Skocz do zawartości

E46 318I STAG 300-4 Plus przed 1wszym tysiącem km


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

WItam z uwagi na to ze jestem totalnym młotem w instalacjach gazowych chciałbym zaciągnąc małej porady , a dokładnie :) mam zainstalowaną sekwencje STAG300-4 plus z takimi podzespołami

 

Reduktor -ZAVOLIN N 027019

Zawór Gazowy -VALTEK

Zbiornik -BORMECH T1B 9565

Wielowzór - Tomasetto

Obudowa Wielozaworu -Bormech

Układ Elektroniczny - STAG 300-4 - PLUS

Wtryskiwacz Gazu - VALTEK

 

Tak jak zatytułowałem temat jestem przed pierwszym tysiącem kilometrów , po tym tysiącu mam podjechac na doregulowania ,ale juz moge podzielic sie moimi zastrzezeniami po przejechaniu około 850km na tym lpg. To do zeczy,

 

Zauwarzyłem ze silnik na wolnych obrotach jak by drżał mi "budą" co w benzynie tego nie było ,

skrzynia biegów (automatyczna) jak by nie współpracowala z silnikiem po przezuceniu na następny wyrzszy bieg dławi autko i nie chce sie za bardzo zbierac ALE jak (nazwe to przeciągnieciem na biego ) to zdało by sie ok czyli wnioskuje ze na wyrzszych obrotach jest OK a na niskich mi dławi :( , podobna sytuacja jest pomioędzy 100km/h a 140km/h ja juz jest na ostatnim biegu to przyspiesza i zachowywuje sie podobnie do tego jak by był zasilany benzyną. Poza tym gdy wcisne gaz do "deski" tak zeby mi zredukowało wydaje mi sie ze ma sekundowe opuznienei i początkowo dławi a jak juz wejdze na obroty to jest ok.To tak narazie najwarzniejsze problemy jaki mnie troche martwią , nie jezdze samochodem pierwszy czy drugi dzien i wyczuwam prace silnika ("na dupie") byc moze manualna skrzynia inaczej współpracuje i silnik nie daje znac ze to gazem jest zasilane ,a moze i nie :).Wiec pytanie rodzi sie takie ? czy po tym kontrolnym 1000cu kilometrów moze gazownik to ustawic ? czy tez z tymi "bachorami" raczej tak bedzie sie działo i warto cos wymienic ? bo jeszcze nie mam wbite w dowodzie ze to LPG bo mam na to do 9tego czas. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziekuje

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od regulacji tego co już jest (kalibracja i ustawianie mnożnika na trasie). A jak to nie pomoze to wtryski wymienić na coś lepszego

Rozumie ze po tym tysiącu co mi gośc od instalacji kazał przyjechac bedze to ustawial tak ?

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przekroczyłem 1000km zgodnie z zaleceniami z instrukcji STAG podjechałem do gazownika . Podłączył autko pod kąpa cos namieszał ,pomieszał ,naklikał wlazł do autka pojechał z laptopem ,za 10 min był spowrotem i co ? samochód pracuje tak jak na PB a moze i lepiej :)

 

Pozdrawiam i zycze wszystkim takich gazowników jak ja miałem

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pierwszy przegląd po 1000 km jest bezpłatny i puki sie go nie zrobi to może być różnie a to dlatego ze "układa się" reduktor i wtryskiwacze oraz delikatnie spada ciśnienie gazu ustawione podczas pierwszej kalibracji wtedy komputer podnosi czasy wtrysków zeby zasilic silnik ta samą ilościa gazu gdy spadek cisnienia jest maly to da rade ale gdy spadnie wiecej (niz ok 0.10 bara) to dawkuje juz go za dużo i pojawia sie szrpanie przy przyspieszaniu a pozniej check engine. Pracuje u producenta Stag 300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd po 1000 km jest bezpłatny i puki sie go nie zrobi to może być różnie a to dlatego ze "układa się" reduktor i wtryskiwacze oraz delikatnie spada ciśnienie gazu ustawione podczas pierwszej kalibracji wtedy komputer podnosi czasy wtrysków zeby zasilic silnik ta samą ilościa gazu gdy spadek cisnienia jest maly to da rade ale gdy spadnie wiecej (niz ok 0.10 bara) to dawkuje juz go za dużo i pojawia sie szrpanie przy przyspieszaniu a pozniej check engine. Pracuje u producenta Stag 300

 

To juz jest za mną :) ale teraz prosze mi powiedziec co oznaczją sygnały po Wyłączeniu stacyjki mam 3x po 3 sygnały [pii pii pii pii pii pii pii pii pii]

 

:)

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.