Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

E60 m54b25 manual.

Ostatnie, średnie spalanie z trasy 7,7 l z dzieckiem na pokładzie. Czyli szybko, dynamicznie ale nie agresywnie. Niestety jeszcze razem nie przekroczyliśmy 2 z przodu, mała wymiękła przy 195 km/h. Po niemieckich autostradach oczywiście :norty:

Średnie spalanie z miasta 14,5 l, oczywiście z małą na pokładzie :mrgreen:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje e46 318i + lpg pali tak jak mam w podpisie. LPG ok 10l/100km wcześniej przed montażem instalacji ok 9l/100km Pb95. Generalnie sporo miasta + trasy bez autostrad czyli zwykle krajówki. Średnia prędkość z komputera to ok 40km/h

Do sprawdzania spalania polecam spritmonitor.de jest tam mnóstwo profili każdego typu aut w tym dużo BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
E91, 320d, 2006r, 191KM, 400Nm, 215kkm przebiegu. Spalanie z ostatnich 5kkm - 5,4l/100km. Trasa 60%, miasto Wawa 40%. Jazda eco, hamowanie silnikiem, bez palenia gumy, jazda spokojna w miarę zgodnie z przepisami, ON zwykły (orlen, bp, lukoil).

Aktualizuję : od dwóch tygodni, po skasowaniu licznika jeżdżę 80% miasto wawa, krótkie kilkukilometrowe odcinki z godzinnymi przerwami, temp otoczenia: mrozy do -17*C, poranne i popołudniowe korki; 20% obwodnica. Spalanie w tych warunkach wyniosło, po przejechaniu ponad 1000km, 7,4l/100km. Przebieg ok 218kkm, opony zimowe 205/55/16, sprawne termostaty.

Średnie spalanie mojego auta, odczytane w ukrytym menu z całego przebiegu, czyli 218kkm to 5,8l/100km. Jak dobrze pamiętam, to przy 160kkm, gdy ją kupiłem, miała średnie 6,4 lub 6,2l/100km.

Aktualizuję z ostatnich 1000km - miasto Wawa 90-95%, reszta trasy podwarszawskie, średnie spalanie to 6,9l/100km. Jazda normalna, bez szaleństw.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 528 automat 1999 .

Do pracy i z powrotem 26km , kawałek wolniej w mieście i długa prosta . Minimum to 17 a z reguły 20lpg na 100 . Komp pokazuje 16.1 średnio

Trasa 120-160 13 lpg , 140-180 15lpg , Max jakie się udało na trasie około 700km to 17lpg . W mieście trochę dużo , ale trasa akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 320d 150km automat, kombi, 246tys km przelatane, kola 18,225x40. Jazda wsiami i miasto przy prędkościach maksymalnie 80km/h, głównie 50km/h, Komputer pokazuje prawie zawsze 5,5l/100km a pod dystrybutorem 3razy mierzone wchodzi powyżej 8l do pierwszego odbicia pistoletu.
civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

320d e91 - 2011 - n47d20c

1. zawsze tankuje do pelna

2. kazde tankowanie wpisuje w apke na telefon i mam wyliczone spalanie za poprzedni bak paliwa

3. W miescie staram sie jezdzic ekonomicznie ale nie emerycko - nie szaleje za duzo - jak wyjezdzam na autostrade (niemiecka oczywiscie :) ) to z regoly jade z predkoscia miedzy 140-160

4. Apka wyliczyla Srednie spalanie na przebiegu ponad 40tys km to 6.43l/100km szacuje ze jest to 40/40/20 miasto/autostrada/drogi krajowe

 

pozdro

Tomek

p.s. sprawdzcie cisnienie w kolach, bo jak jest za malo to spalanie jest wyzsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To się dzieje gdy moja żona jedzie moim samochodem do pracy - e61 520d Steptronic. Tereny podmiejskie, obwodnica itd. BC pokazuje w 100% prawdę. Ogólnie nieźle :cool2:

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6827090/18671468.jpg?1471419464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałbym się dowiedzieć czy spalanie w moim X1 jest normalne. Silnik to 23d biturbo 204 konie. Spalanie przy całkiem dynamicznej jeździe w mieście plus czasem obwodnica/autostrada najcześciej 140-160 km/h i średnie spalanie jest ok 10.5-11. W porównaniu do mojej E90 320d 2010 rok po chipie na 220 koni, gdzie tam przy takiej samej jeździe a nawet szybszej spalanie wynosi 7-7.5 to dla mnie szok spory. Ja rozumiem ze X1 jest cięższy 200 kg, jest wyższy, ma xDrive i jest na 18 calowych runflatach ale czy różnica ponad 3 litrów w spalaniu z takim samym silnikiem jest ok? Dodam że spalanie z kompa pokrywa się praktycznie z obliczeniami przy dystrybutorze. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E87

M47t2

122 KM

 

Miasto, głównie w korkach po 10 km do pracy i z powrotem. Zawsze przy dystrybutorze wychodzi ok 8 litrów.

 

W trasie przy spokojnej jeździe do 120km/h średnio 5,5 litra. Przy mocno dynamicznej więcej jak 6,5 nie spali.

 

Być może wyniki da się polepszyć, ostatnio poleciał termostat, bo łapie temperaturę 84 i więcej nie chce. Na dniach wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałbym się dowiedzieć czy spalanie w moim X1 jest normalne. Silnik to 23d biturbo 204 konie. Spalanie przy całkiem dynamicznej jeździe w mieście plus czasem obwodnica/autostrada najcześciej 140-160 km/h i średnie spalanie jest ok 10.5-11. W porównaniu do mojej E90 320d 2010 rok po chipie na 220 koni, gdzie tam przy takiej samej jeździe a nawet szybszej spalanie wynosi 7-7.5 to dla mnie szok spory. Ja rozumiem ze X1 jest cięższy 200 kg, jest wyższy, ma xDrive i jest na 18 calowych runflatach ale czy różnica ponad 3 litrów w spalaniu z takim samym silnikiem jest ok? Dodam że spalanie z kompa pokrywa się praktycznie z obliczeniami przy dystrybutorze. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jakby to powiedzieć czy to normalne..

Generalnie to co różni x1 i e90:

-masa to wiemy,

-moment obrotowy przy x1 400 Nm przy 2000-2250 obr/min, a przy 3jce 340 Nm przy 2000-2750 obr/min

-automat/manual też ma znaczenie ,

-zużycie silnika i podzespołów (zawory egr, przepustnice, przepływomierze, czujniki ciśnienia spalin,kondycja turbosprężarki itp...)

Nigdy nie jedziesz tak samo jednym co i drugim samochodem więc też nie porównasz do końca, z pewnością w jednym i drugim inne opony koła...

 

to już wiele czynników które mogę wpłynąć na inne spalania, tu 2,3 a tam 2,0.. Powiem CI jeździliśmy raz x3 2,0 150KM i spalanie trasą gdzie było 120-160 km/h też wychodziło 10,3-11 litrów... Po prostu za duża jest masa na taki silnik ,mimo iż tych kucy trochę jest spalanie i tak jest duże, i może tak być ,że u Ciebie to jest też normalne, i w koncu to spalanie można porównać :D do 3litrowego diesla ,ale przynajmniej inny komfort z jazdy... ;)

Ryk Silnika to dla mnie muzyka,

Siła przybywa gdy bunią bokiem zarywam :)


♥B♥M♥W♥


http://forum-lines.ru/rez/ab275050.gif

bo sztuka to zabić muchę boczną szybą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby to powiedzieć czy to normalne..

Generalnie to co różni x1 i e90:

-masa to wiemy,

-moment obrotowy przy x1 400 Nm przy 2000-2250 obr/min, a przy 3jce 340 Nm przy 2000-2750 obr/min

-automat/manual też ma znaczenie ,

-zużycie silnika i podzespołów (zawory egr, przepustnice, przepływomierze, czujniki ciśnienia spalin,kondycja turbosprężarki itp...)

Nigdy nie jedziesz tak samo jednym co i drugim samochodem więc też nie porównasz do końca, z pewnością w jednym i drugim inne opony koła...

 

to już wiele czynników które mogę wpłynąć na inne spalania, tu 2,3 a tam 2,0.. Powiem CI jeździliśmy raz x3 2,0 150KM i spalanie trasą gdzie było 120-160 km/h też wychodziło 10,3-11 litrów... Po prostu za duża jest masa na taki silnik ,mimo iż tych kucy trochę jest spalanie i tak jest duże, i może tak być ,że u Ciebie to jest też normalne, i w koncu to spalanie można porównać :D do 3litrowego diesla ,ale przynajmniej inny komfort z jazdy... ;)

 

Trochę autem pojeździłem więcej, wyczułem je jak jeździ i ogólnie wrażenie nie jest zbyt dobre. 2 litrowa kosiarka z dwoma dmuchawkami pali średnio ok 10.5 (miasto plus trasa 140 a autostrada 160) To jest więcej niż 3 litrowy klekot w aucie które waży 2 tony (np. F10), a X1 "ledwie" 1700 kg. Nie wiem o co tu chodzi, ale widzę, że moment dostępny jest dopiero od 2000 do tylko 2250. Tragedia. Chip jest na pewno konieczny, ale czy to zmniejszy spalanie? Pewnie trochę tak ale nie zawiele. Auto jest w stanie rewelacyjnym - wszystko działa pięknię łącznie z automatem i innymi podzespołami. Brak błędów DPFa czy innych.

 

Gdzie szukać? Czego szukać? Czy po prostu ten typ tak ma i już?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek

 

F01 730d 258ps

trasa

Buchholz in der Nordheide - autostradami do legnicy - troche polnych drog- i a4 do wrocławia

 

na poczatku 3h w korku w okolicach hanoweru.... piatek... poludnie... kasztany niemieckie glupieja i o stluczke nie trudno...

zanim wladowalismy sie w korek spalanie ponizej 6L :)

 

http://images.tinypic.pl/i/00821/kxsavn3ewd3a_t.jpg

spalanie przed wroclawiem

 

predkosc? wiekszosc czasu 90(za tirami badz marudami...) - 160 km na tempomacie gdy bylo pusto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

E91 325i 3.0 218 HP N53

- spalanie w mieście (z reguły krótkie zakorkowane trasy) - 14 L/100 km

- trasa UK - Polska - spalanie po przejechaniu 1600 km - 8.9 L/100 km

 

Prędkości na trasie przepisowe. Niemcy tempomat 180 km/h. Po przekroczeniu granicy dużo wolniej i tak aż do Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
e61 520d Steptronic. Dystans 750km, 500 w trasie drogami wojewódzkimi i krajowymi, 250 miasto i obszary podmiejskie. Średnia 7,2L :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

E61 08.2008r 235KM 3.0d AUTOMAT

opony: 235/50/17 Continental SportContact

tankowane: Orlen Verva ON

klimatyzacja: zawsze włączona (nawet w zimę).

 

miasto: 9l

trasa: 140km - 7.8l, 160km - 8.5l

przy 90km - 5l

Średnia przy użytkowaniu: dojazd do pracy 25km (50km), raz w tyg. trasa 100-200km z 5 osobami na pokładzie to wychodzi równe 8l.

 

Jazda raczej normalna, dynamiczna, ale bez szaleństw typu: tryb sport i cały czas kick down itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.