Skocz do zawartości

Zmiana lamp zwyklych na xenon led


janekpol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam bmw f20 w wersji sport a co za tym idzie to to ze mam zwykle lampy. Chcialbym je zmienic na lampy xenon led.

Nie musi dzialac samopoziomowanie xenonu, chodzi o to aby swiecily i ladnie wygladaly. Czy ktos juz to robil. ? Prosze o sugestie i pomoc.

Pozdrawiam

Janekpol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

to w koncu na xenon czy na LED ?

 

Robiliśmy takie modyfikacje i na LED i na xenon.Widze że jesteś z Dolnego Śląska - przedzwon po 27 jak wróce z urlopu to podpowiem co robic

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi dzialac samopoziomowanie xenonu, chodzi o to aby swiecily i ladnie wygladaly.

Janekpol

 

 

Przeczytałeś to co napisałeś zanim wysłałeś??? Nie musi działać samopoziomowanie???? Dlaczego w takim razie nie włożysz sobie chińskich żarników w obecne lampy? Będzie przecież poświata xenonowa, a to że wszystkim będziesz świecił po oczach to ich problem!!! Tak?

 

Ludzie myślcie.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi dzialac samopoziomowanie xenonu, chodzi o to aby swiecily i ladnie wygladaly.

Janekpol

 

 

Przeczytałeś to co napisałeś zanim wysłałeś??? Nie musi działać samopoziomowanie???? Dlaczego w takim razie nie włożysz sobie chińskich żarników w obecne lampy? Będzie przecież poświata xenonowa, a to że wszystkim będziesz świecił po oczach to ich problem!!! Tak?

 

Ludzie myślcie.

 

Trafiłeś w sedno. Potem o kierowcach BMW krążą anegdoty.

 

Ciekawe jak po takiej zmianie auto przechodzi badania techniczne. Chyba po znajomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim samochodzie dokładałem xenon.

Do lamp dołożyłem oryginalny zderzak ze spryskiwaczami bo do tego czepiają się diagności.

Podczas żadnych badań technicznych nie było problemu z przeglądem mimo, że było bez samopoziomowania. Bo nikt tego nigdy nie sprawdzał.

Większość przejazdów robiłem sam lub z żoną i tak miałem ustawione światła do jazdy do tego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE TU NIE CHODZI O TO ZE DIAGMOSTA NIE SPRAWDZA SAMOPOZIOMOWANIA TYLKO O TO ZE BEZ NIEGO SIĘ OŚLEPIA LUDZI.

 

i powiedzmy sobie dosadnie. Jeśli Cię nie stać na bmw na xenonie to a) pogódź się z tym b) odkładaj dłużej na auto c) kup golfa lub inne auto niepremium z xenonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopark, przeczytaj uważnie jeszcze raz mój post.

"Większość przejazdów robiłem sam lub z żoną i tak miałem ustawione światła do jazdy do tego obciążenia."

Jak masz ustawione dobrze światłą nawet bez samopoziomowania nie oślepiasz ludzi (przetestowane w audi). Jeśli nie montujesz samopoziomowania trzeba dobrze wyregulować światła do obciążenia tak jak najczęściej jeździsz i tyle.

Mając zwykłe światłą też trzeba o tym pamiętać (nie wiem jak jest w BMW bo mam fabryczny xenon) ale ustawia się to ręcznie pokrętłem przy włączniku świateł (pozycja 0,1,2,3) w zależności od obciążenia tyłu pojazdu.

Mało osób o tym pamięta i również oślepiają zwykłymi halogenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopark, przeczytaj uważnie jeszcze raz mój post.

"Większość przejazdów robiłem sam lub z żoną i tak miałem ustawione światła do jazdy do tego obciążenia."

Jak masz ustawione dobrze światłą nawet bez samopoziomowania nie oślepiasz ludzi (przetestowane w audi). Jeśli nie montujesz samopoziomowania trzeba dobrze wyregulować światła do obciążenia tak jak najczęściej jeździsz i tyle.

Mając zwykłe światłą też trzeba o tym pamiętać (nie wiem jak jest w BMW bo mam fabryczny xenon) ale ustawia się to ręcznie pokrętłem przy włączniku świateł (pozycja 0,1,2,3) w zależności od obciążenia tyłu pojazdu.

Mało osób o tym pamięta i również oślepiają zwykłymi halogenami.

 

 

Mam wrażenie, że to Ty nic nie rozumiesz. Xenon inaczej świeci niż normalne światła, ma inaczej prowadzona granice, inną temperaturę i inaczej oślepia.

 

Jeśli do xenona ma być samopoziomowanie, to nie bez powodu! Tak samo jak nie możesz jeździć na slikach po mieście mimo, że napiszesz że jeździsz tylko z żoną i tylko po suchym asfalcie i jesteś mistrzem Polski.

 

Nie róbmy rękodzieła na drogach bo to chodzi o nasze bezpieczeństwo. Chcesz xenony to załóż xenony i cały osprzęt dookoła (spryskiwacze i samopoziomowanie), a jak kogoś na to nie stać to niech nie zakłada.

 

Koniec kropka.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odgrzeję trochę kotleta.


Zastanawiam się nad wymianą standardowych reflektorów halogenowych na ledowe w moim F20 LCI.

Z tego co się orientuję to w F20 po lifcie reflektory xenonowe już nie występowały. Wyłącznie LED.

Mylę się?


Pytania są następujące.

  • Czy do ledów potrzebne sa spryskiwacze?
  • Jeśli ktoś u siebie bawił się w podobne rzeczy to jaki jest koszt takiej zabawy i jakie graty oprócz reflektorów i kodowania są potrzebne?

 

Z góry dzięki za pomoc.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.