Skocz do zawartości

E46 318i 350km 40l LPG czy to norma ?


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) po ostatnim "dostrojeniu" STAG-a przyszedł czas na testy spalania , autko pracuje jak "ta lala" po zatankowaniu 46L (pełny zbiornik) LPG przejechałem 350km , podjechałem na stacje i weszło 40L lpg do zbiornika czyli wychodzi gdzies 11.5L /100km .Moje przebiegi to 80% trasa 20% miasto ,ale ! trasa mam na mysli droga szybkiego ruchu przez 35km w jedną strone , nie jest to znowu tak ze jak rozpedze samochód do 120km na godzine to jade tak przez całe 35km czasami korki swiatłą dziury ! itd , miasto ? wiadomo :) nie mam tez nogi z ołowiu moja jazda jest w miare spokojna , i pytanie czy to 11.5 litra LPG jest normalne spalanie czy tez da sie jakoś doregulowac i spadnie do 9-10l , dodam ze na benzynie było w tych samych warunkach w granicach 8l , 9l/100km

 

Mile widziane odpowiedzi ludzi posiadających 318I z instalacja jakie jest ich spalanie

'

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię w warunkach katowice-zabrze-gliwice na 45 litrach jakieś 340-350 km na (oponach z tyłu 255 więc to też trochę dodaje)

myślę, że troszkę mniej mogło by Tobie palić, ale tragedii nie ma

prawda jest taka, że dobrze wyregulowana instalacja pali od 15 do 25% więcej niż benzyny

 

warto troszkę doregulować, z tego co pamiętam masz wtryski Valtec, może to być przyczyna, są mało wydajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trasy Katowice Tychy z drugiej strony do samego sprawdzenia czy litr ,moze dwa bedzie mniej palił po zmianie wtrysków chyba nie ma sensu jesli na benzynie paliła 8-9 to te 11l LPG nie jest chyba zle . Pytałem bo myslałem ze na kąpie w programie jest podawana wartosc wtryskiwanego gazu i da sie to pomniejszyc bez utraty płynnosci i sprawnosci silnika ( nadmiar gazu wylatuje przez wydech ) bo całkowicei sie na tym nie znam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma tragedii, przy okazji możesz podjechać do gazownika by sprawdził

jak palił 9 PB a pali 11LPg to jest okay, tym bardziej, że automat

jak by była zła mieszanka to zapewne by wywalało check engine (u mnie tak było, że minimalne odchylenia od razu wywalało błąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
(u mnie tak było, że minimalne odchylenia od razu wywalało błąd)

 

Qurde teraz tak mam :( prawie dziennie zaglądam do gazownika chyba sam sobie kupie interfejs staga zrobie foty map i moze kto pomoze jak ustawic dokładnie

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że co chwila wyskakuje Ci check engine?

 

prawie :( bo byłem dostroic ,wczoraj byłem znowu i jak narazie zrobiłem 40km i sie nie zapaliła :) ale cos znowu spalanie mi sie nie podobo za duzo zaduzo :( (wnioskuje po panelu kontrolnym zbiornika lpg )

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zapala się co chwilę kontrolka to albo te valteki za słabe albo w złym miejscu zrobione nawierty, albo gazownik coś nie potrafi tego ustawić

spróbuj podjechać do innego warsztatu, ale wiadomo będziesz musiał za tą usługę zapłacić bo gwarancję masz tylko u swojego montera

nie może być tak, że co chwilę zapala się kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli

w złym miejscu zrobione nawierty

 

Da sie z tym coś zrobić ?

 

Jeśli

valteki za słabe

Wymiana na matrixy ?

 

Dodam ze przed autokalibracja czyli przed pierwszym 1000km nie zapalała sie mimo iż autko do 2500 obrotów nie miało wogóle mocy i sie dusiło :( ale kontrolka sie nie zapalała .Teraz niby jest OK ale za to sie swieci check engine

 

Gdzie podjechac do kogo na sląsku kto na 100% wie jak ustawić ( nie zmieniać konpanetów ) ale ustawić tą sekwencje ?

 

A ch a jakie są koszty takiej usługio ustawiania ?

 

Ps

 

długo nie trzeba było czekac tylko zajechać na parking i znowu sie pali :( brrrr

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są w złym miejscu to można zrobić w innym

 

matrixy nie są dobre na polski gaz - są wrażliwe na syf, a do tego drogie

na nasz gaz dobre są magici lub hana

 

jak masz stag'a to możesz przedzwonić do warsztatu, który Ci polecałem, tam gdzie ja montowałem instalację

jedna zła opinia nie powinna przekreślać warsztatu (wiadomo zdarzają się klienci, którzy uważają, że wiedzą lepiej niż fachowiec i jeszcze chcieli by za darmo), skoro pozostałe są tylko pozytywne... zresztą wystarczy poszukać na necie, np. lpg-forum.pl

co do ceny to nie mam pojęcia, ja jestem na etapie gwarancji, w związku z tym regulacje na początku miałem za darmo, a po wymianie lambdy nie było potrzeby odwiedzać gazownika, tylko przegląd po 10 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po wymianie lambdy

 

A czy to coś miało wspólnego z check engine ?? bo z tego co wiem gazownik podłączał komp i z STAGA i z INPA (czy jakos tak ) gazował ją sprawdzał chyba spaliny czy co i stwierdził ze jest OK i powinno byc wszystko wporzątku nie wiem moze też bym musiał labda wymienic :( jak to stwierdzic ze jest uwalona ?

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też niby było ok, ale na jakimś tam programie diagnostycznym wychodziło, że po jednej stronie silnika są małe opóźnienia, widoczne to było podczas przełączania z pb na lpg i na odwrót, nie jestem znawcą dokładnie nie wiem co to było (oznaczone to było jako Bank 1 oraz Bank 2)

ustawiana była mapa, niby było ok, a wywaliło potem check engine, wymieniłem w końcu jedną sondę przed katalizatorem i nagle wszystko ok, okazało się, że poprzednio mieszanka nawet na pb była o 6% za uboga, bo sonda już nie dawała rady, oszukiwała kompa

 

to trzeba sprawdzić, bo szkoda specjalnie kupować sondę (koszt oryginalnej przykładowo do mojego silnika między 350 a 450 zł, zależy gdzie się znajdzie, mówię o ori bosch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak BOSCH ale NGK preferuje swiece do bmw czyli z sądą chyba tez nie powinno byc problemu poza tym dają rok gwarancji .Ale pytanie takie ? ktora to sonda ? przed czy za katalizatorem jest warzniejsza ? bo widze ze gosc ma dwie

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed katalizatorem, czyli regulacyjna

wiesz, jestem pewien, że ta sonda za 99zł to jakaś podróbka/zamiennik, ponieważ sondy ngk kosztują tyle co bosch lub nawet więcej

możesz zapytać się ile kosztuje sonda w ASO, bywa, że jest Boscha lub Siemensa

na sondzie się nie oszczędza, a już na pewno nie kupować używanej, bo i tak padnie taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pisze na aukcji

Przedmiotem aukcji jest

 

Nowa Sonda Lambda firmy

 

NGK/NTK

 

 

idealnie współpracuje z instalacjami gazowymi LPG

 

To jak to mam rozumiec ??

 

ale zapodam maila i zapytam czy to jest faktycznie oryginalna sonda

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem jako chwyt marketingowy...

 

chyba jest cos takiego jak uniwersalna sonda lambda firmy ngk bo widze ze oferuja ten produkt w sklepach

 

http://www.pompapaliwa.pl/?41,uniwersalna-sonda-lambda-3-kablowa

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.