Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E46 320D 150KM 2003R.

Trasa - jazda max 100km/h 4.8-5.2l

Trasa - normalna jazda 100-130km/h do 5.4l

Ostatni teścik trasa 900km predkość do 150 km/h typ trasy wojewódzka,ekspresowa,autostrada - 5,2l

Edytowane przez lowmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

e46 330i Trumna Steptronic

Krótkie odcinki: rano ze Szkodnikiem do przedszkola 1.2km w jedną stronę i powrót, po południu to samo. Odebranie auta służbowego 1.5km, postój i powrót pod wieczór. Niestety non stop na zimnym silniku. Ostatnia średnia 19.3L/100km ale zdarzało się już 20 z kawałkiem.

Ostatnia trasa. W miarę spokojnie, prędkości od 50 w niektórych miejscowościach do max. 140. Średnia 9.1L/100km, prędkość 72km/h.

Dane z BC ale pokrywają się idealnie z wyliczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
E39 530i 231km trasa 700km po niemieckich autostradach, spokojna jazda, z wyprzedzaniem do 130km/h. Spalanie 6,4L :D

Trasa 550km po polsce średnia jazda bez dziadkowania 8L :D

Cuda Panie,cuda...toż to mniej niż przewiduje producent... :norty:

Podaj przepis jak to robisz.Moja była E39 520i paliła więcej i też jeździłem spokojnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze nikt nie uwierzy ale to jest prawda. W niemczech wlałem do pełna, przejechałem 700km, jazda do 130km/h troche wyprzedzania, ale jednak jechałem oszczednie, hamowanie silnikiem itp. dojechałem do polski, na stacji to pełna weszło nie spełna 45L. Obliczyłem i wychodzi 6,4L. Dalej przejechałem 550km, znów obliczyłem spalanie i wyszło ok. 8L ale to juz po polsce. Własnie mi samemu trudno było w to uwierzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niezła bajka :mrgreen:

W 520i najmniej mi spalił na tempomacie przy 90km/h -8l/100km, ale 3.0 jest większy, więc pali mniej :cool2: podobne bajki mi cisnął koleś od którego kupiłem moją obecną - 130 na blacie - tempomat i iniżej niż 10l/100km nie schodzi, a po mieście jak mam wenę to i 19 łyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła bajka :mrgreen:

W 520i najmniej mi spalił na tempomacie przy 90km/h -8l/100km, :cool2: :P

To zła prędkość jak na 520i, najmniej spala przy 130 :norty:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Całkiem możliwe, ale nigdy tyle nie jechałem, to najgorsza prędkość na autobana, optymalnie 170 jest ;)

 

A te 8 wykręciłem jak akurat na 2 samochody jechaliśmy, obowiązywała prędkość wolniejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wreszcie mogę się dopisać po przejechanym pierwszym 1000km nowym nabytkiem e61 520d 177KM Steptronic.

Poznań - Łukęcin - Poznań łącznie 700km

200km autostrad, ponad 200 ekspresówek, reszta drogi lokalne i krajowe.

Autostrada, ostre cięcie z bardzo częstym dobijaniem 200km/h, ekspresówki tempomat 140-170 i 5km korek na wjeździe na S3 do Szczecina, godzina z prędkością 4km/h.

Średnia prędkość z BC 108km/h, spalanie 7.2l/100km.

 

Trasa Szczecin - Poznań

Prędkości do 150. Przeważnie 130-140 ze względu na jazdę w dwa auta i dostosowanie prędkości do słabszego 6.1l/100km.

 

Miasto - Poznań ok 10L.

 

Mega spokojna jazda w nocy, maksymalna prędkość 90km/h, drogi lokalne z kiepską nawierzchnią, przeważnie 70-80 i jest rekord 4.3L/100km. Ale to pewnie przydarzyło się tylko raz, chociaż kto wie, wygoda serii 5 rozleniwia i nieraz nie ma się ochoty non stop cisnąć :cool2:

 

Wczorajszy wyjazd Poznań - Elbląg - Poznań + trochę jazdy po samym Elblągu i okolicach łącznie 690km, prędkość z BC 79km/h, spalanie 6.4L/100km.

 

Ogólnie spalanie na duży, duży + jak na Trumniaka w automacie. Po trzecim tankowaniu wartości z BC a rzeczywistym w 100% takie same :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wow to pobiłeś tu chyba wszystkie rekordy oprócz serii M. A może to było 28.9mi/gal :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.