Skocz do zawartości

[EXX] Co dodać do paliwa aby zatrzeć silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie poczytam jak ten detektywistyczny wątek się zakończy , ale czy kolega zdaje sobie sprawę że również pochwala złodziejstwo (nazywa się to paserstwo) i czy chciałbyś kupić do swoich aut taką benzynę z kwasem, opryskami itp. bo może na początku tego łańcucha też jest ktoś już na tyle bystry że się zgapował że też go ktoś okrada.

 

A mówią że złodzieje nie kradną wśród swoich (mit obalony)

 

Witam mam taki problem często udaje mi się kupić benzynę w lepszej cenie niż na stacji jest złodziejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestem chemikiem-żadnych kwasów i związków nierozpuszczalnych w wodzie.

Trójchloroetylen jest wycofany z produkcji,gdyż jest bardzo szkodliwy i rakotwórczy.

 

Proponuję aceton,gdyż jest w benzynie bardzo dobrze rozpuszczalny i ''suchy''-może "zatrzeć silnik" oraz tani-w markecie 0,5L kosztuje ok.7-8zł a 5L ok. 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej dosyp cukru albo soli, nie duże ilości, aby się rozpuściło. Silnik zatarty w mgnieniu oka. Na 10l wsyp ze 100 g

:duh: Przecież sól i cukier nie rozpuszcza się w benzynie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze do diesla jest taki dodatek z fuchsa który barwi paliwo na niebiesko (prawie jak atrament) :D dodatkowo długo utrzymuje się efekt "niebieskości" coś ala barwnik jak w Oleju opałowym :cool2: swojego czasu stosowałem ten specyfik u siebie i głośno o tym mówiłem :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak koledzy pisali cukier. Ale nie wsypuj bezpośrednio do benzyny tylko rozpuść np w denaturacie i dolej do karnisterka. Pod wpływem ciepła skrystalizuje się i zapcha co nieco być może nawet zatrze silnik. Nie myślałeś nad mini kamerą ? :

http://allegro.pl/mini-aparat-kamera-szpiegowska-hd-5mpx-1280x960-pl-i4053064881.html

np taką. :)

 

EDIT: I jak tam sprawa wyszła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.