Skocz do zawartości

Carbon Black/coral red czy Estoril Blue/oyster


GMike

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

pierwszy post, w oczekiwaniu na moje nowe F36 :)

Nie mogę się zdecydować na wersję kolorystyczną.

 

Będzie Mpak, więc biorę pod uwagę dwie opcje:

 

Carbon Black lakier / Coral red skóra / czarna błyszcząca listwa + aluminium hexagon

Wygląda na wypasie, ale czarny metallic jest mega trudny do utrzymania, tym bardziej, że fanem mycia czy woskowania wozu nie jestem.

Czerwona skóra wygląda doskonale z tym lakierem no i jest bardzo praktyczna. Czarnej nie biorę pod uwagę.

 

Estoril Blue lakier / Ostrygowa skóra / listwa estoril + alu hexagon

Wygląd na wypasie, ale chyba trochę bardziej dla 20 latka. Bardziej jak auto sportowe, no i przede wszystkim łatwe w utrzymaniu (przynajmniej łatwiejsze niż czarny).

Jasna skóra za to trudna (tym bardziej, że mam brzdąca do wożenia), ale nie mam problemu z czyszczeniem/konserwowaniem skóry :) Do tego wygląd całości też bardzo klasowy.

 

Pomóżcie pls, mam totalny mętlik i obydwie opcje mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem w F30, dokładnie saphirschwarz, estoril i alpinweiss. Wybrałem saphira i nie żałuję - auto wygląda bardzo fajnie i agresywnie (szczególnie z zimowymi felgami 405M schwarz matt :twisted:). Jak to z czarnym jest upierdliwy pod względem mycia i rys. Estoril raz mi się podobał a raz nie, ten kolor nieco zmienia odcień w zależności od oświetlenia i nie byłem do końca przekonany. Wnętrze mam w alcantarze i jest super (nie przepadam za skórą). Jeśli skóra to czarna, bo raz, że praktyczna dwa, że uniwersalnie pasuje do wszystkiego. Czerwona skóra dodaje chyba również czerwony dół deski i to już wygląda imho słabo. Nie polecam żadnych wykończeń wnętrza w typie "piano black" - rysuje się od samego patrzenia i już po krótkim użytkowaniu wygląda kiepsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał drugą opcję. Podobna po części do mojego wyboru,

Serio ? :))) Chyba nie, heheh.

 

Póki co skłaniam się w stronę niebieskiego, ale też nie w każdym oświetleniu siedzi mi odcień. Czasami wygląda mega, a czasami jest już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej Carbon Black/ Oyster?

No klasyczna kombinacja i jest jak najbardziej..., ale mi się po prostu czerwo podoba. Wiem ze wielu osobom niekoniecznie, ale jak dla mnie z czarnym komponuje się genialnie. No i czerwo deska rozdzielcza tez mi robi.

 

Natomiast do niebieskiego czerwo zupełnie nie pasuje i stad tutaj druga opcja czyli ostrygowy albo kość słoniowa, bo w sumie odcień różni się niewiele i pewnie będzie się brudzil podobnie, a kość słoniowa ma czarne tyły foteli co jest dużym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było już zamówione 428 ale tak jak pisałem- musiałem okroic konfig. Xdrive nie chce z premedytacją.

sporo Ci spalił... ale niedotarty jeszcze no i górka przez Xdrive.

 

Ja akurat nad 420i najmniej płaczę bo chipem można go już podnieść o 100KM, do tego samego poziomu co 428i :) Także po gwarce na pewno go podrasuje.

 

A jak wrażenia 530 vs 428 ? Zakładam ze 428 lepiej 'idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530i 231 w manualu jest slabe w porownaniu do 428 ;)

 

na yt masz filmik co 428 robi z e60 530d (przyspieszenie niemal identyczne co benzyna)

 

Tak czy inaczej mysle ze bedziesz zadowolony z 420i nawet bez chipa ;) choc pytanie czym jezdzisz teraz

 

Rozumi4m ze juz zamowiles? Za dobre whisky moge Ci zalatwic jakis fajny rabat w salonie bmw ;)

Tak.zamówiony. odbiór w maju :) z rabatu tez jestem zadowolony wiec wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny o tak ale niestety co dwa dni trzeba myć i tylko na myjni ręcznej bo bezdotyki niestety nie dają rady, każdą ryske i swirle widać po kilku miesiącach użytkowania tutaj pomoże jakaś dobra ochrona np ceramika GTech lub 4Nano ale wtedy mycie szamponami z neutralnym PH i na dobrych myjniach.

Ja też się zastanawiam nad tym modelem jako drugie auto do F30,jestem na etapie negocjacji ,chyba najlepszy stosunek ceny do mocy oraz spalania to 420i za 162900 w podstawie,nie ma sensu doplacac 17 tys.zł do 420d 190km tym bardziej że robie małe przebiegi ok 15-20 tyś rocznie,428i też sporo droższe a 420i ma duży potencjał do tuningu i tą jednostke można spokojnie zrobić na 250km a celować można i w 285km,ja zdecyduje się raczej na :

420i

Alpine Weiss

M-Pakiet

alcantara w środku zostaje ale zmieniam :

listwy na czarne piano(nie zgodze ze sie rysuje,rysuje sie zwykla czarna listwa jak w SportLine) i listwe akcentową srebrną

do tego :

automat sportowy( jest teraz za darmo w promocji)

zawieszenie adaptacyjne M

zestaw hifi

ogrzewane fotele przednie,

poparcie le∂zwiowe w fotelach przednich

podlokietnik przesuwny,

czujniki parkowania przód tył

czujnik deszczu

pakiet oświetlenia

szyby przyciemniane

regulator prędkości z funkcją hamowania

rezygnacja w emblematu modelu

deska rozdzielacza o rozszerzonym zakresie

ogrzewanie kierownicy

dostęp komfortowy

Celowo rezygnuje z Navi Pro oraz samosciemniającego sie lusterka wstecznego ,przy przyciemnionych szybach nie ma praktycznie róznicy.Myśle że będzie fajna sztuka,oczywiście dach na czarno obowiązkowo ;)

Tak z ciekawości jak spalanie w 420i?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze coraz wiecej GC sie za chwile pojawi :) ja juz mam wszystko dobrane, ale mysle jeszcze bardzo mocno nad motorem. Jezdze sporo bo ponad 35kkm rocznie i moje mysli kraza miedzy 428i lub 420d obydwa w xDirve. Wiem, ze to nieporywnywalnie silniki, a wszyscy w kolo dodatkowa mowia, ze 420d nie pasuje do GC...?

 

Fajnie, ze macie juz ten wybor za soba :) jaki czas oczekiwania macie na GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedziano 7 tygodni.

Jak robisz pod 40k rocznie to chyba diesel lepszy będzie,ja mam diesla 2.0 w F30 ale jeszcze stary typ czyli n47 i jest mistrzem ekonomii,średnie spalanie z ostatnich 10tys .km 6.1l jezdze bez eco pro i dojezdzam 30km do pracy z tego 20km obwodnica 140km.h-160km.h a reszta to pół Krakowa, same korki i światła. Jedyne co ten klekot ale cos za cos ;)

U Ciebie przy przebiegu ok 40 tys.km rocznie zaoszczedzisz jakieś .5 tyś.zł na samym paliwie ;) ten nowy 190km jest ok,jezdzilem x4 z tym silnikiem pracuje ciszej niz n47,brak charakterystycznego klekotu.Ale benzyna to benzyna i fajnie się tuninguje,mozna wrzucic do 2.8i chip ,jakis fajny wydech i zrobic ok.320km, 5sek.do 100 ;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kiedys liczylem i te 5k/rok to nie jest malo, ale strasznie mnie korci ten 428i :D. Silnik 20d 190 i 184 to ta sama jednostka?

 

Mi powiedziano, ze czas oczekiwania to okolo 3mc. Czyli zeby miec auto na przelomie czerwiec/lipiec zamowienie u delaera musi wpasc z koncem marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak spalanie w 420i?

 

10,2L/100km w miarę dynamiczna jazda po Warszawie.

 

Super spalanie :cool2:

 

Mi na F30 też mówili 10 tygodni czas realizacji a auto odebrałem po 7 tygodniach.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawnego przemieszczania się wystarczy. Zawalidrogą nie jest. W trasie do tych 160km/h bez większych problemów. Ale dodatkowa porcja mocy w postaci chipu na pewno mu się przyda ;)

Charakterystyka tego silnika jest taka jakby było wolnossący, czyli nie ma przysłowiowego kopa w plecy przy przyśpieszaniu, ale może to dlatego, że ostatnia benzyna jaką jeździłem to było ponad 300 konne Volvo S60 T6 AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.