Skocz do zawartości

Wymiana oleju poza Service Inclusive


AndrzejekWWA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Auto stoi w garażu ogrzewanym temp.18 stopni,jezdze na Comforcie ,eco pro uzylem z 5 x do tej pory , ruszam normalnie tak przy 2.5-3 tys obrotow zmieniają sie biegi , dokładnie mierzyłem po 3.8km sie podnosi ,na trybie eco pro też sprawdziłem i przy delikatnym dodawaniu gazu wskazówka podnosi się po 6km,na fabrycznym zdarzało się że po 8km dopiero ruszało i to w lecie bo wtedy kupiłem auto.Z ciekawostek słyszałem ze nowy olej BMW LL-04 Twin power turbo to shell a podobno silniki lubią wciągać shella.Nie wiem ile w tym prawdy ,ale fabryczny ktory miałem zalany (auto z lipca a więc pewnie jeszcze castrol) zużycie 0.4l na 10 tys.km więc tragedi nie ma moim zdaniem.Pocieszam się ze w Audi do TSI leją po 1 litr na 3-4 tys.km ;) Narazie testuje Valvoline extreme 5w30 ,napewno dam znać po 10 tyś.km czy bierze czy nie.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po wymianie przy 20kkm, wcześniej wymieniałem przy 3kkm i to był czerwiec i wtedy też juz był Shell. Przez 17kkm silnik 428ix nie wciągnał w ogóle oleju. Teraz jak juz wiem jakie przebiegi są do wymiany będą to robił co około 10kkm. Filtr powietrza na pierwszy rzut oka nie był zasyfiony, ale patrząc w rowki wyglądało to naprawdę słabo więc wymieniłem za kilka pln.

 

Z ciekawości zapytałem także o wymianę klocków przód (m performance) bo rozmawialiśmy o pakietach serwisowych etc i padło ~1400 brutto. To chyba taka sama cena jak normalnych? Pan z ASO potwierdził także, że pakiet BSI+ można także wykupic w momencie wymiany klocków/tarcz, a nie zanim pojawi się inofrmacja w KP bo tak ktos pisał kiedyś na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po wymianie przy 20kkm, wcześniej wymieniałem przy 3kkm i to był czerwiec i wtedy też juz był Shell. Przez 17kkm silnik 428ix nie wciągnał w ogóle oleju..

Ciekawa sprawa albo spokojnie jeździsz ,albo po mieście,albo masz jakiś trafiony egzemplarz bo czytając bimeer forum czy tutaj kilka postów chłopaki dolewaja troche między wymianami.Ja troche latam po autostradzie i czesto tak pod pod 180km.h,nogi też nie mam lekkiej stąd może to niewielkie zużycie oleju.Co do nagrzewania oleju to nie pałuje jade zawsze dynamicznie ale nie przekraczam 3tyś. obrotów,właśnie jeszcze dzisiaj specjalnie sprawdziłem temperatura na zewnątrz +6 stopni,4.4km przejechałem i drgnęła.Jade tak cały czas 80-90km.h po wyjezdzie z garażu.W każdym bądz razie na Valvoline szybciej sie nagrzewa i lepiej trzyma temperature.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boleknh -> po jakim przebiegu i ile dolewałeś z ciekawości? Pytam bo też jeżdżę dynamicznie i chcę się rozeznać jak to wygląda. Na razie nie dolewałem, ale mam dopiero 10k przebiegu a w międzyczasie zmieniałem na własną rękę olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze tez nie jezdze jak dziadzia ;) spalanie srednie to 11.5l i codziennie po kilkanascie km autostrada do tego krk i wroclaw lub wwa w trybie sport 170+. Moze faktycznie udany egzemplarz, a moze dobrze dotarty i brak kombinowania z olejami i boxami? Nie wiem, jest juz troche silnikow 28i wiec koledzy moze sie wypowiedza czy im bierze olej czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 13 500 km i nie bierze nic oleju, ostatnio olej wymieniałem przy 5.5K (po dotarciu). Średnie spalanie też mam 11.5l – głównie miasto i autostrady/obwodnice – nierzadko ~200 km/h. Nie pałuję jednak na zimnym (max 2-2.5K obrotów zanim się rozgrzeje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boleknh -> po jakim przebiegu i ile dolewałeś z ciekawości? Pytam bo też jeżdżę dynamicznie i chcę się rozeznać jak to wygląda. Na razie nie dolewałem, ale mam dopiero 10k przebiegu a w międzyczasie zmieniałem na własną rękę olej.

 

11 tyś.km ,podczas wymiany dolane miałem max ,zeszło mi do 3/4 wg.komputera(sprawdzane : nagrzany dobrze silnik ,postój na płaskim 3 min. i dopiero pomiar z idrive) dolałem ok.0.4l.Widocznie tak trafiłem ale to wogóle jakis dziwny egzemplarz,skrzypi mi cały boczek od strony kierowcy,w bagażniku też dwa świerszcze,nie miałem szczęśćia ,poprzednie BMW czyli F30 bardziej było udane ;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U siebie mam przejechane 35tyś i już trzeci raz wymieniłem olej jednak tym razem wymieniłem go poza ASO, w Gdańsku w Premium Motors. Przed wymianą na wskaźnikach pojawiała się informacja, że do kolejnej wymiany pozostało 13.000 natomiast po wymianie zmieniło się na 22.000. Dodam tylko, że nic nie było kasowane ani zapisywane w kluczyku. Pytanie czy ASO może wykryć dodatkową wymianę oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi się wymiana oleju – od ostatniej wymiany (poza service inclusive) zrobiłem już 10K km... problem w tym, że komputer pokazuje mi do oficjalnej wymiany 5K... i nie wiem co zrobić :duh: czy wymienić po raz drugi przy przebiegu 10K i za chwilę (po 5K) jechać do serwisu na service inclusive... czy dokręcić już do tych 15K i pojechać po prostu na service inclusive... co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jako, że zamierzam być jednak ortodoksem i wymieniać olej częściej niż wskazano pozwoliłem sobie odświeżyć temat :wink:

 

ASO zażyczyło sobie 650 zł za wymianę oleju (mam przebieg 6K) co chyba jest jednak lekkim przegięciem. Pytanie jakie macie doświadczenia z wymianą poza ASO (na pewno muszę mieć ori filt), jaki olej polecacie (teoretycznie istnieje "specjalny" olej dedykowany do tego silnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to mam dziwne odczucia po ostatniej wizycie inclusive w ASO,mianowicie pierwszy przegląd robiłem po 5 tys.km poza ASO i wlałem olej BMW ori ,kolejna wymiana przy 15tys.km również poza ASO i zdecydowałem się na Valvoline extreme 5w30,niedawno zrobili mi własnie wspomniany inclusive wlali swój fabryczny i wydaje mi sie że silnik chodzi głośniej niz na valvoline,do tej pory próbowałem w innych autach Motula i jakoś ja osobiście różnicy nigdy nie zauważyłem a tutaj jednak jest coś na rzeczy.Teraz znowu wleje 5w30 Valvo i zobacze czy rzeczywiście ciszej chodzi czy placebo :)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w ub. tygodniu olej poza Service Inclusive w Auto Fus, wyszło mi z oryginalnym olejem BMW i filtrem 330 pln. Mają teraz promocję :)
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.