Skocz do zawartości

{BMW 116} Instalacja gazowa, pomoc w wyborze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym nakreślić sytuację jaka teraz panuje w mojej firmie. Otóż dostałem propozycję od mojego pracownika aby zagazował swoje samochody. Nie jestem w pełni świadom czy mają one chodzić tylko na gaz czy to się jakoś przełącza. Propozycja wydała mi się o tyle dobra ,że podał mi liczbowo ile mógłbym na tym zaoszczędzić. Liczby tak to powiem , są korzystne.

Tylko brzmi pytanie co opłacało by się zamontować do BMW 116 z 2005 roku, o silniku 1,6 i 116 KM. Same samochody nie mają wielkiego przebiegu co sprzyjało by inwestycji. To bardzo śmiałe posunięcie z mojej strony ponieważ koszta także nie są małe. Co uszczupli moje konto w sposób znaczny. Przez to chciałbym to przedyskutować z osobą mającą do czynienia na codzień z taką instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad systemem Viall LP fi. Jest on instalacją holenderską na wysokim poziomie. I przyswajalna jest w większość marek/silników. Dobrze pracuje z turbo i euro5. Dzięki dobrej mieszance. Z tego co wiem wtryskiwany gaz jest w fazie ciekłej do kolektora ssącego silnika. Dzięki czemu mamy precyzyjne dawkowanie mieszanki. Efekt chłodzący rozchodzącego się ciekłego gazu w kolektorze skutkuje lepszym nasyceniem cylindrów. A także większą mocą silnika.

 

Warto także zainteresować się brc. A konkretniej modelem sequent p&d. W tym modelu mamy łatwą przyswajalność gazu z samochodem. Dzięki czemu podczas "interwencji" w warsztacie możemy z łatwością odczytać daneo usterce. Dzięki najnowszej technologi możemy odpalać na zimnym silniku, lecz ta opcja została ograniczona do 5 razy na miesiąc. Zapewne spowodowane to jest wynikającymi obciążeniami. Sama instalacja jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chcesz aby samochód pracował na gazie przy pełnym obciążeniu. Może także pracować na zimnym silniku.

 

Co do kosztów napisz mi ile średnio miesięcznie pokonuje jeden samochód. Średnio ponieważ jeden może jeździć 1200 a inny 300 km.

Dzięki temu podam Panu przybliżony zwrot instalacji. I jej opłacalność w następnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przychylał bym się do brc. A to z powodu możliwości przedłużenia u nich gwarancji.

Chciałbym także wymusić gwarancję na osobie która założy mi ten gaz. I to pisemnej.

Pewni będą z tym kłopoty ale jest tyle ludzi co ten gaz zakładają, że nie muszę się bać. Najwyżej walnę, że idę do konkurencji.

A wracając do tematu to chyba pozwolę sobie na brc sequent 24.

Przeczytałem trochę o sterowniku jakiego tam używają. Jest jednym z najlepszych pod względem oprogramowania i współpracy z centralą.

Fajna jest funkcja warm up injector. Brc wydaje się porządną firmą i to przedłużenie gwarancji do 8 lat.

To chyba bardzo dobre rozwiązanie. Jak znajdę trochę czasu to sporządzę wstępny kosztorys takiej instalacji, z uwzględnieniem "kosztów zwrotu" po tych ośmiu latach. Zobaczymy co wyjdzie.

 

A dzięki za vialla, ale to odpada. Dużo mają napisanego o środowisku i takich innych. Ale mnie to za bardzo, że tak powiem dużo to nie obchodzi.

Ja widzę koszty, drzewo nie da mi chleba. Tylko ciężka praca. I takie pitu pitu nie robi na mnie wrażenia. Niech mi zmniejszą składki oc i ac. To wtedy będziemy mogli pogadać o środowisku. O 70 no 50 %. To sobie pogadamy. A w takie sytuacji nie mamy co myśleć pro ekologicznie.

Niech robią samochody na prąd, anie kity wciskają. Kiedyś czytał że w latach 90 były pierwsze projekty. Ale firmy zrezygnowały na koszta jakie musiałby by ponieść na sporządzenie. Projektów samego silnika nie mówiąc tu o samym procesie konstrukcyjnym. Teraz im się zachciało bo to modne. Albo wiedzą, że ropa się kończy no to wio.

 

Przeprasza, że tyle napisałem ale jestem trochę wkurzony. Mam nowego pracownika trochę nieogarniętego.

I miałem przez to ciężki dzień.

 

Dobranoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi tobie o rozszerzenie to nie mam pojęcia. Nie zastanawiałem się nad tym nigdy więc nie mam nic do powiedzenia.

Porozmawiaj z mechanikiem. Bo nie wiem czy to sprawdzałeś to u producenta czy w warsztacie.

Nic nie wiem na ten temat. A co do tego pisemnego, to raczej i tak dostajesz fakturę.

I masz gwarancję na 2 lata. Więc nie wiem po co tobie jeszcze ta pisemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To rozumiem, że o cenę mam nie pytać :lol: Ale to zawsze przy hurcie cena jest inna niż detaliczna, to normalka.

Opłaca się co tydzień? Nie lepiej oddać w piątek i mieć z głowy? Nie wiem jak tam warsztat stoi z ilością mechaników.

I z samymi narzędziami, bo to czasem ludzie mają trochę sprzętu. Ale to już przypadki extremalne :)

Więc gdzie montujesz. Czemu tak długo i tak drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hurcie wyszło taniej niż przy jednej instalacji. To oni też więcej na tym zarobili niż na jednym samochodzie.

Więc nie ma co narzekać. Bo jak ktoś gazuje więcej niż jeden samochód to wiadomo, że trzeba go zachęcić.

Prawda?

A ja wolę jednak i tak co tydzień. Jeden pracownik mniej to i tak sporo, warto go odesłać do jakiejś innej pracy. Ale nie każdy chce zamiast siedzieć za kółkiem iść sprzątać. Albo robić porządek na magazynie.

A tam w energy gaz polska to jest chyba z 5 czy może 4 mechaników. Nie mam do końca pojęcia nie pytałem się ilu ich tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

tak samo posiadam instalacje LPg w moim

Ze zdjęć widać masz ładnie i fachowo zrobione tak jak u mnie

Praktycznie zero problemów ma instalację BRC

Srednie spalanie po mieście to ok 12,5 l

trasa to od 8,5 zimą na zimówkach ( 16 cali koła) do nawet 10 l latem ( 17 cali runflat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sądziłem, że ktoś będzie odświeżał ten temat. Ale dziękuję za pozytywne komentarze, jestem zadowolony.

Bardzo miło jest słyszeć, że robota została dobrze wykonana. Przynajmniej wiem, że warto było wydać tyle pieniędzy.

Nie chciałem tego zamieszczać ale może się komuś z was przyda. To jest link co go z warsztatu otrzymałem, może się przyda komuś z waszego forum. Poszukam może dam wam kilka tylko nie wiem gdzie je zamieścić. Mi się to nie przyda, bo już po ptakach. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.