyższy o wiele niż w e39. Prowadzenie gorsze (tzn wyczucie drogi) części w ASO tańsze niektóre niż w ASO BMW a niektóre porównywalne. W tej klasie cenowej wybór auta zależy od indywiduzalnych preferencji klienta.

Odnośnie lexusa ls 430 vs e38 740 to lexus jest bardziej komfortowy i majestartyczny a e38 prowadzi się lepiej. Jakość materiałów użytych w bmw ustępuje minimalnie lexusowi.

Ale i tak wybarłbym bmw. Widzieliście nowego gsa?? Kosmos pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVN Turbo przy okazji jakiegoś programu usłyszałem stwierdzenie:

"W nowym Lexusie znajdziemy wszystkie najnowsze zdobycze techniki.......Lecz w porównaniu z Bmw Lexus będzie się jeszcze musiał wiele nauczyć" :8)

Popieram w 100% :clap: :clap: :clap: :clap: ...bo 500 kg kabli, czujników i przycisków nie czynią Lexusa rywalem dla BMW :clap: :clap: :clap: :clap:

 

Odnośnie lexusa ls 430 vs e38 740 to lexus jest bardziej komfortowy i majestartyczny a e38 prowadzi się lepiej. Jakość materiałów użytych w bmw ustępuje minimalnie lexusowi.

 

Mam akurat porównanie autek poprzedniej generacji czyli E32 740 i LS 400 , tego jeszcze z 245 konnym V8 -bo sam mogłem takiego kupić . Lexy faktycznie ma nieco lepszy komfort i jest cichszy , poza tym niektórzy wolą jego skorę od tej , ktora jest w E32. Ale zrobiłem LS'em 20 km po autostradzie i bez mrugnięcia okiem kupiłem 740 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.