Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
525i e39

Jazda w te upały teraz cały czas na klimie pali i pokazuje na BC więcej o prawie 1.5litra. Jest to możliwe? Miasto 11.7

Raczej BC zaniża spalanie niż zawyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co cię dziwi? Samochód z włączoną klimą pali więcej, więc BC będzie pokazywał więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 6 tyś.km. robione tylko na wiosce, średnia 14,5l PB. Trasa 1 tyś. km. średnia 7,4l PB. Jazda szybka, dynamiczna lecz nie agresywna.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań - Ustronie Morskie - Poznań 583km, średnia prędość 74km/h, jazda drogami wojewódzkimi , dużo wyprzedzania, plus godzina stania na wahadłach. Spalanie 6.4L/100. :cool2:

 

Samo miasto, jazda na bardzo krótkich odcinkach (1-3km) ok 11.5L/100km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Totalny Eco-draving miasto ale nie duże spalanie na dystansie 800km 7,1l/100km.

Pierwszy i ostatni raz tak jeździłem.

e39 530d manual.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobione 660km trasy (w tym ok. 50km 180-200km/h) i spaliła mi 9.8LPG/100km. Srednie w miescie ok 13lpg, a na PB -1l/100km ;) 528i 97'

 

PS. Najmniej udalo mi sie zejsc do 6.2, ale to z odcinka 18km ;) 80-110 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie takie samo jak w przypadku 177KM. Masz ich trochę podanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny Eco-draving miasto ale nie duże spalanie na dystansie 800km 7,1l/100km.

Pierwszy i ostatni raz tak jeździłem.

e39 530d manual.

 

Moja e39 3.0d z boxem na 225 KM na dystansie 1300km - 7,31 L :)

 

Normalne jeżdzenie, miasto, troche trasy ale i bardzo krótkie odcinki. Obliczane za pomocą aplikacji w telefonie a nie ze wskazań komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

To i ja się pochwalę bo sam byłem zaskoczony.

 

Ostatnio robiłem uszczeliniacze na vanosach. Na trasie we wszystich świętych (czyli emerycko, lub przepisowo jak ktoś woli ;) ) wyszło mi równe 8 na odcinku 250km (trasa przez wioski 40/70/90 km/h).

Dla porównania rok temu (zaraz po zakupie bestii) z uwaloną odmą, disą i vanosami na tym samym odcinku w podobnym trybie wychodziło 12,5. :P

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW e61 520d 177KM Steptronic 2010r.

U mnie pierwszy raz tryb zupełnie mieszany. 50/50, misto/poza miastem bez autostrad. Średnie po prawie 600km 8.4L/100km. Średnia prędkość 32km/h. Dużo krótkich odcinków po 1-3km. Odcinki poza miastem po 10-40km. Ogólnie bardzo ładnie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 335d program 362KM średnia z kilku tys km 8,2l ,najmniej w trasie wzięła na dłuższym odcinku 4,8l przy 90-100km/h ale tak wolno nudno się jeździ

zwykle w trasie około 7-7,5l, miasto 9-10l, średnia jak dotąd 8,2l (75%trasa ,reszta w mieście)

paliwo Shell V power nitro + diesel, jazda raczej dynamiczna

przed wymianą termostatów na nowe, przed programem i przed usunięciem DPF był średnio 1l więcej

Edytowane przez Vaporr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodam swoje trzy grosze. Miałem ostatnio okazję zrobić 400 km Bmw 645 przez wiochy, przepisowo bo noc i deszcz. Spalanie (jakieś lepsze paliwo, nie ważne) o dziwo na poziomie 9,2 a jak przejechałem przez kilka wiekszych miasteczek z czerwonymi światełkami to wzrosło do 9,5. Chyba bez tragedii, tyle że tempo emeryckie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.