Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem zdziwiony. Chyba jak się już rozpędzi to ten silnik niewiele potrzebuje. Jeżdżę na trasie 35 km do pracy po drogach krajowych więc korzystam z tempomatu. Wcześniej ta sama trasa octavia II 2,0tdi i było nieco taniej. Przez rok 100tys, doliczylem 2 turbiny i 3 pompowtryski i wyszedłem na to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

W porównaniu ze wskazaniami innych e39, wychodzi na to że moja chla jak porąbana.

 

Ja mam e39 530iA kombi

gaz:stag 300, wtryski barracuda, reduktor KME gold

miasto 20-27 l/100km gazu - Odcinki głównie 8km do pracy w okolicach warszawy, na tym odcinku czeste zatory, czasami postoje i w zwiazku z nimi gaszenie i odpalanie, dodam ze kilka razu zdazylo mi sie uzyc kick-downa,

W trasie 12-14l gazu przy predkosci 120-160km/h

 

Nie wiem czy mojej beemwicy cos dolega, czy w takich warunkach to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W porównaniu ze wskazaniami innych e39, wychodzi na to że moja chla jak porąbana.

 

Ja mam e39 530iA kombi

gaz:stag 300, wtryski barracuda, reduktor KME gold

miasto 20-27 l/100km gazu - Odcinki głównie 8km do pracy w okolicach warszawy, na tym odcinku czeste zatory, czasami postoje i w zwiazku z nimi gaszenie i odpalanie, dodam ze kilka razu zdazylo mi sie uzyc kick-downa,

W trasie 12-14l gazu przy predkosci 120-160km/h

 

Nie wiem czy mojej beemwicy cos dolega, czy w takich warunkach to normalne?

Zupełnie normalne :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 318dA 143km ,średnie spalanie z pierwszego 1000km 6.3l, średnia prędkość 37.3km/h , 50/50 miasto(Kraków) / trasa , jazda normalna bez szaleństw ale i bez zamulania,na obwodnicy 120-150km/h ,po mieście zawsze lewy pas.Jestem zachwycony bo e61 525d żarło mi średnio 9l/100km w takich warunkach :D

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

W porównaniu ze wskazaniami innych e39, wychodzi na to że moja chla jak porąbana.

 

Ja mam e39 530iA kombi

gaz:stag 300, wtryski barracuda, reduktor KME gold

miasto 20-27 l/100km gazu - Odcinki głównie 8km do pracy w okolicach warszawy, na tym odcinku czeste zatory, czasami postoje i w zwiazku z nimi gaszenie i odpalanie, dodam ze kilka razu zdazylo mi sie uzyc kick-downa,

W trasie 12-14l gazu przy predkosci 120-160km/h

 

Nie wiem czy mojej beemwicy cos dolega, czy w takich warunkach to normalne?

Zupełnie normalne :)

 

WTF? Może ja mam coś nie tak w takim razie, ale u mnie na odcinkach 5-8km na codzinnych dojazdach do pracy pali 18L gazu, a w trasie 11-13, więc nie wiem czy do końca normalne jest takie spalanie. Przyznam, że nie oszczędzam i dość mocno na odcinkach miejskich między światłami przyspieszam.

 

Gaz załącza mi się przy 35' czyli po jakimś kilometrze (w garażu mam około 15' jesienią), a działa na Stag300-isa 2 i reduktor AC (R01 chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 525i pali w trasie do 10 litrów, potrafi też zejść do 8,7 a nawet 8,5 ale przeważnie mieszcze się w 10 litrach bez uważania na spalanie, po prostu jadę. W mieście pewnie więcej, ale jeszcze nie miałem okazji dobrze przetestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i bmw e36 z silnikiem benzynowym m40 o pojemności 1.6 z roku 1992. Zawsze chcialem miec bmw, ponieważ uwielbiam te auta. Z racji tego, że to moje pierwsze auto chciałem mniejszy silnik żeby poradzić sobie z utrzymaniem. Czytając wiele opinii na temat spalania tego modelu z silnikami 1.6 m40 jak i m43 bylem przekonany, że mój nowy nabytek wykaże się choć odrobiną ekonomii, bo pracuję w niemczech i dojeżam do pracy ok. 150km w jedna stronę. Moje e36 przy trzymaniu prędkości 120km/h pokazuje na ekonomizerze 10l/100km do 8l/100km schodzi dopiero gdy jadę 80km/h. Nie mam pojęcia jakie powinno być prawidłowe spalanie tego samochodu mam nadzieję, że ktos mi pomoże. :) Mam też kilka innych pytań dotyczących mojego bmw, lecz to pewnie już nie w tym dziale.. :) Gdy jest moja kolej jazdy do pracy zabieram ze soba jeszcze 4 osoby, w chwili obecnej jeżdżę na zimówkach 185- przód i 195-tył. Choć gdy jezdziłem sam i na letnich (szerszych) oponach ekonomizer pokazywał bardzo podobnie lub nawet tak samo. Nie jeżdże jak emeryt ani nie szarżuję.

Oczywiście wskazania ekonomizera pokrywają się z rzeczywistym spalaniem.

W planach mam założenie instalacji LPG nie wiem tylko czy to będzie opłacalne przy takim spalaniu. Mam nadzieję, że w odpowiedziach napiszecie, ze jednak spalanie powinno być niższe i czeka mnie czyszczenie dolotu, zmiana lambdy, wtrysków lub coś w tym stylu. :mrgreen: Oczywiście jestem zielony jeśli chodzi o mechanikę. :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli zabierasz do swojego auta jeszcze 4 osoby to Twoje spalanie 8-10l jest jak najbardziej prawidłowe.Mam E36 z silnikiem M43 B+G i na moją jazdę w trasie samemu spalanie wychodzi około 7-8l,miasto 9-11l, LPG odpowiednio 8-9,miasto 10-12l.

Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się długo nad założeniem instalacji LPG.Założenie dobrej instalacji w Twoim aucie to koszt około 2-2.5 tys.zł.Jeśli dziennie robisz 300km to instalacja zwróci Ci się bardzo szybko.

Zrób kalkulację tutaj: http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html i sam oceń opłacalność.

Oczywiście możesz pojechać do warsztatu,podpiąć auto pod komputer i zobaczyć co w aucie jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jeżdżę nią codziennie do pracy tylko gdy wypada moja kolej, bo przeciez sie zmieniamy.

 

Gdy uniosłem samochód na lewarku żeby podpiąć kabelki do włącznika świateł cofania (widocznie poprzedniemu właścicielowi się wypięły) zauważyłem, że przy przednim kole od strony kierowcy coś trze. Tak jakby klocki hamulcowe nie odbijały do końca. Nie wiem jak jest przy pozostałych kołach ale czy to też może odbijać mi się na spalaniu skoro koło jest delikatnie przyhamowywane? I kto mi powie co z tym fantem zrobić?

 

Proszę o wyrozumiałość... :) Jestem młody, nie stać mnie nowsze, lepsze, sprawniejsze bmw... :P Ale mimo wszystko nie chce się rozstawać z tym, które posiadam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle.

Moja 330i Steptronic Trumniak porusza się teraz wyłącznie na krótkich odcinakach. Rano do przedszkola ze "Szkodnikiem" jakieś 1,5km w jedną stronę, jakieś zakupy, bank, ogólnie odcinki nie większe niż 5km i dłuższy postój + odparowanie rano szyb na odpalonym silniku itd. nie schodzi poniżej 18-20L. Trasa 9.5-12L w zalezności od stylu jazdy, prędkości, ilości wyprzedzania.

e91 318d miasto 7.5-9L. Odcinki nie dłuższe niż 10km. Trasa od 5.5-7L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam sie czy powinienem to tu wrzucać :mrgreen:

 

F30 320d ED, jazda w 99.9% pozamiejska, 90 % to angielskie krajówki gdzie wiekszość czasu jedzie się w kolumnie po horyzont 70-80 km/h.

Komputer zaniża o 0,3 litra.

 

http://i1303.photobucket.com/albums/ag154/bartos76/IMG_2803_zpsce1c4620.jpg

 

http://i1303.photobucket.com/albums/ag154/bartos76/IMG_2804_zpsf2952714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy powinienem to tu wrzucać :mrgreen:

 

F30 320d ED, jazda w 99.9% pozamiejska, 90 % to angielskie krajówki gdzie wiekszość czasu jedzie się w kolumnie po horyzont 70-80 km/h.

Komputer zaniża o 0,3 litra.

 

http://i1303.photobucket.com/albums/ag154/bartos76/IMG_2803_zpsce1c4620.jpg

 

http://i1303.photobucket.com/albums/ag154/bartos76/IMG_2804_zpsf2952714.jpg

 

niektórzy mogą stwierdzić, że ci po prostu nie lubią :P

 

a tu z mojej 3.0

 

http://i.imgur.com/ESlnbor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.