Skocz do zawartości

Pierwsze testy osiagow I8


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bimmerboost.com/content.php?4738-Here-are-the-first-BMW-i8-performance-test-numbers-0-60-in-3-8-seconds-1-4-mile-in-12-3-114-3380-pound-curb-weight

 

Wiec z miejsca jest szybsza niz M3 E92, z rolki porownywalnie, ale im szybciej tym wieksza przewaga M3,

I tak niezle jak na 3 cyl i elektryke

przyspieszenie 0-96km/h: 3.8s (wow), jakies 4.1-4.2 do setki

oraz 96-192km/h (60-120mph): 9.8s (czyli popularne 100-200, jakies 10.5s) - jak M3 DKG w przecietnych warunkach.

 

Wszystkie info na w linku... na mnie zrobilo to wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi jak najbardziej OK :cool2:

W tej samej cenie jest R8 4,2 fsi q z stronikiem ( bez jest tańsze ) . Pewnie te audi będzie jego najlepszym odpowiednikiem no i osiągi są takie same ! No może BMW troszeczkę lepiej wypada .

http://media.caranddriver.com/files/2008-audi-r82008-audi-r8-short-take-road-test-test-results.pdf

 

Ale to i tak są tylko wyniki na papierze . Jak się nie przejadę to nie będę wiedział czy można zamienić v8 na r3 :mad2:

 

P.S.

 

Tutaj można porównać parę innych :

 

http://media.caranddriver.com/sitemap/files.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomysł na i3 bardzo mi się podoba to całkiem nie rozumiem entuzjazmu nad i8 :?:

Co z tych osiągów jeśli jedzie to z 3cylindrami? Nie czuje tego kierunku zupełnie.

Porsche 918 Spyder też z elektryką ale motor główny jakoś kupy sie trzyma

Jakby do i8 dali chociaż 4 cylindry może już inaczej bym to postrzegał bo mimo wszystko i8 chce być "sportowcem"

 

wujekwaldus - masz naprawdę świetną katapultę z rozsądnym do tych celów motorem 8 cylindrowym :!:

 

A cena za ten wynalazek już całkiem z innej bajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ja wam powiem ze od 120-140 w gore idzie jak rakieta. Jak doda gazu to mialem wrazenie ze stoje w miejscu a cislem do podlogi :|

Z trzech cylindrow takie osiagi to chyba niezle :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W "auto moto"

jest porównanie i8 vs 991 carrera. (350ps, PDK)

(oczywiscie, dane te nalezy traktować z przmróżeniem oka :) )

 

i8:

0-40: 1.6

0-80: 3.5

0-100: 4.8

0-140: 7.9

0-180: 12.6

0-200: 15.7

 

991:

0-40: 1.4

0-80: 3.3

0-100: 4.7

0-140: 8.0

0-180: 12.7

0-200: 15.9

 

Nieźle jak na elektryczna zabawkę.

W cenniku pojawiły się też laserowe światła, 39 tyś pln - nic tylko brać - okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku pojawiły się też laserowe światła, 39 tyś pln - nic tylko brać - okazja

 

Szkoda tylko , że tył dali od razu na diodach . Mogli zrobić tak jak w e60 , dopiero po lifcie :norty:

 

P.S.

Coś duża sprzedaż jest I8 bo u mnie już miesiąc obsunięcia mają ( nie moje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

slabo bo konkurencja silna ;)

Tak na prawde 12.4s to bardzo dobry czas jak na ta moc i predkosc koncowa 179km/h tez jest wysoka, 360konne 335i E92 robi ten dystans w 13.5 sekundy przy 172km/h

Takze uwazam ze I8 jest niczego sobie,

Jednak jest tez test w EVO (i8 vs carrera S)

i tutaj i8 robi juz 13.0s na 1/4 mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
tak też napisałem, w tym towarzystwie. Auto jest bardzo ciekawe, ale 911 pod względem dzwieku, wrazen i właściwości trakcyjnych to jednak inna bajka (chociaż nie jechałem i8 a jedynie 911 - bazuje ta opinie na recenzjach innych). i8 to chyba bardziej eco-friendly GT niż sportscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i8 to chyba bardziej eco-friendly GT niż sportscar

 

Masz racje, szkoda ze marketing BMW tak bardzo promuje ten samochod jako "nowoczesne sportowe auto" co jest totalna glupota....

Jako takie GT jest okej - mam nadzieje ze niedlugo bede mial okazje przejechac sie i8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.