Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

http://f30.bimmerpost.com/goodiesforyou/autoshows/geneva2017/4serieslci/_TB12160_Copyright%20Guido%20ten%20Brink%20-%20SB-Medien.jpg

 

Dla mnie jest zjawiskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolor piękny aczkolwiek nie jestem pewien jakby wyglądał z czarnymi/karbonowymi dodatkami M Performance. Wg mnie taki jasny niebieski trochę by się gryzł :)

Felgi M Perf genialnie wyglądają tylko wciąż nie wiem czemu BMW ich nie oferuje normalnie w cenniku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zagorzały fanatyk bieli alpejskiej, po zobaczeniu go na żywo - zdradziłbym. Ale tak obiektywnie patrząc zmiany są bardzo delikatne. Teraz czekam na jazdę 440i - na pewno go nie kupię ale chce porównać do swojego 435i i 340i którym już jeździłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie zamówisz 2-4 miesięcy zakładając, że nie weźmiesz lakieru lub skóry individual, bo wtedy może być +2-3 miesiące.

Dealerzy zamawiają auta wcześniej, a do 2 tygodni przed produkcją mogą zmieniać wyposażenie, więc termin zależy od tego u kogo zamówisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientuje się ktoś jaki jest obecnie czas oczekiwania na 4 GC LCI?

 

Zalezy czy twoje zamowienie ma byc realizowane od zera czy bedzie oparte na istniejacym slocie produkcyjnym. Dealerzy czesto zamawiaja w ciemno popularne sloty (silnik, podwozie) typu 330i xdrive automat, 420d manual wiec jesli sie w to wpiszesz to ok 2 mc, jak idziesz w cos mniej popularnego typu 330i manual to bardziej 3 mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, potrzebuję pomocy. Co wybrać 430xi LCI vs. 420xd LCI?

 

Z tych dwóch tylko 430i ale jeżeli nie zależy Ci na x drive to polecałbym 425d 224 konie.

Gdybym jeszcze raz kupował auto zamiast 330i skusilbym się może na325d.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko 430i ale jeżeli nie zależy Ci na x drive to polecałbym 425d 224 konie.

Gdybym jeszcze raz kupował auto zamiast 330i skusilbym się może na325d.

Pozdrawiam

 

 

A mozesz uzasadnic? 425d ma taki moment ze bez xdrive te wszytkie Nm beda nim mocno targaly, poza tym jesli ten silnik brzmi jak 20d to slabo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A mozesz uzasadnic? 425d ma taki moment ze bez xdrive te wszytkie Nm beda nim mocno targaly, poza tym jesli ten silnik brzmi jak 20d to slabo..

 

Każdy diesel brzmi jak klekot chyba że 6 garow....

Ja mam rwd ponad 250 PS i tylko na śliskim tylek lata ale to też jak się przednie...

Jeżdżę spokojnie...

Do 425d możesz kupić active sound system, koleszka ma w a8 2013 3.0 tdi i brzmi sympatycznie....

Jak jeździsz mało bierz benzynę bo zanim się diesel rozgrzeje będziesz już na miejscu, a spalanie z mojej obserwacji z +3litry benzyny w stosunku do dyzlla.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem z wyborem kolejnego auta. Zależy mi na czymś wygodnym, ale z pazurem. M na razie odpada, jestem nastawiony raczej na xDrive w automacie. To, czy auto będzie nowe, czy używane, ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Jasne, że fajnie byłoby kupić i nowsze i tanio, ale powiedzmy sobie, że rozpatruję bardziej realne opcje ;) I tu pojawia się problem, co wybrać. Samochodem jeżdżę głównie sam, stąd liczba drzwi nie ma większego znaczenia. Pewnie zemści się przy odsprzedaży, ale z drugiej strony radość z codziennego podziwiania 4 coupe zdaje się być tego warta. Poza tym liczę na to, że kiedy przyjdzie do sprzedaży to znajdę pasjonata, któremu również liczba drzwi nie będzie robić. Oprócz prośby o ogólne porady użytkowników mam kilka konkretnych pytań:

 

1. Czy jest jakaś lista różnic pomiędzy 435i, a 440i przed LCI? Silnik to jedno, a poza tym dodali przesuwaną pokrywkę uchwytu na napoje. Niestety nic więcej nie znalazłem. Interesują mnie też ewentualne choroby wieku dziecięcego, które zostałyby usunięte dopiero w 440i.

 

2. Czy aktywny tempomat w 435i miał funkcję stop&go?

 

3. Czy w 435i były już kamery surround view?

 

4. Czy komuś udało się już odnaleźć jakiś rzetelny, niezależny test (lub może coś powiedzieć z własnego doświadczenia) czy są istotne różnice w prowadzeniu 440i przed LCI i po LCI?

 

5. Czy pomiędzy 340i, a 435i/440i jest jakaś odczuwalna różnica w charakterystyce jazdy?

 

6. Jakie opcje dotyczące układu jezdnego są istotne? Póki co z recenzji wychodzi mi na to, że najważniejszy jest zmienny sportowy układ kierowniczy, ale muszę się jeszcze przejechać samochodem, który byłby w niego wyposażony.

 

7. Zawieszenie sportowe M vs zawieszenie adaptacyjne. Na czym polega różnica pomiędzy nimi i który lepiej sprawuje się z xdrive?

 

To tyle, pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie że jako od roku nie umiem się zdecydować na samochód już miał być na początku Mustang potem BMW 6 a zamiast budżet się zwiększać to maleje więc teraz rozglądam się za BMW 428i GC i tutaj moje pytanie czy budżet 120 tys jest realny by zakupić taki samochód używany na allegro co prawda oferty są ale nie wiem co o tym myśleć może ktoś z forum ma na sprzedaż ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam rozglądałem się za 4 GC, ale w Xdrive i w tym budżecie nic pewnego nie znalazłem. Po oglądnięciu kilku sztuk odpuściłem, ale ty bez xdrive masz większe szanse. Powodzenia :cool2:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie będę szukał przy okazji na co warto zwrócić uwagę jest jakiś konkretny aspekt przez kupnie 4 ? czy tak ja przy kupnie każdego samochodu mieć oczy szeroko i nie napalać się jak hindus ja curry

 

 

Bart a tak swoją drogą kiedy oglodac się za 4 gc ? jaki czas temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na początku roku. Warunkiem było pewne pochodzenie kraj, 100 % bezwypadkowe i udokumentowany przebieg. Tylko xdrive. Niestety, w założonym budżecie też do 120 tyś. Nic wtedy nie było. W kwietniu u dealera BMW pojawiła się moja F30 i kupiłem. Chociaż jest igiełką, prędzej czy później wymienię ją na 4 GC.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.