Skocz do zawartości

Pierwsze BMW - co kupić ?


Gała222219

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Tak jak w temacie chciałbym zmienić samochód, i postanowiłem się skłonić ku marce BMW która w sumie od zawsze robiła na mnie dobre wrażenie i miałoby to być moje pierwsze autko spod znaku BMW...

Co do auta nie skupiam się na żadnym konkretnym modelu i zwracam się tutaj z prośbą do was o jakieś rady i konkretne propozycje, tak więc jak w temacie mój budżet to 25 tyś PLN. Auto miałoby być średnio dziennie na trasę 50km i raz na jakiś czas dłuższe. Co do samego wyglądu żeby się prezentowało w miarę dobrze, nie musi posiadać mnóstwo jakiś bajerów chociaż nie mam nic przeciwko jakiś dodatkowym udogodnieniom.

No i najważniejsze żeby utrzymanie było w miarę rozsądnych kwotach, więc na jakie wersje zwrócić uwagę i jakieś ewentualne rady :) To chyba na tyle w razie jakiś pytań będę dopisywać.

 

Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedz wnoszącą coś do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mój budżet to 25 tyś PLN.
No i najważniejsze żeby utrzymanie było w miarę rozsądnych kwotach

 

Polecić mogę Ci dwie opcje:

 

1. Seria 3 jeśli lubisz auta o sportowej charakterystyce. Modele E46 i E90 będą w zasięgu budżetu.

2. Seria 5 jeśli cenisz komfort, ta seria to limuzyna z miękkim zawieszeniem. Modele to E39 i E60.

 

Co do "rozsądnych" kwot - musisz nastawić się na większe koszta, BMW to marka premium i niestety części są o około 50-60% droższe niż w innych markach.

Dodatkowo seria 5 będzie kosztowniejsza w częściach, w standardzie są tam większe koła, tarcze, komfortowe (skomplikowane i droższe) zawieszenie itd.

 

Koszta możesz zredukować kupując starsze modele, tj. E46 / E39.

 

PS Nie wydawaj całej kasy na auto, zostaw sobie kilka k na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam. Panowie.

mając 40k można myśleć o jakimś sensownym e60 30i lub 45i?

 

Przyjacielu, nie myślisz chyba, że zaraz odezwie się tutaj wyrocznia i wyda werdykt (najprawdziwszą prawdę)? : )

 

To rynek określa, czy znajdziesz coś sensownego.

 

W tej kwocie jest wiele egzemplarzy na rynku, główny problem to wybrać taki egzemplarz, który jest zadbany.

Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie.

mając 40k można myśleć o jakimś sensownym e60 30i lub 45i?

 

Przyjacielu, nie myślisz chyba, że zaraz odezwie się tutaj wyrocznia i wyda werdykt (najprawdziwszą prawdę)? : )

 

To rynek określa, czy znajdziesz coś sensownego.

 

W tej kwocie jest wiele egzemplarzy na rynku, główny problem to wybrać taki egzemplarz, który jest zadbany.

Powodzenia w szukaniu.

właśnie przypadku E60 słowo zadbany jest trudne do zweryfikowania zwłaszcza przy takim rozrzucie cenowym od 20k do 70k

zapytałem bo być może ktoś nie tak dawno temu kupował takie auto i zna realia rynku tych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy z nas ma jakieś swoje doświadczenia. Rok temu, mając założony budżet 35 tyś zł. na zakup auta, zrezygnowałem. Szukałem zarówno w PL jak i w DE. 2 razy wybrałem się do Niemiec i wróciłem bez auta. Szukałem benzyny kombi z automatyczna skrzynią biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przypadku E60 słowo zadbany jest trudne do zweryfikowania zwłaszcza przy takim rozrzucie cenowym od 20k do 70k

zapytałem bo być może ktoś nie tak dawno temu kupował takie auto i zna realia rynku tych samochodów

 

Wydaje mi się, że poszukujesz tutaj wyroczni, która oznajmi Ci jaka jest "prawdziwa prawda".

 

Prawo jazdy posiadam od 2003 roku, w swoim życiu miałem już "kilka" aut i powiem Ci, że to rynek dyktuje ceny.

 

To, czy komuś udało się kupić takie auto jak chcesz i w cenie której chcesz nic nie zmieni w Twoim szczęściu.

Jeśli 5 osób tutaj powie, że udało im się, to czy to będzie oznaczać, że możesz kupić w ciemno pierwsze BMW które pojedziesz oglądać?

 

Nieważne jakie są statystyki, to i tak każde auto musisz zweryfikować - najlepiej w warsztacie.

 

Na portalach aukcyjnych widać, że jest sporo egzemplarzy w Twoim budżecie. Wszystko leży w Twoich rękach.

Szukaj i sprawdzaj.

 

Kupno auta używanego to niestety bardzo duży wysiłek. Szczególnie wtedy, gdy upatrzy się jakiś model.

 

Ja początkowo polowałem na serię 7, później wziąłem pod uwagę serię 5. Po krótkich poszukiwaniach rozszerzyłem poszukiwania do innych marek, tj. Mercedes Klasa E, Volvo S80, Audi A4/A6.

Ostatecznie trafiła mi się całkowicie przypadkowo fajna 5 seria.

 

Dam sobie rękę uciąć, że w swoim budżecie znajdziesz auto którego szukasz i to w dobrym stanie (wiadomo, zawsze są jakieś drobiazgi do poprawek, ale o tym każdy wie).

Musisz tylko zacząć szukać i oglądać - i nie załamuj się po obejrzeniu 2-3 aut.

Ja podczas poszukiwań oglądałem kilka aut dziennie (oczywiście nie codziennie, musiałem robić przerwy, bo po kilku takich maratonach żona już

zaczęła mocno protestować - była zmęczona).

 

Życzę powodzenia i pamiętaj - szukaj, a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, jestem na etapie poszukiwania kombi do 18tys i potrzebowałbym waszej pomocy które modele byłby w moim zasięgu cenowym. Budżet 18tys, lecz auto chciałbym kupić za 15-16tys. Reszta na wkład po zakupie.

 

kombi

silnik benzyna który lubi gaz, tak do 2.5l max.

koni tyle by tą bude uciągnąć bez pocenia się,min te 150?

skrzynia wolałbym manual gdyż znając moje szczęście automat trafilby się do remontu

 

no i tutaj dla was prośba o konkretne modele wraz z polecanymi silnikami gdyż jest to dla mnie nowy temat, do tej pory miałem fiaty,nissany gdzie plastik tarł o plastik i komfort jazdy poniżej normy. Teraz chciałbym zaznać tego lepszego komfortu i wygody. I jeszcze jak to by wyglądało z serwisem aut które zostaną wymienione, części są znacznie droższe? Jakieś ploty tylko mi się obijały o uszy,że drogo i jestem ciekaw.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.