Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Masz chyba dziś dobry humor :) zakładając ten wątek

 

Dużo ludzi narzeka że co jakiś czas pojawia się wątek typu ,,ile pali....."

A tu proszę forumowicz sobie jaja robi :)

 

W każdym wątku tego typu forumowicze wypowiadają się na podstawie swoich doświadczeń.A swoją drogą zastanawiam się jakie beda miny forumowiczow gdy zobaczą znowu wątek ,,Ile pali BMW" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio bardzo sie starałem i dosłownie muskając pedał gazu i nie przekraczając na trasie 120 spaliłem 6,3 l/100 :D Jak na BMW to bardzo niezle.I kto tu mówi że bm-ki dużo palą?he.Wcześniej robiłem też teścik po miescie i przy takiej średnio łagodnej jezdzie wyszło 8,6l/100.Wiem zaraz powiecie,że 316 to nie ma czym pojechać....W każdym bądź razie ja nie narzekam.Cieszę sie że mam bm-kę i rozkoszuję sie jazda !!!! Muszę powiedzieć że wymiana opon na węższe wpłyneła też na spalanie-opory toczenia i wybieg są niepowrównywalne :D
DARK SIDE OF POWER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja na trasie spalila 10 pb/100 ale byla calkiem rozregulowana .

Obecnie w miescie pali ok 9litrow.

Odpowiedzialem na ten post bo nie chcialem zawiesc kolegi pytajacegoale ten temat niewiele wnosi istotnego.

A moze tak byscie napisali ile kto wypije? :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedziec ile palą wasze bmki

 

Moja pali tyle, ile trzeba :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2:

 

To już kiedyś było, trza użyć :search: i pod stary temat się podczepić :!:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu :duh: takich tematów na tym forum jest kilkadziesiąt i każdy kończy sie tak samo, że tak naprawdę nic nie wiadomo.

Wystarczy spojżec w instrukcję tam dane dot. spalania są dośc wiarygodne, acz kolwiek nie udało mi się zejść poniżej poziomu zakładanego przez producenta, ale jeśli chodzi o jazdę po mieście to jest to zazwyczaj nie więcej niż 10% ponad dane producenta.

Trzeba wziąść pod uwagę to że średni przebieg 15 latnich BMW to min 200tyś mniej lub bardziej sprawne wszelkiego rodzaju czujniki odpowiedzialne za dobieranie mieszanki paliwowej, do tego większe opory toczenia (ocierający klocek, stare łożyska itp.) no i najważniejsza sprawa to ogumienie żadko kiedy jest seryjne. Do 20% ponad dane fabryczne takie spalanie nalezy uznac za normę, jeśli jest więcej to nalezy szukac przyczyny, i nie zawsze przyczyna leży w samochodzie a w łączniku pomiędzy kierownicą a pedałami :lol: :lol: :lol:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec złośliwości :D

 

Notuję zużycie w granicach 6,7-8,2 l/100 km.

Ni mniej, ni więcej. Nawet zimą.

Średnie spalanie z 24 tys. km: 7,33 l/100 km.

 

Zero krótkich tras, zawsze płynnie i umiarkowanie szybko (<130 km/h), ale bez pyrtolenia na niskich obrotach i bez oszczędzania paliwa przy wyprzedzaniu :twisted:

 

Przypuszczam, że spalanie rzeczywiste jest wyższe o 5 % ze względu na lekkie zawyżanie wskazań licznika przebiegu (mam ciut mniejsze koła niż przewiduje standard).

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 525 TDSik na spokojnie pali 7-7.5, przy ostrzejszej jezdze pod 9

 

oczywiscie mowie o trybie econom skrzyni aut.

 

Jak Ty to robisz??? Magik :roll2: Jakie masz oponki? Ja na 16'' 225 nie moge zejsc w miescie ponizej 13 :mad2:

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pozwoliłem sobie usunąć wypowiedzi komletnie nic nie wnoszące w temat - mam nadzieję, ze nikt nie ma mi tego za złe ... Jest lekko dyskusyjne, czy w ogóle zostawiać ten wątek, ale narazie zostawiliśmy ;)

2. A teraz co do spalania : ja niegdyś w E34 524td miałem średnie zużycie 6.5-8l/100km w jeżdzie mieszanej (powiedzmy jakieś 50/50 miasto/trasa, ale miasta raczej względnie "lżejsze"), z nogą lekką do ciężkiej ... Teraz w E38 3.5l V8 - 9-11l/100km trasa (100-130km/h), miasto (lżejsze) - 12-15l/100km, na LPG +14-15% (czyli ok. 10-13 i 14-17) - noga raczej "lekka"

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pozwoliłem sobie usunąć wypowiedzi komletnie nic nie wnoszące w temat - mam nadzieję, ze nikt nie ma mi tego za złe ... Jest lekko dyskusyjne, czy w ogóle zostawiać ten wątek, ale narazie zostawiliśmy ;)

2. A teraz co do spalania : ja niegdyś w E34 524td miałem średnie zużycie 6.5-8l/100km w jeżdzie mieszanej (powiedzmy jakieś 50/50 miasto/trasa, ale miasta raczej względnie "lżejsze"), z nogą lekką do ciężkiej ... Teraz w E38 3.5l V8 - 9-11l/100km trasa (100-130km/h), miasto (lżejsze) - 12-15l/100km, na LPG +14-15% (czyli ok. 10-13 i 14-17) - noga raczej "lekka"

 

qrcze to ci to niewiele wiecej bierze niz mi 3-ka a komfort i osiagi lepsze :?

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm moja tak z 50 metrow potrafi jak sie postaram ;) zalezy od nawierzchni ;)

 

widać na zdjęciu :D , ale chyba nie o to paliwo chodziło, ale skoro potrafi "spalić" 12 na 100km to gratuluje :!: :cool2:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.