Skocz do zawartości

Kanał samochodowy - alternatywy, metody zastępcze


Pushupek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już był podobny temat, ale chciałbym się zapytac użytkowników jak sobie radzą z tym problemem.

Ogólnie mówiąc czeka mnie wymiana silnika i wiadomo - najlepiej by było miec w takiej sytuacji kanał, którym niestety nie dysponuję. Chodzi o to, że trzeba od dołu odkręcic wał, wydech itd. ( chcę wyjąc cały silnik ze skrzynią. O ile żurawiem będę dysponował i twardym podłożem dalej robi się problem. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji? Od razu mówię, że kopanie dołka w ziemi odpada :) . Chciałbym to zrobic tak, żeby przynajmniej dało się wejśc pod samochód w miarę bezpiecznie tak żeby na głowę nie spadł ew. by była możliwośc przesunięcia go w przód / tył o kilkanaście centymetrów. Jak macie jakieś sprawdzone metody i poradziliście sobie z problemem chętnie wysłucham wszystkich opinii. Ja chciałem zrobic coś w rodzaju najazdów, ale spawarką nie dysponuję no i jeszcze zostala by kwestia wciągnięcia auta na nie ( silnik nie pracuje ), ale nie wiem czy to dobry pomysł.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem mimo własnego garażu i podwórka planowałem zakup najazdów z allegro ale po namyśle zrobiłem sobie sam wysokość 45cm szer. 35 teraz swobodnie mogę podejść od spodu wymieniłem na nich kilka skrzyń,rozruszników i wiele innych rzeczy pod autem :)

ps. Wciągnięcie problemem nie jest zależy od miejsca gdzie rozstawisz się z robotą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, faktycznie wyciągarka ręczna lepszy pomysł. Ja myślałem nad pasem do mocowania ładunków, ale faktycznie cena podobna i nie za bardzo by się nadał. A co do tych najazdów to chyba najlepsza alternatywa, z tym że będę musiał sam coś pokombinowac bo chciałbym taki dlugi by auto stało na nich w pozycji poziomej i była możliwośc przesunięcia całego w przód i w tył, a na allegro to widzę, że same krótkie mają na jedną ośkę. Jak coś wymyślę to pokaże w tym temacie.

Takie coś i już bym był zadowolony :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się pozbijać coś takiego z desek :)

http://e-fotek.pl/images/33357635283978037033.jpg

Jako że miałem pod ręką sporo rozebranych europalet postanowiłem zrobić z nich użytek. Na każdą stronę poszła paczka gwoździ tak żeby się nie rozpadło :) . Szczerze mówiąc obawiałem się o to by po wciągnięciu auta "najazd" się nie rozszedł, ale jest na prawdę stabilny i nic nie trzeszczy :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.