Skocz do zawartości

428i Gran Coupe - config help


PiotrekF36

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już praktycznie na 95% zamkniętą konfigurację, zastanawiam się tylko czy warto poświęcić Harmana Kardona oraz kamerę Surround View na rzecz świateł LED oraz systemu Hi Fi. Ustaliłem sobie pewien limit jeśli chodzi o konfigurację i nie chcę go przekraczać.

 

Pytam bo widziałem dziś, 4-kę z takimi światłami w mieście – i robią robotę :) A skoro jest gwarancja to chyba nie ma się co martwić awaryjnością.

 

Ja zrezygnowałem właśnie z surround na rzecz ledow :) hifi będzie ok, a swiatla robią robotę ;) będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auto zamówione :) Dokonałem jednak pewnych modyfikacji.

 

Zrezygnowałem z LED-ów (jedna lampa to 6K) oraz kamery SV, na rzecz adaptacyjnego zawieszenia M, hamulców M oraz adapt. układu kierowniczego (o dziwo nie ma go w konfiguratorze na stronie ale gorąco mi go polecano jako uzupełnienie kompletu M). Jeszcze rozmyślam, czy nie dopłacić do HK – ale na raze na zamówieniu jest zwykłe Hi Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratuluje autka :D Jeśli możesz to wstaw pełną konfiguracje :mrgreen:

Pozdrawiam !

 

428i Gran Coupe

Kolor: biel alpejska

 

- Pakiet sportkowy M

- Tapcerka Hexagon/alcantara/nieb. listwa

- koła 19" 442M

- Skrzynia aut. sportowa

- Lusterka przyciemniane, składane elektrycznie

- Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

- Czujniku parkowania przód i tył

- Kamera cofania

- Ogrzewanie foteli przód

- Podparcie lędźwi

- BMW ConnectedDrive Advanced (Navi Pro, Conected Drive, deska o rozsz. zakr., tel.)

- Real Time Traffic Info

- Asystent świateł drogowych

- Reflektory adaptacyjne

- Czujnik deszczu

- Audio Harman Kardon

- Zmienny, sportowy układ kierowniczy

- Hamulce sportowe M

- Zawieszenie adaptacyjne M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny config. Z ciekawośc wszedłem na stronę BMW i jest zmiana w cenie LEDów :?

 

Obecnie kosztują 6944pln vs 8296pln (kwiecień) różnica w cenie zakupu nie jest już taka duża biorąc pod uwagę, że dorzucasz adaptacyjne światła za 2532pln. Przy Twojej konfiguracji LEDy to koszt 4412pln więcej niż masz obecnie - zastanów się jeszcze :evil: HK dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny config. Z ciekawośc wszedłem na stronę BMW i jest zmiana w cenie LEDów :?

 

Obecnie kosztują 6944pln vs 8296pln (kwiecień) różnica w cenie zakupu nie jest już taka duża biorąc pod uwagę, że dorzucasz adaptacyjne światła za 2532pln. Przy Twojej konfiguracji LEDy to koszt 4412pln więcej niż masz obecnie - zastanów się jeszcze :evil: HK dobry wybór :)

 

Wczoraj w końcu miałem okazję zobaczyć na żywo, 4 Gran Coupe w kolorze Estoril Blue na 19" i z Hamulcami M – i powiem tak, ten kolor na żywo i w słońcu po prostu miażdży, jest na prawdę świetny. Co ciekawe (czego się najbardziej obawiałem) również przyciemnione szyby wyglądają na nim dobrze, jakoś wcześniej mi się to gryzło np. na F30 z tym kolorem, tutaj jednak przy sylwetce Coupe wygląda to dobrze. Chyba oprócz HK dołożę jednak Estorii Blue :) Z LED-ów muszę zrezygnować, poza tym jeździłem wersją z bixenononami w nocy i niczego im nie brakuje.

Edytowane przez PiotrekF36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ostatnie pytanie :) Czy ta rozszerzona gwarancja obejmuje również reflektory LED? Czy to jest traktowane jako element eksploatacyjny?

 

http://iv.pl/images/41258739532721245899.jpg

 

Czyli wygląda na to, że obejmuje tylko to się nie nazywa gwarancja, a pakiet naprawczy RBI.

 

Rozszerzenie podstawowego na:

 

3 lata / 40000km - 754 pln

3 lata / 60000km - 795 pln

3 lata / 80000km - 1047 pln

3 lata / 100000km - 1172 pln

4 lata / 80000km - 2721 pln

4 lata / 100000km - 3140 pln

5 lat / 60000km - 3433 pln

5 lat / 100000km - 3977 pln

6 lat / 120000km - 6447 pln

6 lat / 150000km - 7116 pln

6 lat / 200000km - 9712 pln

 

Powyższe dla silników 4 cyl i wszystkich modeli F3x :)

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW jak dla mnie Estoril Blue oraz biały z dodatkami M Performance są na równi jeśli chodzi o "fajność". Z tym, że już bez dodatków EB fajniejszy. Ja zdecydowałem się na EB bo jest mniej popularny niż biały i zmienia swój kolor w zależności od oświetlania, poza tym jest chyba bardziej praktyczny jeśli chodzi o brudzenie. Tak czy inaczej, oba kolory wmiatają na 4 GC i ciężko mi się było zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak masz luźną kase to bierz,super sprawa,ja okropnie żałuje że nie wziąłem,dzisiaj zrezygnowałbm z podgrzewanych siedzeń i kierownicy na rzecz Stop GO.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny tempomat w korkach? Ja nie zaryzykowałbym ;) przy automacie i tak jest bajka, gaz/hamulec/gaz/hamulec. W trasy na pewno super sprawa. Mi np odradził go sprzedawca w BMW :) pytając sie jak często będę jezdzil za kimś mając silnik 428i ? Zaoszczędzone pieniądze poszły w HUD.

 

Z tego co wiem to użytkownik _holek ma aktywny w F34 i bardzo sobie chwali. Pogadaj z nim na pewno dużo sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny tempomat w korkach? Ja nie zaryzykowałbym ;) przy automacie i tak jest bajka, gaz/hamulec/gaz/hamulec. W trasy na pewno super sprawa. Mi np odradził go sprzedawca w BMW :) pytając sie jak często będę jezdzil za kimś mając silnik 428i ? Zaoszczędzone pieniądze poszły w HUD.

 

Z tego co wiem to użytkownik _holek ma aktywny w F34 i bardzo sobie chwali. Pogadaj z nim na pewno dużo sie dowiesz.

No właśnie w powolnym korku jest bajka, bo nie musisz gaz/hamulec/gaz/hamulec/gaz/hamulec co 2 sek. bo sam to robi :) i trzyma bezpieczną odległość. Co do jeżdżenia za kimś, to wystarczy wyjechać na pierwszą z brzegu zatłoczoną autostradę, przy obecnym ruchu ciężko używać zwykłego tempomatu, często jeżdżę po A4 i jest kocioł, sprzedawca chyba nie wiedział o czy mówił. Dopłata na etapie konfigurowania auta to tylko 2700 więc IMHO warto.

 

Zastanawiam się tylko, nad jedną rzeczą – czy ten wbudowany radar potrafi awaryjnie wyhamować auto w sytuacji zagrożenia, jeśli tempomat nie jest aktywny... wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca chyba nie wiedział o czy mówił. Dopłata na etapie konfigurowania auta to tylko 2700 więc IMHO warto

 

...po jazdach próbnych, wiedział :D że tempomat aktywny nie jest dla mnie - swoją drogą na zwykłym jechałem nad polskie morze i w zupełności mi wystarczał. Ja zastanawiałem się nad pakietem innowacyjnym, sam tempomat aktywny był w okolicach 4k jak zamawiałem w kwietniu (dlatego wpadł HUD btw też jest tańszy :)), gadżety potaniały :?

 

nie mają gdzieś aktywnego tempomatu do jazd próbnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy gadacie za głupoty,aktywny tempomat to jest mega kozak lecisz sobie lewym na autostradzie 160km.h dolatujesz do gościa tempo samo hamuje mrugasz biksenonem gość zjeżdża a ty automatycznie przyspieszasz i łapiesz następnego gościa :) Nie jeździli a gadają ,oczywiscie zwykłe tempo daje rade ale to aktywne jest mega przydatne jak ktoś lata po obwodnicy czy autostradach.Moim zdaniem bardziej przydatne niż HUD ;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten wbudowany radar potrafi awaryjnie wyhamować auto w sytuacji zagrożenia, jeśli tempomat nie jest aktywny

Jeśli przycisk (ten po lewej stronie obok kierownicy, nie pamiętam nazwy) jest aktywny, to przy zagrożeniu najpierw zaświeci się czerwony samochód, potem zacznie piszczeć a na końcu awaryjnie wyhamuje (tego jeszcze nie testowałem). U mnie w F10 czasem mam wrażenie, że gdy zapala się czerwony samochód to lekko też hamuje. Fajnie to działa z HUDem, nie musisz oczu odrywać od drogi w szczególności sytuacji niebezpiecznej bo "coś się zapaliło na desce". Informacje o aktywnym tempomacie jak ustawiona prędkość również na HUDzie się wyświetlają.

Nie wiem również czy ten radar przeciwzderzeniowy działa na zwierzęta (działa na pewno na rowerzystów jeśli się zatoczą). Ja wolę mieć takie dodatki, które niby przydatne nie są ale wystarczy, że raz zadziałają i cały koszt zakupu się zwraca. Pomyśl o takiej sarnie przed maską, nogi na hamulec nie zdążysz przełożyć, a samochód przyhamuje. Wiadomo, że się nie zatrzyma ale wtedy nie musi.

Powyższe rozważania na temat hamowania przed zwierzyną leśną opieram na domysłach, nie testowałem ale tak analizując, że jeśli działa na rowerzystów czy słupek wystający z drogi (przy wysepkach) to czemu na coś podobnej wielkości ma nie zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F10 działa ten system inaczej z tego co widziałem u kolegi. U mnie w F36 mam aktywny tempomat i collision detection działa tak jak pisałeś, najpierw ostrzeżenie na HUD i dźwiękowe pipipipipiiiiiiip, a jeżeli jest już sytuacja naprawdę awaryjna to system sam hamuje dość mocno. Dodatkowo po takim awaryjnym hamowaniu tego systemu jak tylko dotknęłem hamulca to samochód praktycznie stanął w miejscu, ciężko to opisać, ale system genialny, pomógł mi do tej pory dwa razy na 14000 km zrobione. Dodatkowo mogę powiedzieć bo widziałem, że się niektórzy zastanawiają nad użytecznością, że aktywny tempomat to bajka, zarówno w korku w dużym mieście jak i na trasie, wart każdych pieniędzy. Kolega bardzo żałuje, że w X6M nie mółgł tego zamówić, ale w żadnym M nie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.