Skocz do zawartości

BMW GC 430i black


hidden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Kilka dni temu zamówiłem swoje pierwsze BMW.Szukałem czegoś większego niż auta, którymi jeździłem do tej pory (Leon 1P, Scirocco, Audi S3, Leon 5F) chciałem, żeby auto było nieco większe, ale jednak z pazurem i sportowym charakterem.Wybór był pomiędzy Audi S3 limousine i BMW 428i GC (brałem pod uwagę S5, ale nadchodzący lift skutecznie mnie zniechęcał) Dostałem w Inchcape we Wrocławiu możliwość przetestowania auta w weekend - co prawda Coupe, ale pozostałe parametry były podobne.Po jeździe próbnej i aprobacie dziewczyny i psa zdecydowałem, że to może być to czego szukałem :) Udałem się się do salonu i podpisałem umowę na produkcje 428i GC - > Po kilku dniach dostałem wiadomość, że wersja, która będzie dla mnie wyprodukowana to 430i - cena oczywiście ta sama.Ucieszyłem się chociaż tak na prawdę nie do końca wiem czy jest z czego(?) bo nie jestem ekspertem od silników i jedyne co mi się rzuca w oczy to 7 koni więcej.

Sporo czytałem i zdecydowałem się na takie dodatki :

Sapphire Black Metallic

Model M Sport

Hamulce sportowe M

Sportowa automatyczna skrzynia biegów

Przyciemniane szyby

Kamera Cofania

Lusterko wsteczne przyciemniane

Elektrycznie składane lusterka

Elektrycznie regulowane fotele

Ogrzewanie przednich foteli

Reflektory adaptacyjne

Asystent świateł drogowych

Nawigacja pro

Zestaw głosnikowy Hi-Fi

Deska o rozszerzonym zakresie

19' obręcze Double Spoke 442M Orbit Grey

Adaptacyjne sportowe zawieszenie M

Obramowania Shadow Line

Czujniki parkowania przód i tył

Brak oznaczenia modelu z tyłu, a skrzela w kolorze lakieru

 

Miałem kilka wątpliwości : Czy brać diodowe światła LED? Czy brać Xdrive? Xenony adaptacyjne z asystentem świateł drogowych, które miałem na aucie testowym były rewelacyjne, więc uznałem, że nie ma sensu kombinować, xdrive mnie korcił, ale uznałem, że lepsza zabawa będzie ze standardowym napędem :twisted:

Tapicerke w standard M Sport widziałem na żywo i moim zdaniem grzechem byłoby coś z nią kombinować, więc została.

 

Samochód będzie wyprodukowany w kwietniu (podobno 4 dni produkcja i 7-8 dni dostawa do Inchcape) więc możliwe, że w maju już ją odbiorę, do tego czasu zastanawiam się co jeszcze dodać od siebie :)

Na pewno zmienię nerki (model od M lub czarny połysk) i rozmawiam w sprawię założenia w nim lusterek od M4, czekam na info czy da radę je założyć do GC.

Edytowane przez hidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj. Zamówiłem F32 w podobnej konfiguracji,dołożyłem sportowy układ kierowniczy.W jakim kolorze masz listwy akcentowe-miałem z tym dylemat.Początkowo chciałem niebieskie ale coś mi nie pasowało i zostały czarne. Po Twoim poście mam drugi dylemat ,bo wybrałem zwykłe ksenony zamiast adaptacyjnych.Warto je domówić mimo,że często po nocy nie jeżdżę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire black to uniwersalny kolor, który nigdy się nie znudzi.Rozważałem mocno Carbon black, czyli smolista czerń (to ten co mieni się z bliska na taki atramentowy) ale uważam, że on najlepiej wygląda na modelach z serii X.Kolor to jednak kwestia gustu, wg. mnie Sapphire Black przy ładnych felgach i kilku dodatkach będzie wymiatał.

Co do LED to co konkretnie jest ich atutem? Ksenon adaptacyjny świeci rewelacyjnie to wiem.

Listwę wziąłem niebieską, ładnie komponuje się z tapicerką i zaciskami M :)

Edytowane przez hidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire black to uniwersalny kolor, który nigdy się nie znudzi.Rozważałem mocno Carbon black, czyli smolista czerń (to ten co mieni się z bliska na taki atramentowy) ale uważam, że on najlepiej wygląda na modelach z serii X.Kolor to jednak kwestia gustu, wg. mnie Sapphire Black przy ładnych felgach i kilku dodatkach będzie wymiatał.

Co do LED to co konkretnie jest ich atutem? Ksenon adaptacyjny świeci rewelacyjnie to wiem.

Ok, spoko co kto lubi, mi jednak czarne BMW kojarzą się z Wołominem ;) co do adaptacyjnych Ledów sporo już było o tym pisane na tym forum wystarczy trochę poszukać. Ja gdybym zamawiał auto jeszcze raz, wziąłbym je znowu. Ksenony w demie, którym jeździłem świeciły bardzo na żółto i jakoś mnie nie zachwyciły, LEDy za to świetnie świecą i fajnie sterują wiązką na długich światłach przy ruchu z przeciwka. Poza tym, z obu reflektorów świeci światło, w ksenononach w jednym jest dziura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LED-y adaptacyjne. Światło jest jaśniejsze, bardziej zbliżone barwą do światła dziennego a funkcje adaptacyjne ze względów technologicznych lepiej zrealizowane.

 

Pozdrawiam i gratuluję konfiguracji.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pies zrobil approve'a Twojego auta to moim zdaniem przydala by mu sie skórzana tapicerka. nie wiem jakiego hunta masz ale jak sie slini albo lnieje to alcantara nie bedzie najlepszym rozwiązaniem. nawet jak bedziesz mial specjalne poszycie zabezpieczające.

skore przecierasz jakims pierwszym lepszym specyfikiem i dalej jest ladne. przy tej mocy nie ma znaczenia czy wezmiesz rwd czy awd chyba ze mieszkasz w gorach gdzie snieg jest od pazdziernika do kwietnia ale i tak dobre zimowki zapewnia sprawne poruszanie sie. Ledy sprawia ze auto bedzie wygladalo nowoczesniej i bedzie mialo bardziej agresywny przod. ja bym zamowil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolor szafirowoczarny nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, niestety nie jest intensywnie czarny, lecz wpada w ciemnoszary. Najładniejszym, intensywnie czarnym i wyglądającym jak czarny chrom w BMW jest 668 czarny II (niestety niedostepny z mpakiet i okropnie się rysujący). Tak się składa, że posiadałem 1er E87 w kolorze czarny II oraz X3 F25 w kolorze szafirowoczarnym. Czarny II robi dużo większe wrażenie, nawet ludzie na ulicy pytali czasem co robię, że samochód tak się błyszczy. Natomiast kolor szafirowoczarny przez większość czasu wygląda jak wyblakły czarny, a to, że jest metalizowany widać tylko z bliska w ostrym słońcu czyli w Polsce raptem przez 2 miesiące w roku :)

 

Odradzam ledy, jeździłem BMW i z ledami i z ksenonami. Owszem widać różnicę, ale nie aż tak wielką by dopłacać kilka tysięcy więcej do ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim bmw ksenony i jak dla mnie różnica jest warta dopłaty. Oczywiście to kwestia indywidualna. Ja przy zakupie seri 3 LCI nie miałem tego dylematu bo nie przewidują ksenonów. I jak pytałem u dealera to powiedzieli mi, że będą wycofywać ksenony z wszystkich serii. Pozostaje jeszcze kwestia przy odsprzedaży, klienci mogą szukać aut z ledami i takie auto będzie łatwiej sprzedać.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłbym aktywny tempomat albo jak nie masz kasy to chociaż ten zwykły,ogrzewanie kierownicy (w całej kwocie to grosze a super sprawa w zimie , ja nawet włączam jak temperatura jest 5 stopni na zewnątrz) i podparcie ledźwiowe ,moim zdaniem podstawa w aucie za 200 tyś.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tempomat jest w standardzie, aktywny zupełnie mi nie będzie potrzebny :)

Dodałem światła diodowe LED, już więcej nie kombinuje bo zbliżam się do granicy, kiedy moje auto będzie droższe niż moje mieszkanie ;)

 

Ps. Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć czy lusterka od M4 pasują do GC? Bo mam nowe do kupienia w dobrej cenie ;) Wiem, że pasują do wersji Coupe, serwis póki co nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i powoli zbliża się godzina 0.

Auto już zarejestrowane, jest szansa, że odbiorę w sobotę.Nakładam Ceramic Pro (Inchcape bierze za całość 2900) robiliście może podobne zabiegi na swoich autach? Warto było wydać te pieniądze?

Oprócz tego jeszcze przed wydaniem dodałem kilka opcji : spoiler carbon M, nakładki na pedały, czarny grill M, dyfuzor M -> tutaj nie wiedziałem jaki wybrać kolor (bo samochód szafirowo czarny, a lotka będzie carbonowa) więc zdecydowałem się położyć hydrografikę (jeździłem porównywać wzór grafiki do prawdziwego carbonu ze spoilera :P) tu efekt : http://images77.fotosik.pl/551/9802a17e93f0c945.jpg

 

Dostałem już jedno zdjęcie z montażu dodatkowych elementów, wygląda to tak (przepraszam za jakość zdjęcia, robił to facet z serwisu) http://images78.fotosik.pl/550/4681a715fd14b9aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Ceramic Pro 9H zaraz po odbiorze auta, lakier, felgi 2 komplety, szyby, lampy i całe wnętrze. Czy warto? wydaje mi się, że tak. Dzisiejsze lakiery są miękkie i szybko się rysują. Auto się mniej brudzi, przy myciu używam tylko aktywnej piany i osuszam ręcznikiem i wygląda jakby przed chwilą było napastowane.

Grill i nakładki na pedały też od razu zmieniłem :cool2:

Teraz zastanawiam się nad wydechem m performance i dyfuzorem ale od 40i.

Gratuluje fajnego auta :cool2:

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Ceramic Pro 9H zaraz po odbiorze auta, lakier, felgi 2 komplety, szyby, lampy i całe wnętrze. Czy warto? wydaje mi się, że tak. Dzisiejsze lakiery są miękkie i szybko się rysują. Auto się mniej brudzi, przy myciu używam tylko aktywnej piany i osuszam ręcznikiem i wygląda jakby przed chwilą było napastowane.

Grill i nakładki na pedały też od razu zmieniłem :cool2:

Teraz zastanawiam się nad wydechem m performance i dyfuzorem ale od 40i.

Gratuluje fajnego auta :cool2:

 

 

Z gratulacjami to się wstrzymajmy, jedyne co mam póki co to zdjęcie robione budką telefoniczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zbliża się godzina 0.

Auto już zarejestrowane, jest szansa, że odbiorę w sobotę.Nakładam Ceramic Pro (Inchcape bierze za całość 2900) robiliście może podobne zabiegi na swoich autach? Warto było wydać te pieniądze?

Oprócz tego jeszcze przed wydaniem dodałem kilka opcji : spoiler carbon M, nakładki na pedały, czarny grill M, dyfuzor M -> tutaj nie wiedziałem jaki wybrać kolor (bo samochód szafirowo czarny, a lotka będzie carbonowa) więc zdecydowałem się położyć hydrografikę (jeździłem porównywać wzór grafiki do prawdziwego carbonu ze spoilera :P) tu efekt : http://images77.fotosik.pl/551/9802a17e93f0c945.jpg

 

Dostałem już jedno zdjęcie z montażu dodatkowych elementów, wygląda to tak (przepraszam za jakość zdjęcia, robił to facet z serwisu) http://images78.fotosik.pl/550/4681a715fd14b9aa.jpg

 

Dobrą Ci cenę zrobili na tą powłokę, ode mnie zawołali 5k za to samo do M4, no ale bawaria musi mieć 100% przebicia na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zbliża się godzina 0.

Auto już zarejestrowane, jest szansa, że odbiorę w sobotę.Nakładam Ceramic Pro (Inchcape bierze za całość 2900) robiliście może podobne zabiegi na swoich autach? Warto było wydać te pieniądze?

Oprócz tego jeszcze przed wydaniem dodałem kilka opcji : spoiler carbon M, nakładki na pedały, czarny grill M, dyfuzor M -> tutaj nie wiedziałem jaki wybrać kolor (bo samochód szafirowo czarny, a lotka będzie carbonowa) więc zdecydowałem się położyć hydrografikę (jeździłem porównywać wzór grafiki do prawdziwego carbonu ze spoilera :P) tu efekt : http://images77.fotosik.pl/551/9802a17e93f0c945.jpg

 

Dostałem już jedno zdjęcie z montażu dodatkowych elementów, wygląda to tak (przepraszam za jakość zdjęcia, robił to facet z serwisu) http://images78.fotosik.pl/550/4681a715fd14b9aa.jpg

Witamy Wrocław :mrgreen:

Jezdzilismy tym samym 428ix- czerwonym :mrgreen: :mrgreen: i tez sie widze zaraziłeś :lol:

pamietasz w salonie stało białe 428?

ps jesli chcesz zabezpieczyc samochod (lakier) odezwij sie na priv; dzisiaj odebrałem auto od speca z Sonax...

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 3600 zł za całość, ale kręciłem nosem bo nie byłem przekonany to zrobili 2900 zł.

Jutro zobaczę efekt to ocenie czy było warto ;)

 

To szkoda, że nie widziałeś przed, nie będziesz miał porównania.

 

U mnie zmienił się trochę odcień lakieru, zwiększyła się głębia.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.