Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie lpg do swoich bmw?


<t>Gdzie tankujecie lpg</t>  

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ogólnie jak dobrze instalacja jest ustawiona to nie powinno być problemu.

 

Jedyne co to zauważyłem, że na Lotosie jak tankowałem to mocno filtr fazy ciekłej się usyfiał.

 

Przy tankowaniu na stacji carrefour kiedyś regularnie check engine się pojawiał - ale na paliwie, nie na gazie.

 

A najlepsza cena do jakości (nigdy nie było problemów z jakością czy czystością) - Tesco ;)

A w trasie preferuję Shell jeśli jest taka opcja, jednak z uwagi na dostępność głównie kończy się na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
No jak widać po moim przykładzie, nie wszędzie gaz jest taki sam. Dotyczy to również paliwa. Mam wujka, który prowadzi stację i mówił, żeby unikać paliw ciężkich, np. z Lukoila. W jego ocenie najlepsze paliwo ma BP, Shell i Statoil. Ja tankuje paliwo na bp, a gaz tak jak mówiłem na Orlenie. Te stacje u mnie w mieście są obok siebie praktycznie, więc dla mnie to żaden problem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze t o przecież nie powinno mieć to znaczeni abo jakość lpg wszędzie powinna być identyczna, a jednak na stacjach niezrzeszonych można odczuć to iż jakość jest gorsza ( kultura pracy, szarpanie), tankuję albo na Orlenie albo Bp i nigdy nie było problemów.

 

Może na tych starszych instalacjach to jest odczuwalna różnica bo odkąd mam zestaw optima bez znaczenia gdzie tankuje lpg wszędzie jest ok. Może to też kwestia jakiś regulacji? Warto podjechać do jakiegoś sprawdzonego warsztatu i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakość gazu może mieć znaczenie, szczególnie jego czystość. Mocno zanieczyszczony gaz zalepia reduktor i zatyka wtryskiwacze, dlatego bardzo ważne jest stosowanie dobrych filtrów takich jak Ultra360 który wykorzystuje siłę odśrodkową wirującego gazu oraz grawitację – która pozostawia w osadniku odwirowane zanieczyszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Orlen. Po pierwsze z przyzwyczajenia (całe lata tankowałem na Orlenie), po drugie w okolicy mam najbliżej właśnie tam. Zdarza mi się tankować gdzie indziej, ale to raczej wtedy jak jestem na trasie i po drodze mam inne stacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Lotos wtedy gdy tylko mogę.

 

Najlepsze paliwo - silnik chodzi najciszej, najmniejsze korekty.

 

Sprawdzone i porównane z BP i Orlenem.

 

Na innych nawet nie próbuje tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.