Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To już jest przeginka ze strony BMW, bo przecież bez tej opcji lusterka też są elektryczne i to opuszczenie lusterka mogłoby działać. Ale widać wszędzie szukają dodatkowych $.

Orientujecie się może jaki jest koszt wydechu mperformance?

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystenty są w komplecie w pakiecie innowacyjnym, który wziąłem (światła + head up), więc z nich nie będę rezygnował.

Co do elektryki - żona prowadzi auto średnio raz w miesiącu, więc nie wiem czy na taką potrzebę warto pakować 5 tysi zamiast przeznaczyć np. na wydech mperformance/większe felgi.

A co sądzicie o dodatkowych funkcjach lusterek? Składanie + anyślepieniowe lewe. Warto to brać czy sobie odpuścić?

 

Składane - korzystam co jakiś czas. Lepiej gdyby zawsze się składały a nie dopiero jak dłużej przytrzymam zamykanie. Niestety nie da się tego ustawić nigdzie w iDrive, a szkoda. Oślepianie bardzo się przydaje jak jeździsz w nocy bo wielu palantów ma specjalnie za wysoko ustawione światła więc bez tego bedzie Cię lewe lusterko oślepiać. Prawe nie jest tak ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka foteli tylko jak czesto zmienia sie driver bo ustawiania jest sporo (6 plaszczyzn?).

Wydech sportowy do 430i wydaje mi sie za warto, mam podstawe i dopiero w trybie Sport brzmi jakbym chcial aby brzmial wyjsciowo, a brakuje mi donosniejszego trybu. Plus karygodnym jest ze nawet w Sport+ nie ma strzalow z tlumika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest przeginka ze strony BMW, bo przecież bez tej opcji lusterka też są elektryczne i to opuszczenie lusterka mogłoby działać. Ale widać wszędzie szukają dodatkowych $.

Orientujecie się może jaki jest koszt wydechu mperformance?

 

Montowałem wydech m performance od 340i rok temu.

Tłumik 3380, końcówki 790, bumper 240, montaż 560.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam się do zmiany samochodu. Wypadł padł między innymi na BMW 435 (rocznik ok 2013-3014), patrzyłem również za audi s5 i merceda 45 amg i bmw 335 . Co byscie wybrali ?

Wracajac do bmw 4 na co zwracac uwage przy kupnie?

Czy to są dobre silniki?

Ile kosztuje wymiana rozrzadu? on jest na łancuchu ?

Czy biora olej jak tak to ile ?

Lepiej szukac xdrive czy naped na tył tez daje rade ?

 

Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Zamierzam się do zmiany samochodu. Wypadł padł między innymi na BMW 435 (rocznik ok 2013-3014), patrzyłem również za audi s5 i merceda 45 amg i bmw 335 . Co byscie wybrali ?

Wracajac do bmw 4 na co zwracac uwage przy kupnie?

Czy to są dobre silniki?

Ile kosztuje wymiana rozrzadu? on jest na łancuchu ?

Czy biora olej jak tak to ile ?

Lepiej szukac xdrive czy naped na tył tez daje rade ?

 

Dziękuje za odpowiedzi

 

 

Polecam przy tej mocy już xa :) silnik ma dobre opinie póki co....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam Head Up bez czytania znakow to bedzie on zczytywal z nawigacji ograniczenia predkosci i bedzie mnie o nich informowal ? Czy tylko jak wezme rozpoznawanie znakow ? Nie wzialem tego rozpoznawania znakow, a ograniczenia predkosci to fajna akurat sprawa a takie informacje latwo z nawigacji mozna zczytac przeciez. Ktos sie orientuje ???

 

Co do wyposazenia, elektryka foteli to dla mnie obowiazkowy punkt, nawet jakbym sam uzytkowal auto to bym wzial. Fura za 300tys i manualne fotele, troche slabo wg mnie. Poza tym to duza wygoda, nie raz ktos bedzie chcial sie przejechac i zmieni Ci to ustawienie fotela.

Alcantara w BMW jest dla mnie beznadziejna, brzydka i nie wygodna, nie ma szans ze bym przy niej zostal. Ja dobral czarna skore z niebieska nitka, mialem to w testowce i jak na BMW skory byly naprawde super ! nie jedna bmw w skorze jezdzilem i fakt zawsze byly tragiczne, ale ta konkretna jest naprawde super.

M Performance wydech do BMW 440i GC nie mozna oddzielic od Power kita, wiec musze zrobic Power and Sound Kit - koszt ok 10tys zl po rabatach.

Dla mnie najbardziej zastanawiajacym elementem jest zawieszenie... w M`paku w xDrive nie ma sportowego M, jest standardowe. Nie wiem czy naprawde jest sens dobierac adaptacyjne zawieszenie. Mnie wprowadzono mocno w blad i zostalo mi standardowe mimo ze chcialem dobrac adaptacyjne, aczkolwiek po zapewnieniu ze na 100% bede miec sportowe M odpuscilem. Teraz mam lekka walke z salonem o ten element. Orientuje sie ktos czy jest szansa cos ugrac w zwiazku z tym? Powiedziano mi ze juz za pozno na modyfikacje auta. Moze mam teraz argument do jakis rabatow ekstra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię ktoś z salonu wprowadził w błąd to walcz o coś. Pewnie cena nie do ruszenia, ale może lepszy pakiet serwisowy lub dodatkowa gwarancja? Ja np dostałem ubezpieczenie za free. W ostateczności rabat ponad 20% na koła zimowe lub dywaniki i mata bagaznika....

A jak się wkurzysz to wydaje mi się, że możesz nie odbierać samochodu... to znaczy zrezygnować z niego :-)

 

Ps. A w ogóle to teraz powinni Ci podstawić auto z takim zawieszeniem jak dostaniesz oraz z adaptacyjnym dla porównania. Od tego bym zaczął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola zimowe dostalem juz gratis :) wiec albo dadza 20stki m performance za darmo jeszcze albo gwarancje :D ale wolalbym zeby ogarneli te zawieszenie.. to wprowadzenie w blad bylo ze strony salonu... niestety nie maja zadnych w adaptacyjnym do porownania...:/ a na standardowym no fakt - wg mnie bylo super. Moje audi a5 s line bylo o wiee wiele. Wiele gorsze... wiec tutaj nawet standard mi mocno pasuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo zle, zebysmy sie zle nie zrozumieli. Bylo o wiele gorsze od tego w 430i standardowym. Jak testowalem 430i to skrecalem ostro kierownica ostre zakrety etc, auto ani razu mnie nie bujnelo, bylo sztywne i przyklejone do drogi, nie przechylalo sie. W Audi A5 SLine mialem mieksze zawiesznie mimo wszystko, bardziej bujalo i wychylalo sie na boki. Nigdy w tym aucie nie mialem poczucia utraty przyczepnosci albo ze wyleci z zakretu, ale tak jak mowie, odczucie po 2 dniach z 430i sa takie, ze 430i jest o wiele twardsze, precyzyjniejsze i sztywniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 miesiące rodzi mi się synek. Musze zamienić auto bo chce by żona z dzieckiem miała nowa, bezpieczna i duża furę. Myske o 5tce kombi. A ja będę jeździł 3ka zony;)

Co do ceny odezwij się na PW muszę pomyslec;)

 

Hej,

 

Jaką masz wysokość rat w tym leasingu? Myślę nad Twoją ofertą ;)

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za opcja Blow-by-heizer i czy to się jakoś załącza czy automatycznie ?

 

Do 15 minutowe ogrzewanie na wyłączonym silniku.

w mojej f30 były opcje ustawień czasowych, wentylacji auta itp ale nigdy tego nie używałem.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem ze nie bede tworzyć nowego tematu wiec napisze tutaj.Mam problem ponieważ chciałem kupić 435i ale okazuję się ze 90% do max 180-200 tyś jest z stanów juz dwie byłem oglądać już wszystko załatwione na koniec okazuję się ze bank nie może mi udzielić leasingu ponieważ samochód był z stanów za mocno uszkodzony.

 

Wiec musze szukać niestety niżej czyli 428i i 430i i tutaj pytanie który silnik lepszy? dlaczego 428i po chipie osiąga lepsze wyniki?? który silnik jak co idzie mocniej podkręcić?? czy w bmw z tymi silnikami czuć przyśpieszenie? Przypomnę ze dotychczas miałem bmw e90 200km.

 

Sam juz nie wiem co wybrać szkoda ze wszystkie 435i do tej ceny są bite.

 

 

acha i jeszcze jedno czy te silnik w miarę dobrze brzmią?? czy pierdzą na trybie sport przy zmianie biegów? może jest jakiś polecany wydech do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.