Skocz do zawartości

Bmw 4 F32 Coupe - doposażenie


matx6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie mam do was pytanie czy jest dużo pracy z tym żeby doposażyć bmw 4 w czujnik deszczu i świateł bo przyznam się kupiłem wersje bez tych jakże podstawowych dodatków aż żal to pisać.Może jeszcze mi powiecie czy da się dołożyć też asystenta świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Musisz mieć wsteczne fotochromowe bo tam jest czujnik (też można je dołożyć). Ogólnie wymiana jest plug n play, ale trzeba lekko zmienić wiring- każdy ogarnięty mechanik da radę. Do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dynamiczne ksenony i są bardzo dobre, doświetlają, nie oślepiają innych (śledzą samochody jadące z naprzeciwka) itd. W innym bmw mam ledy, w barwie i jasności nie widzę różnicy, choć niektórzy podobno ją widzą. Sama lampa led jest ładniejsza i ma ledowe kierunki. W f32 gdzie ksenon jest w standardzie, chyba nie warto brać ledów (wszystko zależy od budżetu), natomiast w f30 gdzie jest jeszcze halogen to ledy są obowiązkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem tak udało mi się kupić taką właśnie bmw serii 4 z delikatnie uszkodzonym przodem tzn zderzak maska lampy i pas i zastanawiam się czy założyć xenony czy może zmienić na ledy ja wiem że ładniej wyglądają ledy ale jeżeli światło jest takie same jak przy xenonach to chyba jednak je zostawię.A czy możecie mi powiedzieć jeszcze jak sprawdzić czy xenon jest dynamic czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam! Panowie mam do was pytanie czy jest dużo pracy z tym żeby doposażyć bmw 4 w czujnik deszczu i świateł bo przyznam się kupiłem wersje bez tych jakże podstawowych dodatków aż żal to pisać.Może jeszcze mi powiecie czy da się dołożyć też asystenta świateł.

Jeśli posiadasz klimatyzację automatyczną a w takim aucie na 100% ją masz :) to możesz wykonać realizację w 2 wariantach:

 

Wariant I - poziom w 100% zgodny z fabrycznym

 

Wymagane elementy: czujnik RLSBS, panel obsługi świateł z opcją AUTO, centrum sterowania kierownicy zgodne z opcją wyposażenia SA521

... kodowanie pod nowy klucz wyposażenia, SA521

 

Wariant II - poziom prawie jak z fabryki

 

Wymagane elementy: czujnik RLSBS, panel obsługi świateł z opcją AUTO

... kodowanie typu 'custom' z uwzględnieniem braku wymiany centrum sterowania kierownicy

 

Wyżej przedstawione warianty zapewniają poprawne działanie czujnika zmierzchu i deszczu łącznie z regulacją czułości manetką.

 

Niestety tylko 522 Xenon Light a przy okazji dużo roboty żeby zmienić je na adaptive ? ogólnie żeby np led dołożyć wystarczy tylko coś zakodować czy trzeba jakiegoś dodatkowe moduły instalacje itd ?

 

W przypadku doposażenia w opcję SA524 lub SA552 warunkiem koniecznym przy doposażeniu jest posiadanie opcji SA521. Inaczej nie będzie działać funkcja Adaptive.

w przypadku opcji SA552 oprócz samej wymiany reflektorów, konieczne jest kodowanie oraz modyfikacja instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.