Skocz do zawartości

Prawdopodobnie cofnięty licznik co robić ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w tamtym roku zakupiłem auto z przebiegiem 203 tysiące prosto z niemiec od "handlarza" jakoś w wakacje. Jeszcze przed końcem 2016 roku byłem w aso na akcji serwisowej poduszki powietrznej i ku mojemu zdziwieniu odmówiono z racji tego że przebieg się nie zgadzał ostani odnotowany przebieg to 64 tysiące w 2015 (w dniu zakupu miał 203 tysiące).Zrobiłem autem do tej pory 5k km. Co zalecacie zrobić ? Chciał bym chociaż móc skorzystać z akcji serwisowej poduszki tu CHODZI O BEZPIECZEŃŚTWO. Mógł by mi ktoś powiedzieć jakie są moje prawa ? ewentualnie jak podejść do tej sprawy ? Też nie chciał bym przy ewnetualniej sprzedaży auta zostać posądzony o cofanie licznika ludu co robić ? :mad2: Boj się trochę jechać do ASO bo koleś coś nawet o policji wspominał i nie wiem jak to rozegrać nie chciał bym też stracić auta ... (była to zamiana z dopłatą) i może mi się to totalnie nie opłacać jeśli miał bym tracić auto ... Nie wiem szczerze mówiąc co zrobić żeby być uczciwym nie stracić kasy i auta i móc wykorzystać tą akcje serwisową poduszek powietrznych. Ewentuanie mogę rościć od sprzedawcy aby oddał mi część gotówki ? Dodam również że sporo zainwestowałem w auto czasu i pieniędzy więc zwrot auta nie wchodzi w grę.

 

Dodam że na umowie jest przebieg auta w dniu zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem o co mają zastrzeżenia ? z tego co piszesz to nie masz przebiegu cofniętego tylko ewentualnie dodany :D .

Stan z 2015 - 64 000 i stan z 2016 -203 000 wychodzi źe przez rok zostało przejechane 139 00 i co w tym dziwnego ? jest to możliwe.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiles od handlarza, ale podpis byl handlarza czy handlarzyna sie podpisal za niemca? Jezeli handlarz prowadzi dzialanosc tzw "komis", to masz wieksze szanse na rekompensate niz w przypadku kupna od osoby prywatnej, jak na umowie nie wisi jego podpis to juz wogole nic nie wskurasz. Proponuje ci zasiegnac prawnika, bo samemu to mozesz go straszyc, a handlarz moze miec to w d.. jezeli nie zalezy mu na opini. Prawnik wysyla pismo urzedowe do takiej osoby i zobaczysz jak sie zachowa sprzedawca, byc moze bedzie chcial isc na ugode, jezeli nie to zostaje ci sad, gdzie sprawa bedzie sie ciagla dlugo i koszty sadowe, dodatkowo musisz miec dodowdy na niego. Co do akcji serwisowej, jezeli masz mozliwosc podjedz do innego ASO, a jak nie to w tej kwestii zasiegnij opini np u radcy prawnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie posiadam wizyt posiadam na obydwu kluczykach jest 64k przebiegu i przez to nie chcą mi przyjąć auta na serwis poduszki.Sprzedawca mówi że to problemy z kluczykami i klucze nie nabijają KM i cały czas przebieg na kluczykach stoi w miejscu. Możliwe jest to że jest to awaria jakaś ? Bo sytuacja jest dosyć dziwna a ja chce tylko żeby wymienili mi poduszkę i żeby mi gęby nie pocharatało w razie dzwona ...

 

I wygląda to tak :

 

 

2010 rok 108 tysięcy

2015 rok 64 tysiące przebiegu (jest to ostani odnotowany przebieg w ASO)

2017 rok na kluczyku nadal jest 64k a na liczniku 208 aktualnie (i czy tutaj może być problem jakiś że coś się zepsuło czy cokolwiek że na kluczach przebieg się nie nabija ? )

 

I nie wiem jak się ustosunkować do tego nie chce oskarżać człowieka jeśli faktycznie jest nie winny ale też chce żeby wszystko był uczciwie i żebym nie miał kłopotów w razie odsprzedaży auta.

 

Dodam że umowa kupna jest ok wszystko jest na firmę nie wygląda to jak by był jakimś typowym cześkiem oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie posiadam wizyt posiadam na obydwu kluczykach jest 64k przebiegu i przez to nie chcą mi przyjąć auta na serwis poduszki.Sprzedawca mówi że to problemy z kluczykami i klucze nie nabijają KM i cały czas przebieg na kluczykach stoi w miejscu.

 

A co ma ci powiedziec? Moim zdaniem pieprzy glupoty, aby Cie zbyć. Sprawdz perzebiegi w sterownikach i modulach, a prawdy sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie posiadam wizyt posiadam na obydwu kluczykach jest 64k przebiegu i przez to nie chcą mi przyjąć auta na serwis poduszki.Sprzedawca mówi że to problemy z kluczykami i klucze nie nabijają KM i cały czas przebieg na kluczykach stoi w miejscu.

 

A co ma ci powiedziec? Moim zdaniem pieprzy glupoty, aby Cie zbyć. Sprawdz perzebiegi w sterownikach i modulach, a prawdy sie dowiesz.

 

 

A co jeśli w modułach i sterownikach jest tylko aktualny przebieg...???? brak historii do tyłu.. Ja tak mam właśnie i też kłopot z korektą licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli w modułach i sterownikach jest tylko aktualny przebieg...???? brak historii do tyłu.. Ja tak mam właśnie i też kłopot z korektą licznika...
masz racje, ale tak nie musi byc, sprawdzic nie zaszkodzi... a moze czegos sie dowie.

 

 

 

Jeśli auto kosztowało nie małą kasę to i sprzedający zadbał o CZYSTOŚĆ w modułach ... i zostaje szukać wiatru w polu.. niestety...

 

edytuję post ponieważ wróciłam świeżo z serwisu i pomimo wyczyszczonych modułów, zostaje ślad elektroniczny NA ZAWSZE ! :) hehehe, więc nie jest źle, nie widać ile cofnęli ale jest papier że LICZNIK COFNIĘTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam znajomego co miał tak dużo na liczniku że poszedł go cofnąć przed sprzedażą, nie pochwalam tego ale autko było na prawdę w dobrym stanie a licznik straszył. Na miejscu okazało się że poprzedni czarodziej nie dokręcił jakiejś śrubki i licznik był już cofany wcześniej. Tyle o starych samochodach... kobiet się o wiek nie pyta, może samochodów nie powinno się pytać o przebieg :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.