Skocz do zawartości

[F20] Dolewka oleju


dzinks23

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w mojej 114i też to wyskoczyło. Ja mam pakiet w BMW więc podjechałem i mi dolali, powiedzili, że ten model tak ma. BMW wymienia w ramach serwisu olej co 30 tys.

 

Tez mam pakiet i dolewke mi zrobili i byłem zdziwiony bo taka samą bajkę mi sprzedali. "Ten typ tak ma!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dziwne, jak czytałem instrukcję to tam pisali, że silnik 1.6 nie ma czujnika poziomu oleju i trzeba co jakiś czas sprawdzać ręcznie. Odkąd zmieniam olej co 15kkm nie zauważyłem ubytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja się trochę pogubiłem w moim 116i. Dziś po 30 minutowej podrózy z pracy sprawdzam i bagnet mam suchy a zaznaczę,ze auto miało serwis olejowy w styczniu i od tamtego czasu przejechane 3 tys km. Do tego jeżdżone tylko na mieście, bez żadnego katowania, szybkich pręfkości itp. Co by nie bylo nie chce mi sie wierzyc,żeby az tak brał olej i tu sie zastanawiam czy to taki urok silnika czy moze wina krótkich przejazdów po miescie. Komputer też nic nie wskazuje...sam nie wiem..Ktoś ma jakieś sugestie, porady, podobne doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim przez 5 lat dolewalem 4-5 razy, co prawda zawsze komunikat mi sie pojawiał po autostradzie albo dluzzszej trasie gdzie go troche przeciągnąłem tak z 160-180km/h wiec według mnie tak jest, w salonie standardowo ten typ tak ma czesc eksploatacyjna , serwisy standardowe jak na gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wam bierze olej w obojętnie jakim samochodzie ( nowy, czy stary) polecam sprawdzony przeze mnie Prolong Engine Treatment lub w ekstremalnych przypadkach Prolong Oil Stabilizer. Branie oleju zmniejsza się i to sporo. Ja to kupowałem w Niemczech, ale widzę, że w Polsce też jest dostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.