Skocz do zawartości

[E92] 335i - Spalanie


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że bardzo często dostaje pytanie na PW odnośnie realnego spalania 335i postanowiłem założyć ten temat aby każdy mógł z tego źródełka wiedzy skorzystać.

Zacznijmy od tego prostszego spalania TRASA.

Bez problemu można zejść poniżej 8 L /100 km pod warunkiem że jedziemy sobie spokojnie do 120 km/h.

Przykładowa moja trasa: Warszawa->Stuttgart->Monte Carlo->Nicea->Cannes->Millau->Stuttgart->Warszawa (4800 km) [ 3 godziny stania w korku w Szwajcarii + w Niemczech dość często do odcięcia] 8.8 l/100 km.

Inna trasa: Warszawa->Nurburgring->Warszawa (2500 km, z czego 100 km na torze i jazda po Niemczech... jak to przez Niemcy ;) ) 10.1 l/100 km.

 

Przykładowe spalania utrzymywane na autostradzie przy tempomacie w warunkach ładnej słonecznej pogody, około 25 stopni na PROSTEJ drodze.

100 km/h - 7.0 litrow

120 km/h - 7.5 litra

140 km/h - 8.0 litrow

160 km/h - 9.5 litra

180 km/h - 11.0 litrow

200 km/h - 12.0 litrow

250 km/h - 23 litry (wszystko mierzone na odcinku kilku km przy właczonym tempomacie)

 

Teraz miasto:

Wartości między 11l/100 km, a 14l/100 km, jazda normalna.

Maksymalne spalanie po mieście jakie udalo mi się osiągnąć na dystansie 100 KM to 18l/100 km, ale to stałem w korku i ruszałem się o centymetr przez dwie godziny.

Oczywiście można też osiągać wartości rzędu 30 i więcej litrów po mieście ale system jazdy binarnej zostawmy dla komputerów:)

 

Skrzynia Automat 6 biegowy, opony przód szer 225, tył 245. przebieg 155 tyś km.

 

Mam nadzieje, że post uświadomi wszystkim o spalanie 335i. Cięzko dostać lepsze autko w relacji cena/koszty utrzymania/osiągi:)

Pozdrawiam,

Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak na mozliwosci tego samochodu to spalanie wysmienite :cool2: . Tyle to pali Insignia 2.0T 4x4 z 220konnym motorem, ktora pierwsza setke zamyka w tym samym czasie co moje "trakoczace" R4 2.0D :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
edit: zima, miasto: 15-18 litrów :)

duza roznica :shock: ... rozumiem ze diesel pali 2-4 l wiecej w miescie w taka pogode , ale benzyna? Przeciez to moment jest cieple... chyba ze poprostu slizgasz sie po parkingach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
edit: zima, miasto: 15-18 litrów :)

duza roznica :shock: ... rozumiem ze diesel pali 2-4 l wiecej w miescie w taka pogode , ale benzyna? Przeciez to moment jest cieple... chyba ze poprostu slizgasz sie po parkingach :mrgreen:

Co w tym dziwnego? Właśnie w benzynie są większe różnice w spalaniu miasto-poza miastem.U mnie jest 5 litrów różnicy.Miasto 15, poza 10 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe spalania utrzymywane na autostradzie przy tempomacie w warunkach ładnej słonecznej pogody, około 25 stopni na PROSTEJ drodze.

100 km/h - 7.0 litrow

120 km/h - 7.5 litra

 

I tak dość dużo producent podaje spalanie takiego E90 335i na 6.70 litra. Wychodzi na to że musiałbyś jechać poniżej licznikowych 100 km/h, czyli ile? 90 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: zima, miasto: 15-18 litrów :)

duza roznica :shock: ... rozumiem ze diesel pali 2-4 l wiecej w miescie w taka pogode , ale benzyna? Przeciez to moment jest cieple... chyba ze poprostu slizgasz sie po parkingach :mrgreen:

Co w tym dziwnego? Właśnie w benzynie są większe różnice w spalaniu miasto-poza miastem.U mnie jest 5 litrów różnicy.Miasto 15, poza 10 i tyle.

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem ...

Nie dziwi mnie to ze miedzy miastem a trasa jest duza roznica , dziwi mnie ze duza roznica jest miedzy zima a latem ... Diesel rozumiem zanim sie zagrzeje troche zejdzie ale benzyna jest moment ciepla - jeszcze R6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoczesne, oszczędne silniki benzynowe wcale się tak szybko nie nagrzewają...

hmm ... nowe grande punto z 1.4 po 2-3km jest cieplutkie , wiem ze nie ma co R4 z R6 na dwoch dmuchawkach porownywac ale... R6 powinno sie szybciej zagrzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dość dużo producent podaje spalanie takiego E90 335i na 6.70 litra. Wychodzi na to że musiałbyś jechać poniżej licznikowych 100 km/h, czyli ile? 90 km/h?

 

Katalogowane dane o spalaniu możesz sobie .... :)

Prędkość była mierzona GPSem, 100 na liczniku to jakieś 96 w realu, 210 to 200 a 263 to 250 (taka to skomplikowana logika wyliczania prędkośći z licznka kontra GPS) - a wartości dla spalań które podałem na początku są pobierane z GPS :)

6.7 to mam przy... 80? (w sumie nigdy na dluzszym odcinku nie mialem tyle - chyba ze chwilowe) przy ladnej pogodzie plaskiej drodze i nie pod wiatr :)

 

a co do nagrzewania... może woda się szybko nagrzewa, ja mam temp oleju tylko i zanim osiągnie 90 lub więcej stopni to troche trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Spalanie 335i autora postu jak najbardziej prawdziwe :) u siebie też mam bardzo podobnie i mimo że wiem że nie pali tyle co yaris 1.0 to jestem pod wrażeniem tak względnie bądź co bądź małego spalania moje 330i-ki :) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.