Skocz do zawartości

[E60] Ile pali?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje E60 535xi także z napędem 4x4 i automatem o mocy trochę ponad seryjnej. Na trasie oszczędnie do 90km/h pali nawet 8l, a normalnie do 130km/h 9.5-10l od czasu do czasu dość depnę do wyprzedzenia np 3-5 aut, dość dynamicznie wykorzystując mocno potencjał silnika to 13-14l. Jazda autostradowa 140-160km/h średnia z trasy 1000km to 11l. W mieście mało używam, ale i 15-18 potrafi łyknąć. Generalnie nie narzekam :8) Edytowane przez damascus7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Co do zaniżania wyniku spalania przez komputer to u mnie jest odwrotnie. Po zatankowaniu pod korek i przejechaniu dokładnie 600 km zatankowałem ponownie pod korek na tej samej stacji z tego samego dystrybutora i wyszło spalanie 9,9 l/100 km. Cykl mieszany głównie miasto typowej trasy brak, jazda umiarkowana bez szaleństw.

Co ciekawe komputer wskazuje 12,1 l/100. E60 530d 218 km automat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie mam od niedawna 530d w automacie. Dzisiaj jadąc S8 120km/h na tempomacie przez około 50-60km spalanie wyszło mi według komputera 7,4l. Czy to normalny wynik ? Czytając że niektórym spala 6 litrów a rekordzistą nawet poniżej zastanawiam się czy wszystko z moim spalaniem jest w porządku czy oni po prostu jeżdżą 80-90km/h :)

Komputer lubi oszukiwać najczęściej na mniej.

Zmierz spalanie z baku,wtedy będzie wiadomo "ile pali".

Tak,niektórzy jeżdżą 80-90km/h.

 

Co więcej te 90km/h to często przepisowo :)

Choć nie mam automatu, aż ciężko mi uwierzyć, że aż takie różnice są między manualem a automatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 520d między Stepem a manualem w trasie jest niecały 1L różnicy. Ostatnio jechaliśmy ze znajomymi na weekend nad morze i z ciekawości sprawdzaliśmy. Oba auta to e61 520d LCI 177KM z różnymi skrzyniami. Trasa 540km w dwie strony, średnia z BC ok 80km/h, automat 6,3, manual 5,5. Obydwa BC pokazują poprawne spalanie. W mieście nie sprawdzaliśmy ale z wymiany zdań (mniej więcej podobne odcinki) różnica może wynieść z 1,5L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak tak czytam, że komputery wam zaniżają/zawyżają, to dlaczego nie zrobicie kilka tankowań pod korek i nie ustawicie sobie żeby było dobrze. Po ustawieniach w autach bee eem nadzwyczaj dobrze pokazuje średnie spalanie.

A co do takich dziwnych wyników to ja tez kosmiczne wyniki mogę krecić jak zresetuje średnie spalanie na rozgrzanym silniku, jadąc za ciężarówką. I będę się chwalić jakie to moje auto jest specjalne bo tak mało pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, że komputery wam zaniżają/zawyżają, to dlaczego nie zrobicie kilka tankowań pod korek i nie ustawicie sobie żeby było dobrze. Po ustawieniach w autach bee eem nadzwyczaj dobrze pokazuje średnie spalanie.

A co do takich dziwnych wyników to ja tez kosmiczne wyniki mogę krecić jak zresetuje średnie spalanie na rozgrzanym silniku, jadąc za ciężarówką. I będę się chwalić jakie to moje auto jest specjalne bo tak mało pali.

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Myślałem ze tylko te co maja pasaty, gulfy 1,9tdi opowiadają bajki o spalaniu ))) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 550i spala na trasie 9.1 przy predkosci max 130-140/h. Srednia to 11.5 czasem 12.

 

... chyba jak jedziesz 60 km/h, ehh......

zapomnialem dopisac ze z na lekkiej pochylej ;) a powaznie to przy 130-140 wychodzi mi 10.5L/100. Przy predkosciach 50 - 60 - 70 komputer pokazuje spalanie rzedu 6-7L.

Edytowane przez kosarz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

E60 525d LCI 197KM (2008/11) chip 247 KM/517 nm

skrzynia manual

BP zwykły ON

autostrada 300km -speed 120-180km/h - średnie spalanie 5,8

jadąc z rodzinką drogą krajową 200 km bez szaleństa bo dzieci na pokładzie w niedzielę więc 5-6 bieg cały czas średnią miałem 4,7 :)

miasto lato ok. 7.5-8.0

średnia od zakupu tj. 6000 km - 6,9/100

do pracy codziennie ok. 25 km miasto i okolice ale bez autosrady

Po chipie na niższych obrotach łapie fajnie przyśpieszenie i obniżyło to spalanie

Kolega chce mi sprzedać Audi A6 disel coś ok. 180KM, automat z 2013. Kurde ale tak fajnie jeżdzi się bmw że nie wiem czy audi da radę. Szkoda go będzie sprzedać ale audi młodszy 5 lat no i pewniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

530dA 218 km, koła 245/45/18:

 

średnie spalanie 10,5l (rzeczywiste!! komp zaniża u mnie o 1,5l).

trasa 8/9l - ale nie jeżdżę 90km/h... ;)

w mieście dochodzi nawet do 13l lecz mieszkam w malutkim mieście i często jadę dosłownie 5 min i stop.

 

Mógłby spalić mniej ale nie kupiłem 3 litrowego motoru aby jeździć o kropelce. Chociaż mam znajomego co mówi, że mam coś nie tak bo jego e60 231KM pali w trasie 6 a w mieście max 8.. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chociaż mam znajomego co mówi, że mam coś nie tak bo jego e60 231KM pali w trasie 6 a w mieście max 8.. :duh:

Z tymi 8 litrami w miescie to ciężko nawet pocąc się jak świnia przy tym. Ale 6 litrów w trasie jest jak najbardziej wykonalne, tylko.... no właśnie.... jeździ się 80-90 na godzinę i przykleja się do tyłka tira, który robi nam tunel areo.

Tak więc średnie spalanie zależy od tylu czynników, że nie ma co porównywac za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
530dA 218 km, koła 245/45/18:

 

średnie spalanie 10,5l (rzeczywiste!! komp zaniża u mnie o 1,5l).

trasa 8/9l - ale nie jeżdżę 90km/h... ;)

w mieście dochodzi nawet do 13l lecz mieszkam w malutkim mieście i często jadę dosłownie 5 min i stop.

 

Mógłby spalić mniej ale nie kupiłem 3 litrowego motoru aby jeździć o kropelce. Chociaż mam znajomego co mówi, że mam coś nie tak bo jego e60 231KM pali w trasie 6 a w mieście max 8.. :duh:

 

Mógłbym prosić o podesłanie zdjęcia E60/E61 na 245/45/18 R na @ albo PW albo tutaj ?

Ja mam 245/40/18 i chętnie bym zamienil na 45 ale nie wiem jak to będzie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem E61 2.5 benzyna 192 KM automat z instalacją gazową 5 gen. Jeżdżę po mieście raczej nie za szybko, od czasu do czasu przyspieszę mocniej. Zaskoczyło mnie trochę spalanie, bo przy takiej jeździe po mieście ciężko mi zejść poniżej 17 litrów według wskazań komputera. Raz przy max eko drivingu zszedłem poniżej 16 litrów i to na chwile. Przy dynamicznej jeździe spokojnie powyżej 20 wejdzie. Mniej więcej tyle spalało mi x5 4.4 benzyna :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Spalanie po mieście E61 525i 192 KM wychodzi mi około 18 L przy przeważnie dosyć delikatnej jeździe (parę razy bardzo szybkie przyspieszanie poza tym delikatnie). Na trasie przy jeździe autostradowej spala 11 L. Po mieście pokonuje 15 km odcinki, potem za parę godzin znów około 15 km. W korkach (miasto około 200 tyś mieszkańców) spala według komputera 20 -24 litry. Zastanawiam się już czy coś nie jest zepsute. Czy E61 525 tyle musi palić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.