Skocz do zawartości

F20 116d Nalot na turbinie między gorącą a zimną stroną.


Centek_15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam f20 1.6d, z góry przepraszam że tutaj zakładam temat ale w dziale f20 nikt nie odpowiada, tutaj na pewno więcej osób siedzi, a zapytanie jest szybkie i pewnie dla Was łatwe.

Mam taki nalot sadzy na turbo, na odpalonym silniku słyszę lekkie syczenie właśnie z tamtąd. Syczenie nie jest ciągłe, bardziej szybkie jak klekot diesla.

http://i.imgur.com/qEEsKBM.jpg

Drugie pytanko:

Auto wpada w tryb awaryjny zawsze na ciepłym silniku i wolnych obrotach. Tuż przed tym auto czuć że się dusi spalinami, a komp pokazuje błąd "kontrola gazów spalinowych na powrocie, zbyt mała masa powietrza". Zauważyłem że elektrozawor od spalin poza egr źle pracuje na ciepłym silniku, bo napięcie jest (czasem 10, czasem 11.25V) a ten nie przepuszcza podciśnienia do klapy w chłodnicy spalin. Ktoś wie co steruje tym zaworem?

Ciekawostka z dziś: silnik na wolnych obrotach równo co 8sekund spadał na ~550obr/min i się stabilizowal. Otwieram maskę, patrzę na łapę klapki w chłodnicy egr a ta się otwiera, wpuszcza spaliny do silnika, silnik się dusi i się zamyka i tak w kółko. Odlaczylem elektrozawór, podłączyłem znowu i wróciło do normy...

Co tym elektrozaworkiem steruje?

Proszę od odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro steruje nim sterownik silnika, to czemu ten zaworek działa jak chce i na dodatek dochodzi do niego zbyt małe napięcie? Często rano po odpaleniu ma tylko 9V... jutro sprawdzę napięcie przed wtyczką...

A takie pytanko: ktoś wie kiedy ta klapa obejścia chłodnicy spalin powinna być otwarta? Na logiczne myślenie, na zimnym otwarta, na ciepłym zamknięta. Ale u mnie działa jak chce.

Ps. Co z tym osadem na turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nieszczelność przy turbo, jak piszesz, że syczy to jest to pewne. Ciekawy przypadek z przetwornikiem od egr, podaj cały błąd z kodem a najlepiej zrzut. Nie ma błędu od dpf?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność przy turbo, jak piszesz, że syczy to jest to pewne. Ciekawy przypadek z przetwornikiem od egr, podaj cały błąd z kodem a najlepiej zrzut. Nie ma błędu od dpf?

 

Błędu dpf nie ma. Takie błędy miałem:

http://i.imgur.com/KiuB0iO.jpg

 

Błąd ciśnienia doładowania znikł po wyczyszczone dolot i czujnika.

 

Skoro steruje nim sterownik silnika, to czemu ten zaworek działa jak chce

 

http://www.pierburg-service.de/ximages/pg_si_0087_pl_web.pdf

 

Fajna lektura, dziś przed snem poczytam, może się czegoś dowiem.

Ps. Pompka pneumatyczna która steruje elektrozawor działa bez zarzutu. Zastanawiam się czy rurka obejściowa przez którą lecą spaliny się nie zapchała. To jedyne miejsce w które nie spojrzałem z pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zdiagnozowano programem ISTA.

Wyszły błędy:

25D100 czujnik ciśnienia doładowania, przerwa lub zwarcie

240400 kontrola gazów spalinowych na powrocie, zbyt mała masa powietrza

245400 system filtra cząstek stałych :minimalna różnica ciśnień

290900 system powietrzny ; przepływ powietrza do AGR: zamierzona masa powietrza za duża w stosunku do obliczonej masy powietrza

2AB500 czujnik ciśnienia doładowania ; wartość nie jest prawdopodobna dla ciśnienia przed turbina i ciśnienia otoczenia.

 

Dodatkowo nowość, błąd baterii:

S0398 defekt akumulatora lub przegrzanie.

Sądząc po błędach to czujnik ciśnienia doładowania do wymiany (czyscilem niedawno) i dalej nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszy błąd sugeruje problem z wtyczką, wiązką lub pinami, czasem wysuwają się konektory, sprawdź to. Egr też jest do sprawdzenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inaczej, błąd sugeruje jego niepoprawną pracę, więc bez podmiany raczej nie obejdzie się, przez to będziesz miał problem z dpf.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik już w ASO zamówiony, do odebrania ślę odbiorę dopiero w sobotę. Czujnik raz pokazuje przerwa lub zwarcie a czasem błąd pomiaru. Czyscilem go miesiąc temu patyczkiem do uszu bo też wywalał błędy ale nic to nie dało.

Ogólnie działa coraz gorzej, jadę 120km/h na tempomacie i nagle zaczyna się dusić. Po zwolnieniu lekkim wpada błąd.

Robie 150km w jedną stronę do pracy i zawsze tak po 120 mam problemy jak zwalniam na ograniczeniu prędkości czy na światłach.

 

Poczytałem angielskie i amerykańskie fora i najczęściej takie kody błędów oznaczają pęknięctą chlodniczkę spalin. Wyciągałem ją 2 razy w ciągu miesiąca ale się nie przyglądałem zbytnio, patrzyłem tylko na środek. Jak wymiana czujnika doładowania nie pomoże to wyciągam ją jeszcze raz i bardzo porządnie się przyjrzę. Muszę przyznać że czasem czuć spaliny w aucie przez sekundę ale zawsze myślałem że to od auta przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.