Skocz do zawartości

BMW F15 25d vs Volvo XC 90 D5 Audi Q7 lub inne


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jezdzilem nowa S - ale tu historia jest podobna do nowego 7 - kwestia motoru + wysoka cena + jakos nigdy nie czulem jazdy "gwiazda" .

V8 4.2 diesel w Audi naprawde robi robote :cool2: Brakuje takiego motoru u konkurencji - niestety znak czaasu :mad2:

W A8 jak na razie banan nie schodzi z twarzy , zasieg w trasie super , naped quattro - wiadomo bajka , no i nie jest taki ostentacyjny jak Merc.

"Przewaga dzieki technice" - cos w tym sloganie reklamowym prawdy jednak jest ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywalem problemy z uzytkowaniem dwoch Mercedesow S (2015) w firmie ,zostaly zastapione przez 2 RR (Autobiography i Sport). Roznica (moim zdaniem ) jest kolosana ,gdybym wybieral dla siebie ,to nie spojrzalbym juz wiecej w strone ,,gwiazdy'' Mercedesa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na forum X3 F25 : problemy z systemami bezpieczenstwa (radar ,blind spot itp) ,awarie nawigacji ,pekajace felgi ,odpadly przyciski sterowania szybami ! ,dluga lista niedorobek... Auta mialy po kilka miesiecy i zostaly wymienione. Jakosc daleka od proponowanej ceny :wink: RR maja teraz podobne przebiegi i (odpukac) nigdy nie zawiodly ,na razie trudno sie do czegos przyczepic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke dodam ze w koncu kupilem nowe A8 4,2TDi z pelnym wyposazeniem i jestem doslownie zachwycony .

 

Z ceramika?

Bez , do Polski aut z ceramika na demo nie sprowadzaja z reszta wogole.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny musi być ten nowy SUV Audi... A8. A ile pali?:)

 

P.S. A Adblue jest, czy standardowo załatwili oprogramowaniem?:)

 

A kto mowil ze musi byc koniecznie nowy SUV ? :shock: Moje stare E70 4.8i , ktorym od dawna juz Zona smiga daje mi o niebo wiecej frajdy z jazdy jak F15 / F16 z motorem 30d ,

40d tez nie rzuca na kolana - mialem w X6 , nie wspominajac nawet o Volvo.

Co do adblue to u mnie jest - standart we wszystkich poliftowych dieslach i miejsce z tylu tez jest i nawet wygodnie jest ... :)

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po ostatnim obejrzeniu Q7 i testowaniu X5 w wersji "bez silnika" stwierdzam, że Audi ma sporą przewagę. Zarówno w kwestii wykończenia (materiały i detale) jak i technologii w środku (tak tak - w tym gadżetów) BMW niestety ustępuje konkurentowi. Mocno zastanawiam się nad samochodem tej wielkości i wybór chyba padnie na audi (volvo kompletnie mnie nie przekonało).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ iż modele mają odstęp czasowy 2 lata , a to w kwestii elektroniki szmat czasu.

Mnie ciekawi co będzie w nowej serii 5 .

 

Dokładnie, Audi jest to 2 lata młodsze niż BMW ! Dlatego jeżeli chcieli narobić trochę "szumu" w segmencie to musieli się postarać no i mieli na to dużo czasu bo kazali długo czekać na nowy model :D Pomimo to, że jest młodsze ustępuje BMW w kilku kwestiach jak np. doskonała skrzynia, ergonomia czy multimedia gdzie potwierdzają to w każdych testach. Pomijam fakt, że Audi pomimo mocniejszego o 14 KM i 20 Nm silnika i takiej samej wagi ma takie same bądź bardzo porównywalne osiągi z BMW, dochodzi też sam wygląd X5, który bije Audi o głowę ale to już indywidualna sprawa. X5 ma dawać radość z jazdy i te hasło się spełnia przy czym w F15 został poprawiony komfort w odpowiednich trybach jazdy, może Audi jest troszkę szybsze w liczbach ale w BMW jest większy fun z jazdy.

Do wszelkich testów biorą też Q7 z opcjonalną tylną osią skrętną, która bardzo poprawia dynamikę jazdy i która nie jest dostępna w BMW. Jestem ciekaw jakby wyglądało bezpośrednie porównanie Q7 bez skrętnej osi i X5 :)

Kwestia wielkości też jest indywidualna przecież nikt nie kupuje auta tylko ze względu na wielkość, mi osobiście w X5 nie brakuje miejsca ani trochę ...

 

Czekamy zatem na lift BMW, który może spowodować że Q7 spadnie ze "stołka".

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ,jest tyle powodow wyboru auta ilu kupujacych :wink: Tez mam podobne odczucia co do Q7/X5. Bez watpienia BMW daje niesamowita wrecz radosc z jazdy ,mam okazje uzywac sluzbowo RR Autobiography i auto jest GENIALNE ,ale...

Super sprawdza sie w ,,przebijaniu sie '' przez zatloczone miasto ,,choc na trasie nie daje juz takich fajnych odczuc (halas ,gabaryty,przechyly nadwozia,bardzo maly zasieg ,miejsce tylko dla 4 osob,itp). Moim absolutnym faworytem w klasie SUV jest Macan ,autko wprawdzie duzo mniejsze ,ale jezdzace rewelacyjnie (dla mnie lepiej od Cayenne). Po przewietrzeniu garazu mysle ,ze nastepny bedzie Macan GTS w kolorze sapphire blue :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zgadzam :wink: RR to fajne ale specyficzne auto, które najlepiej nadaje się do jazdy na wprost i czasami w terenie :D

 

To prawda, że Macan jest świetnym autem łączącym wiele cech, który jest autem uniwersalnym. Fakt, że jest dużo mniejsze czasami dyskwalifikuje go już na starcie a warto się mu przyjrzeć. Jest po prostu piękne (znowu osobiste odczucia) choć też nie jest bez wad, system multimedialny czy konsola środkowa to "prehistoria" ale taki urok współczesnych Porsche.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich testach Q7 wygrywa bijąc konkurentow szczególnie w kwestii prowadzenia. Tez macie takie odczucia ? Prowadzenie , lekkość i największy komfort jazdy

 

Kolega który pracuje w bmw mówił ze 3 klientów przybieglo do salonu i kupiło x5 po jeździe q7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamy w ofercie wszystkie SUV klasy premium więc wiem o czym piszę :)

 

Moja klasyfikacja bez emocji tylko z kalkulatorem w ręku:

1. LR Discovery 4 / BMW X5 (mamy klientów, którzy wymieniają co rok / dwa i sprzedają drożej aniżeli kupili u nas)

2. Audi Q7

3. Cayenne

4. XC90

 

Moja klasyfikacja bez kalkulatora w ręku :)

1. Range Rover

2. Porsche Cayenne

3. Range Rover Sport

4. Discovery 4

5. BMW X5

6. Audi Q7

7. XC90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w ofercie wszystkie SUV klasy premium więc wiem o czym piszę :)

 

/ BMW X5 (mamy klientów, którzy wymieniają co rok / dwa i sprzedają drożej aniżeli kupili u nas)

Proszę cie bardzo podaj więcej szczegółów tego niewiarygodnego interesu - jestem bardzo zainteresowany - jeździć cały czas nowymi autami i jeszcze na tym zarabiać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie na Firmę i leasingu teoretycznie jest to do uzyskania.

30 % z podatku , 15 % rabatu od ceny katalogowej i robi się 45 %.

A przecież jeszcze przez okres użytkowania auta w firmie do czegoś

ten samochód służy czyli też coś zarabia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie na Firmę i leasingu teoretycznie jest to do uzyskania.

30 % z podatku , 15 % rabatu od ceny katalogowej i robi się 45 %.

A przecież jeszcze przez okres użytkowania auta w firmie do czegoś

ten samochód służy czyli też coś zarabia :D

 

baju, baju ...........

podaj konkretne liczby i pokaż zarobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.