Skocz do zawartości

F36 problem z trzaskami


qrucheque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od przeszło 3 tygodni jestem szczęśliwym użytkownikiem nowej F36 430i xdrive M-pakiet. No ... prawie szczęśliwym.

Ogólną radość zakłócają skutecznie wydobywające się z okolic słupka B / boczków drzwi trzaski, których natężenie rośnie wraz temperaturą. Brzmi to jak pękający plastik.

Pojawiają się nie tylko przy pokonywaniu nierówności,hamowaniu, dodaniu gazu, ale również gdy samochód stoi na światłach. Nawet HK (notabene gra świetnie) nie pomaga.

 

Serwis w Olsztynie stwierdził, że przyczyną są zapewne uszczelki i posmarował je silikonem. Niestety, nawet w najmniejszym stopniu nie usunęło to problemu.

Wydaje mi się, że dźwięki dochodzą jednak z plastików w okolicach słupków. Umówiłem na przyszły tydzień wizytę w innym serwisie.

Czy ktokolwiek z forumowiczów miał podobne problemy? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tym temacie.

 

Poza powyższym, nie licząc stukającego oparcia tylnej kanapy, co zostało skutecznie poprawione przez serwis oraz poskrzypujących plastików na kierownicy z M-pakietu (mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić), samochód jest znakomity, nawet na standardowym zawieszeniu prowadzi się wyśmienicie (szczególnie w trybie Sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami cos strzela w słupkach i dodatkowo

Mam świerszcza w bagażniku,juz w BMW

Rozkręcali, skręcali, jakis filc podkładali i nic,musisz to przeżyć albo nauczyć sie z tym

żyć,ewentualnie męczyć w aso zeby poprawiali do skutku.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trzasków to sprawdź okolice rączek na podsufitce (jeśli masz), miałem podobny problem w F20 jak robiło się ciepło słyszałem trzaski myślałem że to od drzwi lub z słupka a okazało się, że jak nagrzała się blacha to powstają przestrzeń między blachą a podsufitką i latała tam instalacja (niewiem czy od rączki czy od czegoś innego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z trzasków - w F32 (produkcja kwiecień 16) miałem stuki po prawej stronie na nierównościach - okazało się, że jedna ze śrub uchwytu gaśnicy w ogóle nie była przykręcona. Bo fixie mogę w końcu się cieszyć komfortem jazdy na poziomie premium :)

 

Może to komuś pomoże/ograniczy frustrację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czasem lepiej wyeliminować te trzaski samemu niż oddawać do ASO. Mialem przypadek że po wizycie w ASO było gorzej niż przed:(

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, trzeszczały słupki B (zarówno pod naciskiem, jak i w trakcie jazdy). Po dzisiejszej wizycie w ASO nic nie skrzypi (póki co).

 

wiadomo co bylo przyczyną?

 

Dokładnie nie wiem, ale plastikowa obudowa słupków została podklejona filcem.

Temat znany centrali - wypuścili instrukcję jak rozwiązać problem z trzeszczeniem słupków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.