Skocz do zawartości

F36 420i M-Pakiet Alpine Weiss


boleknh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Oto moje Bmw ,po e36 cabrio,e46,e61 ,f30 przyszedł czas na F36 ,tym razem z silnikiem N20 w najsłabszej odmianie 420i 184km .

Przez kolejne 4 lata wypróbuje benzyne od BMW,po latach spędzonych z dieslami zapragnąłem spokoju i ciszy :mrgreen: Nie ukrywam, że przekonał mnie też potencjał tuningowy silnika N20,póki co seria 184km,radzi sobie całkiem sprawnie,szału nie ma ale da się jeździć,w końcu ma te 7.5 sek. do 100 więc zawali drogą nie jestem,spalanie po Krakowie 10l./100km a więc o 2 l większe niż w poprzednim BMW F30 318d ,za to przyjemność z jazdy głównie za sprawą kultury pracy silnika o niebo większa.Budżet niestety ograniczył mnie z aktywnym tempomatem i światłami led, w sumie tylko z tym bo chyba nic więcej mi potrzebne nie było.

Plany na następny miesiąc to narazie box u Heko w GCS tak lajtowo na 230km ze względu na gwarancje ,a po gwarancji wydech jak w 435i ,intercooler i program na 285km i 430nm.

 

420i

Alpine Wiess

M-Pakiet

Dostęp komfortowy

system alarmowy

rezygnacja z emblematu modelu

Pakiet Business (Navi Pro z obsługa smartphonów)

Hi-Fi Stereo

Adaptacyjne sportowe zawieszenie M

Hamulce sportowe M

Przyciemniane szyby Individual

Podgrzewane fotele

Podgrzewana kierownica

Podparcię lędżwiowe w fotelach przednich

Regulator prędkości z funkcją hamowania

Pakiet oświetlenia

Czujnik deszczu

Elektrycznie skaładane i przyciemniane lusterka

Asystent świateł drogowych

Biksenon

Pakiet schowków

Podłokietnik przedni przesuwny

Automatyczna sportowa skrzynia biegów

Kamera cofania

Podsufitka w kolorze antracytowym

Listwy wewnętrzne szlifowane aluminium/listwa akcentowa czarna błyszcząca

Czujniki parkowania przód i tył

kierownica sportowa M

tkanina hexagon alcantara

system załadunkowy

dodatkowe gniazdo

elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika

Edytowane przez boleknh

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) mile widziane porównanie z F30 jak już się nacieszysz :) Strasznie mi się podoba F36 — gdyby było nieco bardziej podobne do E90 niż F30 pod względem układu kierowniczego i zawieszenia to byłbym kontent ;)
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) mile widziane porównanie z F30 jak już się nacieszysz :) Strasznie mi się podoba F36 — gdyby było nieco bardziej podobne do E90 niż F30 pod względem układu kierowniczego i zawieszenia to byłbym kontent ;)

 

Sluchaj miałem ten sam problem w F30 ,wybrałem standardowe zawieszenie,teraz mądrzejszy wziąłem już adaptacyjne M kosztem aktywnego tempomatu i jest rewelacja w trybie Sport jest naprawde twardo ,natomiast na comfort jest jak w F30 czyli delikatnie pływa.O to chodziło ;) Napewno auto bardziej praktycznie niż F30 przez to że szyba tylna idzie w góre razem z klapą,lepiej wyciszone(choć może to kwestia silnika).Ogólnie jak kupowałem 1.5 roku temu F30 to nie było tego modelu w ofercie bo bym się nawet sekundy nie zastanawiał.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem trase 900km moją Gc 420i automat i jestem troszkę mądrzejszy bo ten sam odcinek pokonałem f30 318d w zeszłym roku, i tak spalanie średnie z trasy w trybie comfort,4 osoby i zapakowany na full bagażnik ,tempomat autostrada 150km.h ,jazda poza autostradą ok.100km prędkości 90-120km.h,do tego 30minut spędzonych w lekkich korkach i średnie wyszło 7.9l/100km,średnia prędkość ok.109km.h.

F30 318d 143km automat Na tej samej trasie i w podobnych warunkach drogowych 6.1l.,

Ogólnie miejsca w środku więcej ,mam 185cm wzrostu i zajmuje taką pozycje jaka mi się podoba i jest dla najwygodniejsza ,w f30 musiałem dostosować pozycje do syna siedzącego z tyłu aby mogl swobodnie trzymać nogi w foteliku,nie jest to 40cm wiecej ale mysle ze f36 jest o te 5-10cm dłuższa w środku.Silnik cichy ,troche warczy na wyższych obrotach,przy 140-150km.h w kabinie jest cicho,powyżej 150km.h brakuje mocy, ale po boxie powinno być idealnie.moim zdaniem auto lepiej wyciszone od f30 mimo bez ramkowych drzwi. Ciekawe ze po otwarciu tylnych szyb podczas jazdy nie ma efektu huczeczenia,czyli aerodynamika na najwyższym poziome,bagaznik bardziej praktyczny dzięki skladanym półką otrzymujemy naprawde sporo miejsca na bagaże.Prowadzi się na 18-tkach i adaptacyjnym zawieszeniu perfekcyjnie.Uważam ze za ok.20tyś .zł różnicy w zakupie to naprawde lepszy wybór niż mniejsza i mało praktyczna F30 a jak komuś nie podoba ceglasty wygląd F34 to też jest jakaś opcja.

Edytowane przez boleknh

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę Krakus ;-)

Gratuluje auta i do zobaczenia na mieście ;-)

Ps. Mam do sprzedania oryginalne czarne nerki , których w Twoim samochodzie zdecydowanie brakuje ;-)

Dzięki :) Mówisz że nerki ? Akurat myślałem o nerkach i naklejkach na progi :wink: Rzuć mi cene ,może być na PW

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To sa te na baterie ? Ciekawe czy poprawili wykonanie bo dwa lata temu kupiłem progi led oryginalne BMW ktore po każdej myjni były w środku przemoczone i po pol roku przestały świecić :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Boxa jaki koszt? Nie boisz sie? :)

 

Box z programowaniem 2200zł ok.230km,nie boje się bo to praktycznie te same graty co 428i niższy stopien spręzania o 0.5 i inny wydech , pozatym go wypne na przegląd,już to przerabiałem ;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po boxie, zainstalowany box włoskiej firmy DimSport + strojenie ,wynik 248km / 364nm ,serie miałem słabą bo 173km i 260nm ,być moze ze to wina przebiegu i jest jakaś blokada do przebiegu 5000km lub po prostu słaby egzemplarz mi sie trafił ;)

Za 1.5 roku przyłoże IC oraz wydech i będe celował softem w 300km.Narazie na dotarcie ta moc wystarcza,różnica kosmiczna w porównaniu do serii.Polecam zabieg tym ktorzy się zastanawiają.Wykres wkleje jak wróce do domu.Dla oszczędnych spalanie na tej samej trasie przy tym samym stylu jazdy bez zmian.

Edytowane przez boleknh

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ile masz na liczniku? 2500km na liczniku można powiedzieć że jest po dotarciu - nie każda hamownia jest wiarygodna 2-3% mniej czy wiecej mocy do serii bym się nie przejmował na innej hamowni możesz mieć 190KM:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Boxa jaki koszt? Nie boisz sie? :)

 

.......nie boje się bo to praktycznie te same graty co 428i niższy stopien spręzania o 0.5 i inny wydech , ...)

 

wiarygodność forum jest coraz niższa :|

 

zdecydowanie lepiej brzmi (przynajmniej dla mnie): zamontowałem bo chciałem :cool2: a nie "brakiem prawdy" próbować argumentować swoją decyzję :mad2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz na liczniku? 2500km na liczniku można powiedzieć że jest po dotarciu - nie każda hamownia jest wiarygodna 2-3% mniej czy wiecej mocy do serii bym się nie przejmował na innej hamowni możesz mieć 190KM:)

 

Maja22 mam przejechane 3tyś.km i zastanawiam się czy jest jakaś blokada softowa do 5 tyś.km czy po prostu zbyt ci-powato ją docierałem bo nie ukrywam że przez pierwszy 1000km jeździłem do 2500km bardzo delikatnie.Teraz to auto się coś tam odpycha ;) Pojeżdze, zobaczymy Porównywałem graty i nie znalazłem zadnych różnic oprócz wydechu i stopnia sprężania.Blok ,wtryski ,głowica ,IC ,turbo,wszystko to samo.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Czołem ! Po ponad roku z 420i i przejechaniu 30tys.km zdecydowałem sie na zmianę wydechu oraz wymianę boxa DIMSport na oprogramowanie ,sam końcowy wydech z elektronicznym sterowaniem przepustnic na pilota ,dokładka dyfuzor M-performance BMW,projekt wydech i wykonanie GTPerformance , spojler tylni M-Performance,strojenie GCS Tuning ,nerki M-Performance.Na sezon 2017 jak budżet pozwoli szykuje ,Stance "20,wydajniejszy IC,DownPipe,Air KIT i strojenie na 295koni i 430nm ,pozdrawiam

http://i67.tinypic.com/bfiazk.jpg

http://i65.tinypic.com/eb5v8x.jpg

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam link z dźwiękiem ,od 0.19 sek klapy sa zamknięte i jest praktycznie seria ,ponowne otwarcie przy 0.25sek.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Fajny bajer z tą klapką, chociaż i tak nigdy bym jej nie zamykał :) Jeśli ten wydech jest świeżo założony to dźwięk będzie się jeszcze polepszał przez około 2-3 tkm.

Strzela przy zmianie biegów ? Bo to dla mnie najlepszy bajer :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otwartej strzela konkretnie ,sam byłem w szoku ,ostatnio jezdzilem kolegi golfem R i mi tak strzelał a myślałem ze samym końcowym nie ma szans osiągnąć takiego efektu w n20 a tu taki bonus.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.